Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Netflix uvádí filmy bojující o České lvy BANGER. nebo Il Boemo

Snímek Il Boemo nově uvádí Netflix
Pilot Film
Stanislav Šulc

Největší streamingová služba světa nově představuje řadu českých filmů natočených v uplynulém roce. Diváci si tu například mohou pustit i očekávané držitele Českých lvů BANGER. a Il Boemo. Netflix navíc nabízí například seriál První republika, který v premiéře uváděla Česká televize.

Reklama

České snímky mají na Netflixu čím dál větší zastoupení. A týká se to dokonce i titulů, které byly do kin uvedeny vloni a nyní se ucházejí o výroční ceny Český lev. Na Netflixu se tak před pár dny objevila například novinka oceňovaného režiséra Petra Václava Il Boemo o osudech českého skladatele Josefa Myslivečka. Snímek se záhy dostal do regionálního TOP 10 žebříčku nejsledovanějších filmů. Je přitom zajímavé, že na fyzických nosičích DVD a Blu-ray se snímek objeví až v polovině března.

Na vrchol žebříčku české sledovanosti Netflixu se dostal snímek BANGER. s Adamem Mišíkem v hlavní roli. Ten za výkon v tomto snímku bojuje o Českého lva v kategorii nejlepší herec, kde mu bude konkurovat například Vojtěch Dyk za výkon ve snímku Il Boemo nebo Michal Kern za snímek Arvéd.

Programový ředitel České televize Milan Fridrich

Šéf programu ČT Fridrich: Docent je hit, už chystáme druhou řadu. Maďaři natočili vlastní Most

Fenomén Případů 1. oddělení vynesl Českou televizi v roce 2022 k dalšímu titulu nejsledovanější tuzemské televizní skupiny. Podle ředitele programu ČT Milana Fridricha za tím stojí zejména správně nastavený systém kontroly, díky němuž dokáže veřejnoprávní stanice konkurovat komerčním televizím i nové konkurenci ze strany streamingových služeb. Ty podle Fridricha pak nejsou jen konkurencí, ale také partnery. Detaily ale zatím zveřejnit nesmí.

Přečíst článek

Právě Arvéd a Il Boemo jsou v dnešním klání o České lvy největšími favority. V technických kategoriích však může překvapit právě BANGER.

K vidění je i Jáklův Žižka

Netflix však nabízí i další tuzemské snímky z loňského roku. Mimo jiné novinku Roberta Sedláčka Promlčeno, kterou tu najdete pod anglickým titulem Nightline.

Zájemci o výpravnou podívanou s hollywoodskými herci nabízí snímek Žižka, který na Netflixu najdete pod americkým distribučním titulem Medieval. Také Žižky si všimli členové České filmové a televizní akademie a snímek režiséra Petra Jákla bojuje o čtyři České lvy.

Chystáme další dvě série Ivety, říká Daniel Grunt, šéf nových médií skupiny CME

Šéf Voyo Daniel Grunt: Chystáme další dvě série Ivety

Televize Nova a celá skupina CME se stále více orientuje na digitální službu Voyo. Za dva roky od nástupu nového týmu a nového pojetí služby se jí povedlo dostat mezi špičku na českém trhu streamovacích platforem, k čemuž jí dopomohlo zejména nasazení původních seriálů jako Případ Roubal či Iveta. „Tento segment se do pěti let zdvojnásobí a Češi budou mít předplacených celkem tři miliony služeb,“ předpovídá Chief Digital Officer skupiny CME Daniel Grunt.

Přečíst článek

První republika

V letošním roce se budou České lvy udílet také v televizních kategoriích. Největší šanci mají díla České televize Podezření a Devadesátky. Oba seriály najdete na streamingové službě České televize iVysílání.

Nicméně i Netflix uvádí seriály, které původně vysílala Česká televize. Již delší dobu Netflix nabízí seriál Svět pod hlavou. Nově se tu ale objevil výpravný seriál První republika.

Netflix vytáhl do boje proti sdílením účtů. A nyní raději snižuje ceny předplatného v Evropě

Netflix snižuje ceny předplatného ve světě až o polovinu. Dočkají se i Češi?

Americká streamovací služba Netflix ve více než 30 zemích snížila předplatné svých služeb, aby přilákala více zájemců. Informoval o tom server listu The Wall Street Journal (WSJ). Netflix se potýká se sílící konkurencí a snahou lidí šetřit. Netflix působí i v České republice, zda se jí bude úprava cen dolů týkat, WSJ neuvedl.

Přečíst článek

Konec legrace. Walt Disney zruší tisíce pracovních míst, firma chystá obří změny. Na snímku šéf firmy Bob Iger a tradiční maskot zábavního kolosu.

Konec legrace. Walt Disney zruší tisíce pracovních míst, firma chystá obří změny

Americká mediální a filmová společnost Walt Disney zruší 7000 pracovních míst na celém světě ve snaze ušetřit 5,5 miliardy dolarů (122 miliard korun) a přivést k zisku svoji streamovací divizi. Ve středu o tom informoval šéf firmy Bob Iger.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Programový ředitel České televize Milan Fridrich

Šéf programu ČT Fridrich: Docent je hit, už chystáme druhou řadu. Maďaři natočili vlastní Most

Přečíst článek
Případ Roubal

Netflix, HBO i Disney chtějí české diváky. Jak zareaguje Nova a ostatní?

Přečíst článek
Digital Director CZ/SK Skupiny Nova Lucie Oravčíková

Šéfka digitálu Novy Oravčíková: Už se jasně ukazuje výhoda Voyo Originálů

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme