Reklama

Problémy na londýnském Heathrow přetrvávají. Letiště prodlužuje limit na počet cestujících do října

Chaos na letišti v Heathrow (1. července 2022)
ČTK / AP
Petra Jansová
pej

Londýnské Heathrow nadále bojuje s nedostatkem personálu. Vedení letiště proto rozhodlo o prodloužení omezení počtu odbavených letů až do října, upozornila BBC. Jsme tímto rozhodnutím zklamáni, reagují aerolinky.

Reklama

„Naší prioritou je zajistit všem cestujícím spolehlivé služby,“ uvedl obchodní ředitel letiště Ross Baker. K omezení počtu odbavených letů vedení letiště přistoupilo 12. července. Původně měl limit 100 tisíc lidí denně platit jen do 11. září.

„Omezení chceme zrušit co nejdříve. Můžeme to ale udělat až tehdy, kdy si budeme 100procentně jisti, že každý cestující dostane služby, na které má nárok,“ dodal Baker.

Letecké společnosti toto rozhodnutí rozporují s tím, že problémy s nedostatkem personálů se významně zlepšily. Mluvčí Virgin Galactic uvedl, že odbavovací společnost Cobalt Ground Solutions je téměř na plném personálním stavu z předcovidového roku 2019. 

Letiště v Hongkongu, ilustrační foto

Masový exodus Hongkongčanů pokračuje. Odhlašují se ze škol a vybírají penzijní fondy

Počet obyvatel Hongkongu se meziročně snížil o 1,6 procenta na přibližně 7,29 milionu, za poslední rok město opustilo více než 113 tisíc obyvatel. Jedná se o největší procentuální pokles za rok od počátku záznamů v roce 1961.

Přečíst článek

„Zákazníci aerolinek mají nárok na to, abychom dodrželi rezervace jejich letenek a my děláme vše proto, abychom minimalizovali narušení jejich cestovatelských plánů,“ uvedl zástupce Virgin Galactic.

Reklama

V důsledku limitu na počet odbavených cestujících musela společnost British Airways pozastavit prodej letenek na krátké vzdálenosti.

„Prodloužení limitu do října sice na jedné straně může zabránit rušení letů na posledních chvíli, kterému jsme byli svědky minulý měsíc, na druhou stranu může vyvolat mezi cestujícími obavy, zda se jejich lety uskuteční,“ konstatoval novinář a publicista Guy Hobbs. Podle něj by proto jak Heathrow, tak i letecké společnosti měly co nejrychleji poskytnout zákazníkům bližší informace.

Omezení se dosud dotklo desítky tisíc cestujících. Podle letecké analytické společnosti Cirium vzrostl počet zrušení letů z Velké Británie na poslední chvíli v červnu 2022 ve srovnání s červnem 2019 o 188 procent.

Je ještě zábavnější než před pandemií, chválí Prahu The New York Times

Je ještě zábavnější než před pandemií, chválí Prahu The New York Times

Po dvouletých proticovidových omezeních a rapidním úbytku turistů se Praha změnila. Otevřela se více místním, zejména mladým lidem. Řada památek se dočkala opravy a otevřely se nové galerie v čele s Kunsthalle. Díky novým projektům, které byly spuštěny v letech 2020 a 2021, je město ještě zábavnější než dříve, vysekl poklonu českému hlavnímu městu prestižní deník The New York Times. A jaké jsou jeho tipy na nejzajímavější místa?

Přečíst článek

New Alamein

REPORTÁŽ: Na severu Egypta vzniká nová Dubaj. Tamní vláda hledá investory i v Česku

Až šedesát tisíc nových bytových jednotek, univerzita, opera a desítky kilometrů procházkových okruhů mají vzniknout do roku 2030 na egyptském pobřeží Středozemního moře. Poblíž míst, kde zuřila druhá světová válka, vzniká nové město. Developerský projekt New El Alamein City egyptské vlády chce přitáhnout pozornost zahraničních investorů.

Přečíst článek

Vše o inflaci

Strašák inflace. Co ji způsobuje? Jak se jí bránit? Jak investovat, kam uložit úspory, kde jsou slušné úroky, které dluhopisy se vyplatí? Jak s inflací bojuje stát, vláda a ČNB? Kdo a proč zdražuje a o kolik? Jak na zvyšování cen vyzrát? Je správný čas si vzít hypotéku, porostou úrokové sazby, nebo klesnou, a z jakého důvodu? Kontext, tipy, rady, varování.

Vysoká inflace trápí nejen Česko, ale i další země Evropy či Spojené státy. Podívejte se na přehled ve světě.

Témata související s inflací:

Vše o inflaci čtěte zde

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme