Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Neakceptovatelné, vzkázaly Emirates letišti Heathrow k jejich chaosu

Emirates
iStock
Tereza Zavadilová
tzv

Je to neakceptovatelná ignorace zákazníků. Nebudeme se tomu podřizovat. Takto ostře odpověděly Emirates na požadavek londýnského letiště Heathrow, že mají aerolinky rušit lety.

Reklama

Londýnské letiště Heathrow (LHR) požádalo tento týden aerolinky, ať ruší letní lety, protože je letiště nestačí odbavovat. Zároveň Heathrow vyhlásilo strop na odbavení maximálně sto tisíc pasažérů denně. To by jim mělo pomoci s chaosem při odbavováním lidí, zavazadel a zpožďování letů. 

Emirates, dubajská vlajková letecká společnost a jeden z největších dálkových dopravců na světě, se požadavku odmítla podřídit, rozhodnutí Heathrow označila za nepřijatelné - vedení letiště prý nehorázně ignoruje zákazníky. Emirates podle CNBC hodlají pokračovat ve svých plánovaných letech i přesto, že Heathrow za nedodržení požadavku hrozí soudem. 

Chaos na letišti v Heathrow (1. července 2022)

Už neprodávejte letenky na léto. Situace je neúnosná, vyzvalo letiště Heathrow aerolinky

Už několik týdnů trvající chaos na evropských letištích nebere konce. K radikálnímu kroku nyní přistoupilo jedno z nejvíce vytěžených aeroportů v Evropě, londýnské Heathrow. Kvůli návalu turistů a nedostatku personálu zavede denní strop pro počet obsloužených cestujících, uvedla agentura Bloomberg.

Přečíst článek

Čarují ze vzduchu

„Je velmi politováníhodné, že nám LHR včera večer poskytla 36 hodin na to, abychom vyhověli škrtům v kapacitě, a to v limitu,  poněkud vykouzleném ze vzduchu,“ uvedly Emirates ve čtvrtečním prohlášení. „V komunikaci nejen diktovali konkrétní lety, ze kterých bychom měli vyhodit platící cestující, ale také hrozili právní žalobou za nedodržení. To je zcela neodůvodněné a nepřijatelné a my tyto požadavky odmítáme,“ píše se dále. 

Reklama

Společnost Emirates uvedla, že její personál na londýnském Heathrow je plně připraven a schopen zvládnout její lety. Tedy „jádro problému leží v centrálních službách a systémech, za které odpovídá provozovatel letiště.“

Trasa Londýn-Dubaj je jednou z nejvytíženějších aerolinek Emirates a tyto lety – šest za den od října 2021 – měly za posledních 10 měsíců trvale vysoký počet rezervací, takže Heathrow na to mělo být připraveno, dodaly Emirates.

Letiště, ilustrační foto

Kde se načekáte? Deset aktuálně nejhorších i nejlepších letišť v Evropě

Média v posledních dnech kvůli neúnosné situaci s odbavováním pasažérů opanovalo londýnské letiště Heathrow. Podle analýzy společnosti Hopper ale není, co se týče průměrného zpoždění letů, vůbec nejhorší. Těmi jsou Brusel, Frankfurt a Eidhoven. Naproti tomu nejméně se načekáte v italském Bergamu.

Přečíst článek

Heathrow ve svém prohlášení uvedla, že letecká síť stále trpí problémy souvisejícími s covidem a že klíčovým problémem jsou týmy pozemního odbavování leteckých společností, které mají v současné době zdroje pouze 70 procent kapacity k uspokojení poptávky cestujících.

„Měsíce jsme žádali letecké společnosti, aby přišly s plánem, jak vyřešit jejich problémy se zdroji, ale žádné jasné plány nepřicházely a s každým dalším dnem se problém zhoršoval,“ uvedlo letiště. „Neměli jsme jinou možnost, než přijmout obtížné rozhodnutí zavést kapacitní strop, který má cestujícím poskytnout lepší a spolehlivější cestu a zajistit bezpečnost všech pracujících na letišti,” dodalo.

Magazín newstream CLUB

Hlavním tématem letního čísla magazínu Newstream CLUB je Česko-Slovensko, s podtitulem Dvě země, jeden trh. 

V rozhovoru se představuje Karel Vágner, marketér a podnikatel v řadě úspěšných projektů, známý také spoluprací s manželkou a úspěšnou modelkou Simonou Krainovou.

Další osobnosti jako Igor Rattaj se zamýšlejí nad rozdíly mezi podnikáním v Česku a na Slovensku. O umělé inteligenci hovoří česko-slovenská investorka Andrea Ferancová Bartoňová, o veřejnosti a kultuře slovenský bestsellerista Jozef Karika. Uznávaný chef Marcel Ihnačák prozrazuje, která z obou kuchyní je „lepší“. Marketér Milan Šemelák s klientem Williamem Rudolfem Lobkowiczem mluví o tom, jak přetvořit odkaz šlechtického rodu do moderní doby.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme