Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Netflix pustil první tři díly intimního portrétu Harryho a Meghan

Netflix uvede šestidílný dokument o vztahu Harryho a Maghan
ČTK
 ČTK

Britská královská rodina se připravuje na další bouřlivá odhalení, která slibuje šestidílná dokumentární série o princi Harrym a jeho manželce Meghan. První tři díly, které ve čtvrtek Netflix zpřístupnil, mohou být v tomto směru trochu zklamáním. Vyprávění královského páru se zatím soustředilo na médii ostře sledované začátky jejich romantického vztahu.

Reklama

I přes velká očekávání první díly žádná nová významná odhalení nepřinesly, píše agentura Reuters. Vyprávění královského páru se soustředilo na začátky jejich romantického vztahu a mediální boje. Princ Harry vzpomněl na svou matku, princeznu Dianu, a neustálou pozornost médií, které se mu jako členovi královské rodiny dostávalo už od narození. Zkušenost jeho manželky s médii pak přirovnal k Dianě, která zemřela při autonehodě v Paříži v roce 1997, když se snažila ujet bulvárním fotografům.

Harry prohlásil, že je jeho povinností odhalit „vykořisťování a úplatkářství”, kterého se podle něj dopouštějí média. 

„Obětovala všechno, co kdy znala, svobodu, kterou měla, aby byla se mnou v mém světě. A krátce na to jsem já obětoval všechno, abych byl s ní v jejím světě,” řekl princ Harry o Meghan. Popsal také, že někteří členové královské rodiny chápali obrovskou mediální pozornost jako součást rituálu začlenění do královské rodiny, kterým si museli projít všichni.

Ostrá kritika se ze strany britských médií na dokument snesla už před jeho odvysíláním, jen na základě upoutávek. Jak poznamenal list The Guardian, právě většina britských, zejména bulvárních médií vede s párem hořkou bitvu, která se neobešla bez několika žalob. Bulvární listy, ale i zpravodajský server BBC tento týden uvedly, že záběry z upoutávek jsou zavádějící, protože pocházejí z událostí nesouvisejících s Meghan a Harrym.

Reklama

„Na (dokument) bude část médií klást vyšší nároky, než na jakoukoliv srovnatelnou dokumentární sérii od Netflixu,” poznamenává The Guardian, který podobně jako například server Sky News vydání prvních tří dílů dnes sleduje s živým komentářem.

Netflix uvede šestidílný dokument o vztahu Harryho a Maghan ČTK

Americká herečka Meghan a Harry, který je druhým synem britského krále Karla III., v roce 2020 oznámili, že se zříkají svých oficiálních povinností. Krok spustil nejvážnější krizi v britské královské rodině od smrti Harryho matky, princezny Diany, při autonehodě v roce 1997. Pár o svých vztazích s královskou rodinou, kterou kritizoval a jako instituci obvinil z rasismu, veřejně promluvil například v rozhovoru s Oprah Winfreyovou v březnu 2021. S Netflixem podepsal smlouvu v hodnotě několika milionů dolarů.

Streamovací gigant ve čtvrtek vydal první tři díly seriálu, který podle něj půjde do hloubky vztahu královského páru. V šesti epizodách se Harry a Meghan „podělí o odvrácenou stranu svého ostře sledovaného milostného příběhu”. Zbývající tři díly Netflix nabídne ve čtvrtek 15. prosince.

Světová premiéra páté řady seriálu Koruna v Londýně.

Kolik vlastně stojí Koruna? Patří k nejdražším seriálům všech dob

Rodinné i dějinné anabáze Alžběty II., prince Charlese, princezny Diany a dalších členů nejprominentnější rodiny světa dospěly na Netflixu do páté série. Dostáváme se v ní do devadesátých let, pozorujeme rozpad manželství nástupníka trůnu a oslavy zlaté svatby populární královny. To vše v pečlivě stylizovaných kulisách, které z Koruny činí jeden z nejdražších seriálů všech dob.

Přečíst článek

Zapomeňte na Stranger Things, nejsledovanějším hitem Netflixu je temná Wednesday

Seriál, který vychází ze světa Addamsovy rodiny, přilákal k obrazovkám Netflixu tolik lidí, že během pouhého týdne prosledovali rekordní počet hodin. Kolik? Neuvěřitelných 341 milionů. To se nepovedlo ani očekávané čtvrté sérii Stranger Things. 

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme