Další velký projekt v Praze. Apple tu natáčí miliardový seriál Nadace

První série oceňovaného seriálu podle knih Isaaca Asimova se natáčela v Irsku. Nyní se štáb přesune do Prahy a dalších lokací v České republice. Průměrný rozpočet na epizodu byl 4,5 milionu dolarů, tedy více než 100 milionů korun.
V České republice se natáčí druhá řada rozsáhlého seriálu Nadace (Foundation) podle Isaaca Asimova, který vzniká pro Apple TV+. Točí se ve studiích Prague Studios a na dalších místech v Praze a v České republice. Natáčení mimo jiné umožnily české filmové pobídky, uvedla Markéta Faustová za společnost Milk & Honey Pictures, která v Česku zajišťuje tvůrcům produkční služby. Výše pobídky pro tento projekt není zatím známa.
V noci na pondělí se opět rozdají ceny americké filmové akademie. Letošní ročník bude historický, a to hned z několika důvodů. Naštěstí mezi nimi není válka, která do ceremoniálu nepromluví na rozdíl od pandemie, která poslední dva ročníky dost poškodila. V hlavní roli však bude streaming.
Stanislav Šulc: Oscary čeká historický ročník. Vyhraje Apple, Netflix nebo Japonci?
Názory
Monumentální adaptace Nadace vychází z oceňovaných příběhů Isaaca Asimova, které jsou kultovním dílem světové sci-fi literatury. Svět série Nadace se odehrává více než 20 tisíc let v budoucnosti, kdy lidstvo osídlí celou galaxii a vytvoří jednotnou říši, která bude sjednocovat všechny lidmi obydlené planety.
Filmová série líčí příběhy čtyř postav překračujících hranice prostoru a času. Protagonisté překonávají dramatické krize, proměny loajality i komplikované vztahy, jež mohou rozhodnout o osudu lidstva. Vedle Jareda Harrise, Leea Pace, Lou Llobellové a Leah Harveyové se v ní představí mezinárodní herecké obsazení včetně Laury Birnové, Terrence Manna a Cassiana Biltona.
Rozmach tvorby původně streamovacích platforem, k nimž Apple TV+ patří, dokládá letošní udílení cen americké filmové akademie. Oscara za nejlepší film poprvé v historii prestižních hollywoodských ocenění dostal snímek V rytmu srdce z produkce platformy Apple TV+, který porazil kritiky favorizovanou Sílu psa od společnosti Netflix.
Fantasy seriál Kolo času podle stejnojmenné knižní ságy se stal historicky největším filmovým projektem u nás. Amazon tu natáčel 163 dní a utratil kolem dvou miliard korun.
Amazon se vrátí do Česka. Natočí tu i druhou řadu Kola času
Enjoy
Největší streamingová služba světa v letošním roce chystá desítky původních snímků. K vrcholům by měl patřit The Gray Man natáčený v Česku či nová verze Na západní frontě klid. Netflix však zároveň zdražuje, stejně jako konkurenční služba Amazon Prime zatím jen v USA.
Netflix zveřejnil nabídku na rok 2022 včetně pražského Gray Mana. A také zdražuje
Enjoy
V boji o diváka značně přituhuje. Jednotlivé streamingové platformy letos utratí na původní obsah 140 miliard dolarů, uvádí odhady amerických investičních bank. Nárůst počtu předplatitelů tomu přitom vůbec nemusí odpovídat.
Netflix, Disney a další služby utratí stamiliardy dolarů za filmy a seriály. Vydělávají na tom i Češi
Enjoy
Magazín Newstream CLUB
Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.
Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.
Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.
Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.
Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.
V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku.
K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.
Objednávejte zde.
Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.