Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Změní AI svět investování? Na to odpoví druhý ročník Women´s Findependence Day

Druhý ročník Women´s Findependence Day
BPWCR
Newstream & Partner

Jsme na prahu další technologické revoluce? Změní umělá inteligence (AI) svět investování? A je dobrý čas na nákup akcií firem spojených s AI? Na to odpoví již druhý ročník Women´s Findependence Day, který se koná již zítra.

Reklama

 Women´s Findependence Day s podtitulem Změní umělá inteligence svět investování proběhne již zítra 4. října od 15:00 v Podnikatelském a inovačním centru v Praze. Konferenci pořádá veřejně prospěšná organizace Business & Professional Women CR, která se v České republice dlouhodobě zasazuje o ekonomickou nezávislost žen a mimo jiné vede celoroční kampaň za rovné odměňování.

Letošní průzkum Asociace pro kapitálový trh ČR ukázal, že ženy investují daleko méně než muži. Zatímco osm procent mužů se cítí být zkušenými investory, totéž o sobě tvrdí pouhé procento dotázaných žen. Pokud se však ženy investovat rozhodnou, dosahují lepších dlouhodobějších výsledků než muži. Díky své rozvážnosti a méně impulzivnímu jednání totiž nepodléhají panickým výprodejům pod vlivem aktuálního dění. 

Investice jako možnost volby

„Nemusíme vědět přesně, jak by měla naše budoucnost vypadat, ale je dobré se na ni připravit – vytvářet si zdroje, které nám pomohou mít možnost vybírat si z příležitostí, které k nám postupně přijdou. Zkrátka začít s investováním teď nám pomůže mít v budoucnu možnost volby. Přijďte si pro informace o investování – ať už jste zkušené nebo začínáte,“ uvedla prezidentka pořádající organizace Lenka Šťastná. 

Debatu povede moderátorka Marika Čupa: „Obchodování na burze vnímám jako cestu osobního rozvoje. Burza rychle a syrově odhalí slabá místa a psychické bloky každého. Baví mě s touto psychologickou stránkou dále pracovat. Zajímá mě téma investování žen. Vnímám to tak, že ženy se potřebují navzájem podpořit, protože investovat může každá žena a jediné, co potřebuje k tomu, aby začala, je věřit, že to dokáže.“ 

Jak využít zlaté horečky umělé inteligence a neohrozit cíle udržitelnosti?

Jak využít zlaté horečky umělé inteligence a neohrozit cíle udržitelnosti?

Umělá inteligence se v posledních letech stala jednou z nejrychleji rostoucích oblastí investic firem do nových technologií a inovací. Využijí ji prakticky všechny obory, od zdravotnictví, přes výrobu polovodičů a čipů a automobilový průmysl až po finanční služby. Nejnovější vlna široce dostupných nástrojů generativní umělé inteligence, k nimž patří i mediálně známý ChatGPT, pak způsobuje dramatický nárůst strojově generovaných dat, a je obecně hnací silou bezprecedentního růstu množství nestrukturovaných dat jako takových. Co to přinese za výhody a výzvy?

Přečíst článek

Diskuse se zúčastní výkonná ředitelka neziskové organizace Czechitas Senta Čermáková, hlavní analytička Cyrrus Anna Píchová, Managing Partner investičního fondu Impulse ventures Petra Gordan a mentorka a poradkyně Ivana Šedivá.

Témata a otázky slibují dynamickou diskusi. 

Američtí spisovatelé žalují společnost Meta kvůli umělé inteligenci

Američtí spisovatelé žalují společnost Meta. Její umělá inteligence jim měla zneužít díla

Skupina amerických spisovatelů včetně držitele Pulitzerovy ceny Michaela Chabona žaluje společnost Meta Platforms kvůli jejímu systému umělé inteligence Llama.

Přečíst článek

Co se v diskuzi mimo jiné dozvíte?

  • Jsme svědky technologické revoluce? Aneb jak se umělá inteligence vyvinula za posledních 20 let.
  • Jak umělá inteligence ovlivnila a ovlivňuje život našich spíkerek.
  • Jak umělá inteligence změní svět obecně včetně toho investičního.
  • Je dobrý čas na nákup akcií firem spojených s umělou inteligencí?

Chybět samozřejmě nebude ani řada dalších informací o investování a AI jako takové. 

Meta vyzvala OpenAI na souboj umělých inteligencí

Meta vyzvala OpenAI na souboj umělých inteligencí

Nejlepší, nejvyspělejší, nejvýkonnější. Taková má být umělá inteligence, kterou vyvíjí společnost Meta, za níž stojí technologický miliardář Mark Zuckerberg. Meta tak vyzval tak na souboj dosud nejvyspělejší model nabízený společností OpenAI.

Přečíst článek

Magazín Newstream CLUB

Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.

Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.

Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.

Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.

Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.

V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku. 

K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.

Objednávejte zde.

Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.

Související témata

Reklama

Související

Finance, burza, AI

Co světu způsobí umělá inteligence, už teď ukazuje sektor financí

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme