Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Od traktoru po obrněný vůz. Pamatujete si všechny modely brněnského Zetoru?

Stopou Slánského Oriona 2022, výstava historických vozidel
ČTK
 nst
nst

Brněnskému Zetoru se v posledních měsících nedaří. Vloni upadl do ohromné ztráty přesahující 100 milionů korun. A to navzdory tomu, že česká pole brázdí doslova tisíce strojů z legendární fabriky. Pamatujete si všechny modely? Podívejte se na ně a zavzpomínejte, čím jste se vždycky tak trochu chtěli projet.

Reklama

Pamatujete si nejslavnější modely brněnské legendy Zetor? Tady jsou všechny na jednom místě

A pro nedočkavce vybíráme ty nejznámější. A hned začínáme legendou, která dodnes brázdí nejedno pole: ZETOR 7245.

Zetor 7245 Ria/Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported

Tady něco novějšího. Není to krása?

ZETOR CRYSTAL. Traktor roku 2020 v České republice JJ7777/Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International

A zde něco netradičního z portfolia brněnské firmy.

Obrněné taktické vozidlo Zetor Gerlach ČTK

Brněnské stříbro opět v problémech. Zetor skončil v obří ztrátě

Brněnský výrobce traktorů Zetor Tractors zakončil rok 2022 se ztrátou po zdanění 102,9 milionu korun. O rok dříve byla firma v zisku. Tržby společnosti loni vzrostly na 2,34 miliardy korun, tedy o 4,9 procenta. Vyplývá to z výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin.

Přečíst článek

Průmyslová nemovitost (ilustrační foto)

Trh s průmyslovými nemovitostmi je nejvýše za pět let, ukazuje průzkum

Český trh s průmyslovými nemovitostmi v letošním druhém čtvrtletí vzrostl o 269 100 metrů čtverečních, což je meziročně o 11 procent více. Šlo o nejvyšší nárůst za posledních pět let. V České republice je nyní 11,3 milionu metrů čtverečních průmyslové plochy. Trh s průmyslovými nemovitostmi zaznamenává od pandemie covidu-19 setrvalý růst a jen za poslední dva roky na trhu přibyly dva miliony metrů čtverečních průmyslové plochy. Vyplývá to z průzkumu poradenské společnosti Colliers.

Přečíst článek

Magazín Newstream CLUB

Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.

Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.

Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.

Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.

Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.

V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku. 

K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.

Objednávejte zde.

Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.

Související témata

Miliardáři

Filantropie

Leadership

Biohacking

Fashion

Design

Umělá inteligence

Work-life balance 

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme