Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Spekulanti z fóra WallStreetBets přihráli Redditu další miliardy

Reddit, logo, ilustrační foto
Unsplash
 ČTK

Sociální síť Reddit získá v rámci nového kola financování od investorů, v čele s Fidelity Management, 700 milionů dolarů (15,1 miliardy korun).

Reklama

Ve srovnání s loňským rokem tak firma ztrojnásobí svoji hodnotu na více než 10 miliard dolarů a proti předchozímu investičnímu kolu, které se uskutečnilo před šesti měsíci, hodnota stoupla o více než 50 procent. K vysokému růstu hodnoty firmě pomohlo zvýšení jejího vlivu ve finančním světě.

Reddit na sebe přilákal pozornost na začátku roku, kdy se na jeho platformě shromáždili drobní obchodníci kvůli boji proti institucím na Wall Street. Obchodníci se původně sešli na fóru WallStreetBets, nyní se ale rozšířili po všech diskusních fórech, a změnili způsob, jakým pracují analytici na Wall Street. Některým fondům způsobili obrovské ztráty, když přispěli k růstu cen akcií některých firem jako GameStop a AMC. Na základě tohoto obchodního šílenství se hodnota firmy při předchozím investičním kole v únoru meziročně zdvojnásobila na šest miliard dolarů.

Provozovatel kin AMC prodal spekulantům ze sociálních sítí draho další akcie.

AMC využila zájmu spekulantů. Draze jim prodala další akcie

Americký provozovatel kin AMC Entertainment už podruhé využil enormního zájmu drobných investorů, kteří koordinací přes sociální sítě přispívají k prudkému růstu cen akcií vybraných firem, a za vysoké ceny jim prodal další své akcie. Firma svůj záměr v rychlosti oznámila Komisi pro cenné papíry (SEC) a krátce nato prodej akcií dokončila. Investory zároveň varovala, že nynější vysoká cena akcií AMC je odtržena od reality.

Přečíst článek

Společnost Reddit založili v roce 2005 její generální ředitel Steve Huffman, podnikatel Alexis Ohanian a internetový aktivista Aaron Swartz, který již nežije. Firma je roky známou internetovou značkou a do svých úzce specializovaných diskusních skupin láká miliony odborníků a nadšenců. V rozvoji podnikání však zaostává za velkými sociálními sítěmi.

Reklama

Hodnota deset miliard dolarů je sice vysokou částkou, ve srovnání s giganty jako Twitter a Facebook, kteří byli založeni ve zhruba stejnou dobu, je ale nízká. Hodnota Twitteru je 52 miliard dolarů a Facebooku jeden bilion dolarů.

V lednu měl Reddit více než 52 milionů denních aktivních uživatelů a přes 100 tisíc komunit. Facebook měl v červnu téměř dvě miliardy denních aktivních uživatelů a Twitter 206 milionů uživatelů.

Robinhood, Vlad Tenev a Baiju Bhatt

Jak dva kamarádi ze Stanfordu změnili svět investic k nepoznání

Ještě jim není ani 40, ale už mají na kontě několik výrazných úspěchů. Ale také můžou hodně prohrát. Seznamte se s Vladem Tenevem a Baijuiem Bhattem, zakladateli aplikace Robinhood, která za pár dní vstoupí na burzu.

Přečíst článek

Ve druhém čtvrtletí Reddit poprvé získal z reklamy přes 100 milionů dolarů. To byl téměř trojnásobek proti stejnému období loni.

Mezi investory Redditu patří společnost rizikového kapitálu Andreessen Horowitz, fondy jako Sequoia Capital, Tencent Holdings či rapová superstar Snoop Dogg, napsala agentura Reuters.

Huffman listu The Wall Street Journal řekl, že Reddit plánuje použít peníze od investorů na expanzi na nové trhy a vylepšení produktů, jako jsou rozšířené možnosti videa a zrychlení webových stránek. Uživatelé Redditu mohou na webu sdílet videa, ale firma chce tuto funkci posílit. Na konci loňského roku Reddit koupil aplikaci pro sdílení videí Dubsmash. Firma také pokračuje v najímání zaměstnanců. Huffman upozornil, že za poledních 18 měsíců se počet zaměstnanců více než zdvojnásobil.

Robinhood míří na burzu. Provází ji kontroverze

Robinhood je na burze. Akcioví aktivisté upsali cenné papíry za 2,1 miliardy dolarů

Americká makléřská společnost Robinhood Markets získala z primární veřejné nabídky akcií (IPO) 2,1 miliardy dolarů (45 miliard korun). Firma uvedla, že ve středu prodala 55 milionů akcií v ceně 38 dolarů za kus. To je sice na dolním konci plánovaného cenového rozpětí, ale přesto to z firmy, která je oblíbená mezi mladými začínajícími investory, letos činí jednu z nejlépe oceněných společností vstupujících na americký akciový trh. Dnes se s jejími akciemi začne obchodovat na trhu Nasdaq v New Yorku.

Přečíst článek

Nikolaj Storonskij, zakladatel Revolutu

Nudil se, a tak založil Revolut. Dnes je z něj miliardář

Nikolaj Storonskij dnes nabízí službu pro celý finanční život jejího uživatele. Od normálního účtu po možnost investovat do akcií i kryptoměn.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

prodejna řetězce Bed, bath & beyond

Draví investoři z Redditu jsou zpět. Tentokrát si zahráli s domácími potřebami

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme