Reklama

aplikace - informace o tématu

Zákon ukládá povinnost ochrany osamocených pracovníků, přesné způsoby už ovšem nedefinuje

Zákon ukládá povinnost ochrany osamocených pracovníků, přesné způsoby už ovšem nedefinuje

Bezpečnost takzvaných osamocených pracovníků se především v posledních letech stává pro mnoho firem velkým tématem. Jedná se o zákonnou povinnost, jejíž řešení ale v souvislosti s rostoucími náklady a nedostatkem pracovních sil vyžaduje jisté inovace. „Poslední dobou výrazně roste zájem o online aplikace, které zajišťují kontrolu, a tedy i vyšší bezpečnost osamocených pracovníků. Využívají ji všechny skupiny klientů, včetně velkých korporátních firem,“ říká Jakub Laurich, výkonný ředitel společnosti TTC apki. 

Přečíst článek
Platby na kontakt už od listopadu. Novinku spustí zatím jen šestice bank

Platby na kontakt už od listopadu. Novinku spustí zatím jen šestice bank

Díky zveřejnění pravidel platebního systému Českou národní bankou (ČNB) mohly už tuzemské banky oznámit, kdy a jak spustí novou a dlouho očekávanou službu platby na kontakt (PNK). První takto zadané platby by tak mohly v Česku proběhnout už začátkem listopadu. Přečtěte si, ve kterých bankách tato služba bude fungovat a jak na to, abyste ji mohli využívat.

Přečíst článek
Spendee je podle CNBC mezi TOP 200 nejlepšími fintechy na světě

Česká appka na správu financí Spendee je podle CNBC mezi TOP 200 nejlepšími fintechy na světě

Česká společnost Spendee se ocitla na seznamu 200 nejlepších finančně technologických (fintech) společností světa. Seznam sestavila zpravodajská televize CNBC spolu s nezávislou společností zabývající se průzkumem trhu Statista. Zařadily na něj firmy, které podle nich vytvářejí inovativní produkty a služby související s technologiemi a financemi.

Přečíst článek
Margrethe Vestagerová, místopředsedkyně EK odpovědná za dohled nad pravidly hospodářské soutěže

Brusel hrozí Microsoftu tučnou pokutou kvůli spojení produktů Teams a Office

Evropská komise vyšetřuje Microsoft, vadí jí spojení produktů Teams a Office.

Přečíst článek
Alipay platební aplikace funguje už i v Česku.

UniCredit Bank zavádí službu Alipay jako první banka na českém trhu

S Alipay nově zaplatíte v tisících obchodů přes platební terminály UniCredit Bank.

Přečíst článek
Apple, ilustrační foto

Apple čelí v Itálii vyšetřování za nerovný přístup k vývojářům aplikací

Italský antimonopolní úřad (AGCM) vyšetřuje americkou technologickou společnost Apple kvůli údajnému zneužívání dominantní pozice na trhu s aplikacemi. Úřad se domnívá, že Apple znevýhodňuje ostatní vývojáře aplikací tím, že u nich od dubna 2021 uplatňuje přísnější pravidla pro ochranu osobních údajů než u sebe.

Přečíst článek
zleva: Daniel Havel, CEO ThePay, Radim Oulehla, Co-founder Fintree

Fintree s ThePay učí veřejnost fintechové gramotnosti

Podpora široké veřejnosti ve fintechové a finanční gramotnosti. To je společný cíl platební brány ThePay a internetového magazínu Fintree. Jak se jim to po měsících spolupráce daří?

Přečíst článek
Twitter, který vlastní Elon Musk, se potýká s poklesem z příjmů z reklam. Chce proto tržby zvýšit prodejem uživatelských jmen.

Twitter zvažuje prodej uživatelských jmen, aby zvýšil tržby

Společnost Twitter zvažuje, že kvůli zvýšení tržeb prodá některá uživatelská jména. Tato možnost je na stole údajně od loňského prosince, softwaroví inženýři debatují o jejich možném prodeji formou internetových aukcí.

Přečíst článek
Společnost Apple vyšetřuje německý antimonopolní úřad. Zaměří se na její praktiky ohledně jejího obchodu s aplikacemi.

Apple chystá další zdražování. Po telefonech přijdou na řadu aplikace

Důvodem skokového zdražování, k němuž se Apple letos na podzim uchyluje, je dražší dolar. Projevilo se to již na nových iPhonech 14, nyní podle agentury Bloomberg Apple zdraží aplikace v App Storu.

Přečíst článek

Inflace ovlivňuje milostný život v USA. Roste napětí, kdo by měl zaplatit účet

Zdražování, které je ve Spojených státech nejvyšší za 40 let, se projevuje i na chování uživatelů online seznamek. Ti se teď totiž daleko více zajímají o příjmy svých potenciálních partnerů, píše agentura Bloomberg.

Přečíst článek
Donald Trump, bývalý prezident USA

Posílejte pravdu! Trump má novou sociální síť a na ní první uživatele

Následujte pravdu! Tak od dneška láká nové americké uživatele ke sledování nová aplikace mediální společnosti bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Píše se v popisku aplikace na App Store.

Přečíst článek
Reklama

News box

Izrael podpořil rámec dohody 📃 o příměří v Pásmu Gazy a o propuštění části izraelských rukojmích, které zadržuje teroristické hnutí Hamás, řekl vysoce postavený činitel americké administrativy. Izraelská strana podle něj víceméně přijala návrh, který obsahuje šestitýdenní příměří v Pásmu Gazy a propuštění rukojmích považovaných za ohrožené.
Výstražné stávky v divizi nákladní dopravy aerolinek  Lufthansa se dnes podle odborového svazu Verdi zúčastnilo zhruba 90 procent zaměstnanců, kteří kontrolují nakládku letadel či jsou zodpovědní za manipulaci s nákladem. Podle firmy byla účast ve stávce související s jednáním o mzdách nižší. Cestujících se protest nedotkl.
Španělská policie zatkla 14 lidí v souvislosti s padělky bankovek 💶 v hodnotě 100 eur, celkem jich bylo za milion eur, tedy zhurba 25,3 milionu korun. Padělky byly tak zdařilé, že prošly bez povšimnutí bankomaty a dalšími přístroji, uvedla agentura Reuters.
Americká armáda shodila nad Pásmem Gazy ze tří letadel první dodávku humanitární pomoci pro obyvatele palestinského území. 🍞🥣 S odvoláním na nejmenované činitele o tom informují zahraniční agentury. Letadla C-130 Hercules shodila asi 38 tisíc porcí jídla.
Hlavní velitel ukrajinských ozbrojených sil Oleksandr Syrskyj naznačil, že vymění některé vojenské velitele na východní frontě. Napsal to ruskojazyčný server BBC s odkazem na příspěvek, který Syrskyj zveřejnil na síti Telegram. V něm hodnotí práci ukrajinské armády v souvislosti s napjatou situací 💣zejména v okolí Avdijivky.
Pokud se potvrdí předpoklad letošních mimořádných příjmů státu zhruba přes 1️⃣7️⃣ miliard korun, bude ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) prosazovat pro rok 2025 zrušení daně z neočekávaných zisků, takzvané windfall tax.

Německo vyšetřuje závažný únik informací z armády 📢má jít o závažný únik informací z jednání vysoce postavených příslušníků svého letectva, oznámil dnes spolkový kancléř Olaf Scholz. Zvukový záznam asi třicetiminutového rozhovoru v pátek uveřejnila šéfredaktorka ruské televize RT Margarita Simonjanová. Záznam se mimo jiné týkal toho, jak Ukrajina ve válce s Ruskem využívá německé zbraně, píše agentura DPA.

 

Ministr Martin Kupka 🏛: Dálniční známka by měla znovu zdražit od ledna 2025, a to o inflaci 🚗  V dnešním pořadu Týden v politice České televize to řekl ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Přesnou částku, o kterou se známka zdraží, zveřejní ve druhé polovině příštího roku. 🚙 Cena se změnila naposledy 1. března. 💰 U ročního kuponu vzrostla z 1500 na 2300 korun.

Předseda maďarského parlamentu🏛 László Kövér dnes podepsal dokument o vstupu Švédska do NATO a předal ho prezidentské kanceláři, uvedla s odkazem na maďarské úřady agentura Reuters. Ratifikace nyní čeká na podpis✍ hlavy státu.
Zelení si dnes zvolí nové vedení, zahájí také volební kampaň do Evropského parlamentu🏛. Na dvoudenním sjezdu v Praze bude dvojice spolupředsedů mimoparlamentního uskupení Magdalena Davis a Michal Berg obhajovat své funkce, stranu vedou společně od roku 2020, kdy nahradili Petra Štěpánka.
Reklama
Reklama
Doporučujeme