Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Komplikace pro Křetínského? Při prodeji části francouzské firmy Atos mělo dojít ke korupci

Francouzská technologická společnost Atos
Profimedia
 ČTK

Minoritní akcionář francouzské skupiny Atos podal trestní oznámení ohledně korupce při prodeji části této technologické firmy společnosti EP Equity Investment českého miliardáře Daniela Křetínského, uvádí agentura AFP s odkazem na svůj zdroj.

Reklama

Deník Les Echos napsal, že Národní finanční prokuratura v pátek potvrdila, že oznámení od fondu Alix AM obdržela a jeho obsah prozkoumává.

Podle zdroje agentury AFP fond Alix AM tvrdí, že při domlouvání transakce docházelo k aktivní a pasivní korupci. Z dostupných informací není jasné, zda fond v souvislosti s korupcí označil někoho konkrétního. Podle serveru Mediapart si fond Alix AM, který je minoritním akcionářem, stěžoval vedení skupiny, že prodej doprovází neprůhledné jednání. Fond se také pozastavoval nad tím, zda je vhodné část skupiny skutečně prodat.

Český miliardář Daniel Křetínský

Rozšíření mediálního impéria? Křetínský vstoupil do hry o britské vydavatelství Telegraph

Český miliardář Daniel Křetínský vstoupil do aukce, ve které má zájem investovat v britském vydavatelství Telegraph Media Group, uvedl to server Financial Times. Kromě něj mají o koupi zájem i další subjekty, včetně mediálního domu DMGT, vydávající bulvární deník Daily Mail, uvedli lidé blízcí procesu.

Přečíst článek

Na začátku srpna vedení skupiny Atos oznámilo, že dojednává s firmou EP Equity Investment ze skupiny Křetínského prodej své divize Tech Foundations. Cílem je podle vedení posílit kapitál skupiny a snížit zadlužení zbývající části skupiny, která se přejmenuje na Eviden.

Návrh prodeje divize Tech Foundations však vyvolal nevoli mezi některými menšinovými akcionáři skupiny Atos i mezi francouzskými politiky. Například skupina poslanců a senátorů z opoziční strany Republikáni kritizovala odprodej strategického podniku do zahraničních rukou.

Správní rada skupiny Atos však v pátek kritiky odmítla v tiskovém prohlášení a označily výtky za nepodložené. Tyto kritiky podle vedení Atosu skupinu poškozují. Správní rada také připomněla, že konečný návrh na prodej divize Tech Foundations budou schvalovat akcionáři.

Vše o inflaci

Strašák inflace. Co ji způsobuje? Jak se jí bránit? Jak investovat, kam uložit úspory, kde jsou slušné úroky, které dluhopisy se vyplatí? Jak s inflací bojuje stát, vláda a ČNB? Kdo a proč zdražuje a o kolik? Jak na zvyšování cen vyzrát? Je správný čas si vzít hypotéku, porostou úrokové sazby, nebo klesnou, a z jakého důvodu? Kontext, tipy, rady, varování.

Vysoká inflace trápí nejen Česko, ale i další země Evropy či Spojené státy. Podívejte se na přehled ve světě.

Témata související s inflací:

Vše o inflaci čtěte zde

Reklama

Související

Francouzská technologická společnost Atos

Francouzští politici zpochybňují prodej firmy Atos Křetínskému. Ohrožuje naše jaderné odstrašovací schopnosti, tvrdí

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme