Reklama

Rakouská Raiffeisen Bank zvažuje exit z Ruska

Ilustrační foto
ČTK

Rakouská finanční společnost Raiffeisen Bank International (RBI), která působí i v České republice, uvažuje o odchodu z Ruska. Banka uvedla, že tak reaguje na ruskou invazi na Ukrajinu.

Reklama

Rakouská Raiffeisen Bank International uvažuje o exitu z Ruska. „Tato bezprecedentní situace přiměla RBI k posouzení své pozice v Rusku. Zkoumáme všechny strategické možnosti pro budoucnost Raiffeisenbank Russia, včetně pečlivě řízeného odchodu z Raiffeisenbank v Rusku,” uvedl v prohlášení šéf RBI Johann Strobl.

Raiffeisen Bank působí na 13 trzích ve střední a východní Evropě. Je většinovým vlastníkem českého finančního ústavu Raiffeisenbank, který v Česku poskytuje bankovní služby od roku 1993.

Kvůli útoku ruských vojsk na Ukrajinu už zastavení či omezení aktivit v Rusku oznámila řada západních firem. „Válka na Ukrajině má ničivý dopad na obyvatele a na ekonomiku této země. Naše myšlenky a podpora jsou se všemi těmito lidmi, jejichž životy se v důsledku této války navždy tragicky změnily,” uvedla RBI.

Svou činnost v Rusku už pozatavily například velké americké banky JPMorgan Chase i Goldman Sachs. Naproti tomu třeba největší německá banka Deutsche Bank dál v Rusku působí, ale čelí za to ostré kritice ze strany některých investorů a politiků.

Vladimir Putin

Rusové úroky z dluhopisů poslali v dolarech. Dostáli svému závazku

Rusko dodrželo svoje závazky z dolarových dluhopisů. Tamní ministerstvo financí uvedlo, že odeslalo splátku úroků ve výši 117 milionů dolarů (2,6 miliardy korun). Podle zdrojů agentury Reuters platby splatné k 16. březnu věřitelům v pořádku dorazily.

Přečíst článek

Reklama

Vladimir Putin a  čínský prezident Xi Jinping

Z odstřižení Ruska od SWIFTu profituje Čína

Moskva a Peking pracují na tom, jak obejít globální platební systém SWIFT a propojit své vlastní systémy finančních zpráv. Podle agentury Reuters to uvedl ruský poslanec Anatolij Aksakov. Levné to pro Rusko nebude.

Přečíst článek

Vladimir Putin, prezident Ruska

Rusko je na prahu krize. SSSR dosáhlo kolosálních úspěchů i přes sankce, uklidňuje Putin

Dva týdny, po které Západ uplatňuje sankce vůči Rusku za jeho invazi na Ukrajinu, stačily, aby se Putinovo Rusko dostalo na ekonomické dno, píše agentura Bloomberg. 

Přečíst článek

Goldmam Sachs Tower

Bankovní giganti z Wall Street Goldman Sachs a JPMorgan Chase se stáhnou z Ruska

Ukončujeme veškerou svou činnost v Rusku, oznámila Goldman Sachs Group. Jde o prvního bankovního giganta z Wall Street, který ze země odchází kvůli ruské invazi na Ukrajinu, upozorňuje agentura Bloomberg. Své aktivity se tam rozhodla ukončit i největší americká banka JPMorgan Chase, dodal ve čtvrtek večer server CNBC.

Přečíst článek

Reklama

Související

Štěpán Křeček, ekonom BHS

Štěpán Křeček: Mnohé firmy podnikající v Rusku podcenily rizika. Teď to pro ně bude bolestivé

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme