Zakladatel módního řetězce Mango Isak Andic tragicky zahynul

V horách nedaleko Barcelony tragicky zahynul španělský podnikatel a zakladatel řetězce obchodů s módním oblečením Mango Isak Andic. Podle místních médií po poledni uklouzl a spadl do rokle. Andic, jemuž bylo 71 let, patřil k nejbohatším Španělům, na žebříčku časopisu Forbes byl co do majetku na pátém místě v zemi.
Andic zemřel při procházce se synem a manželkou na stezce, která vede ke slavnému klášteru Montserrat. Podle agentury EFE spadl do propasti z výšky asi 150 metrů, takže přivolaní záchranáři už mu nemohli pomoci. Andic byl vášnivým horským turistou.
Isak Andik Ermay se narodil 20. října 1953 v tureckém Istanbulu do židovské rodiny. Do Katalánska se přestěhoval ve 14 letech. Už tři roky nato začal prodávat první oblečení na tržištích a později prodával v obchodech v Barceloně či Madridu. První prodejnu značky Mango otevřel v roce 1984 v Barceloně, nyní jich má firma přes dva a půl tisíce ve stovce zemí světa.
Podle časopisu Forbes činí hodnota Andikova majetku asi 4,5 miliardy eur (112 miliard korun), byl nejbohatším v Katalánsku. Soustrast pozůstalým vyjádřil dnes i předseda regionální katalánské vlády Salvador Illa, který na síti X vyzdvihl také jeho podnikání, jímž podle něj dělal dobré jméno Katalánsku ve světě.
Tmavé pivo značky Guinness ve Velké Británii zažívá renesanci. Dostalo se do hledáčku mladých konzumentů, kteří ho nakupují po litrech a fotkami s pintami v ruce plní sociální sítě. Ostrovní hospody nakonec budou muset dostávat od irského výrobce na Vánoce příděly.
Kampaň s Kim Kardashian zabrala. Mladí Briti vykupují Guinness, ten bude na příděly
Enjoy
Nápad myšlený původně jako aprílový žert se vrací, tentokrát doopravdy, a ukazuje, jakými zákoutími mohou procházet inovace. Elektrické lyže, které dokážou jet do kopce, budou oficiálně v lednu vystaveny na obří Výstavě spotřební elektroniky (po světě známé jen pod zkratkou CES) v Las Vegas.
Lyže, které vyjedou do kopce. To není vtip. Novinku představuje malá švýcarská firma
Enjoy
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.