Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Jak na víkend k Mácháči? Nejlépe vlakem. Je to za pár korun a bez starostí s parkováním

Vlak je sestaven z motorové lokomotivy "Zamračená" řady T 478.1 a klasických kupátkových vozů zachovaných v původním provedení
Newstream Michal Nosek
Michal Nosek

Z Prahy se dá znovu cestovat do kraje Karla Hynka Máchy přímo vlakem. O dopravu se postará víkendový Lužickohorský rychlík, který provozuje společnost KŽC doprava.

Reklama

Vlak vyráží každé sobotní a nedělní ráno směrem Máchovo Jezero a dál do Šluknovského výběžku. Večer se pak vrací až do pražských Vršovic. Na rozdíl od automobilového výletu má vlakový řadu výhod. Výletníci nemusejí v Doksech u Máchova Jezera složitě hledat parkování a vyhnou se i zacpaným silničním tahům. Dalším, neméně velkým lákadlem, může být i skvělé pivo v nádražní restauraci v Doksech za 29 korun. Znalce a milovníky vlaků potěší i motorová lokomotiva "Zamračená" řady T 478.1 a klasické kupátkové vozy v původním provedení s koženkovými sedadly. Součástí vlaku bývá i občerstvovací vůz, ale není to pravidlem.  

Jak se jede vlakem k Máchovu jezeru

Pláž Lustica Bay v Černé Hoře.

Dovolená může stát i 20 milionů, říká šéf luxusní cestovky. Bohatí milují soukromé tryskáče a jachty

Cestovní kancelář EliteVoyage zaměřená na luxusní zájezdy pro miliardáře loni dosáhla obratu 280 milionů korun. A letos míří ještě výš. Kam vyrážejí ti nejbohatší Češi a Slováci a jaké ceny jsou ochotni platit za šnorchlování s rejnoky, pozorování gorilí tlupy nebo třeba soukromou prohlídku Sixtinské kaple?

Přečíst článek

Cesta k Máchovu jezeru trvá z Prahy do Doks něco přes dvě hodiny, ale příjemnou zkušeností je, že spoj jezdí přesně. Při návratu do Prahy dorazil na nádraží v Doksech o pouhé dvě minuty později. Tedy v 17:17. Cesta pasažéra přijde na sedmdesát korun a výhledy i atmosféra stojí zato.

Víkendový vlak vyjíždí ráno z Prahy pokračuje přes Neratovice, Mladou Boleslav, Bakov nad Jizerou, Bělou pod Bezdězem, Bezděz, Doksy, Českou Lípu, Nový Bor, Jedlovou, Krásnou Lípu, Panský do Mikulášovic. Odpoledne se vrací stejnou cestou zpět do Prahy

New York

Češi začínají objevovat svět. Stále častěji cestují do vzdálených a exotických destinací

Češi na letošní rok koupili meziročně o pětinu více letenek do exotických a více než 4000 kilometrů vzdálených destinací, uvádějí prodejci letenek. Ti srovnávali letenky na letošní rok nakoupené loni a letos do 20. února. Nejčastěji hlásili zvýšení zájmu o lety do Spojených států, Vietnamu, Thajska nebo Austrálie.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme