Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Biden má účet na Trumpově síti Truth Social. Chce tam bojovat proti dezinformacím

Americký prezident Joe Biden
ČTK
 ČTK

Volební štáb amerického prezidenta Joea Bidena začal v pondělí přidávat příspěvky na sociální síť založenou jeho hlavním soupeřem a exprezidentem Donaldem Trumpem. Spuštění účtu na platformě Truth Social vysvětlil tým hlavy státu tím, že to považuje za velmi vtipné.

Reklama

„Tak jo. Uvidíme, co z toho bude. Konvertité jsou vítáni!“ zní první příspěvek, který Bidenův štáb na sociální síť přidal. Svůj účet na Truth Social nazval BidenHQ a jako profilový obrázek zvolil ilustraci známou jako „Dark Brandon“, neboli černobílý Bidenův obličej s červenými paprsky vycházejícími z očí.

Platformu, jejíž název zahrnuje slovo „pravda“, Trump spustil v roce 2021 poté, co byl vyloučen z velkých sociálních sítí v návaznosti na vpád svých stoupenců do sídla Kongresu. Exprezident a jeho tým na Truth Social přidávají několik příspěvků denně a nepřestali ji používat ani poté, co facebook nebo twitter (nyní X) Trumpovy účty odblokovaly. Na své síti má Trump necelých 6,5 milionu sledujících, což je méně než desetina ve srovnání s X.

Robert Kennedy jr. kandiduje americkou hlavu státu jako nezávislý

Karel Pučelík: Zhatí antivaxer Kennedy Bidenovu kandidaturu? Bát by se měl spíš Trump

Syn Bobbyho Kennedyho a synovec JFK opouští demokraty a do prezidentských voleb půjde jako nezávislý. Jak kandidatura konspirátora a odpůrce očkování ovlivní kampaň, není jisté. V klidu ale nemůže být Donald Trump ani Joe Biden.

Přečíst článek

„Právě jsme se připojili k Truth Social, hlavně proto, že jsme si mysleli, že by to bylo velmi vtipné,“ uvedl Bidenův tým na X. Na svém novém profilu následně nahrál několik televizních klipů, v nichž Trumpovi soupeři v republikánských primárkách exprezidenta kritizují nebo dokonce chválí Bidena.

Reklama

„Na Truth Social je pramálo pravdy, ale teď to aspoň bude trochu zábava,“ řekl televizi Fox News nejmenovaný člen Bidenovy kampaně. Ta také uvedla, že se chce „setkávat s voliči tam, kde jsou“, a že bude bojovat s „dezinformacemi“, které o prezidentovi na platformě kolují.

Krok přichází zhruba rok před prezidentskými volbami, které by mohly přinést reprízu souboje Bidena s Trumpem. Oba muži směřují k vítězství v primárkách svých politických stran, které začnou zkraje příštího roku. Dosavadní průzkumy naznačují, že Trump a Biden mají u voličů srovnatelnou podporu.

Magazín newstream CLUB

Hlavním tématem letního čísla magazínu Newstream CLUB je Česko-Slovensko, s podtitulem Dvě země, jeden trh. 

V rozhovoru se představuje Karel Vágner, marketér a podnikatel v řadě úspěšných projektů, známý také spoluprací s manželkou a úspěšnou modelkou Simonou Krainovou.

Další osobnosti jako Igor Rattaj se zamýšlejí nad rozdíly mezi podnikáním v Česku a na Slovensku. O umělé inteligenci hovoří česko-slovenská investorka Andrea Ferancová Bartoňová, o veřejnosti a kultuře slovenský bestsellerista Jozef Karika. Uznávaný chef Marcel Ihnačák prozrazuje, která z obou kuchyní je „lepší“. Marketér Milan Šemelák s klientem Williamem Rudolfem Lobkowiczem mluví o tom, jak přetvořit odkaz šlechtického rodu do moderní doby.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí. 

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme