Společnost Perplexity AI má zájem o spojení s TikTokem v USA

Společnost Perplexity AI se oficiálně přihlásila k zájemcům o platformu TikTok ve Spojených státech. Mateřské společnosti ByteDance, která je z Číny, předložila nabídku, aby se Perplexity AI a TikTok U.S. spojily a spolu s firmou New Capital Partners vytvořily nový subjekt. Serveru zpravodajské televize CNBC to řekl informovaný zdroj.
Nová obchodní struktura by umožnila většině současných investorů ByteDance ponechat si své podíly, takže by Perplexity získala více videí. Perplexity AI je začínající firma, která se specializuje na vyhledávání pomocí umělé inteligence (AI), konkuruje firmám OpenAI a Google. Na začátku loňského roku hodnota Perplexity AI činila zhruba 500 milionů dolarů. Do konce roku však vzrostla asi na devět miliard dolarů, zejména díky rostoucímu zájmu investorů o generativní AI.
TikTok ve Spojených státech v sobotu večer místního času přerušil činnost. Uživatelé čínskou firmou vlastněné sociální sítě dostali zprávu, že aplikaci kvůli zákazu nelze používat. Informovala o tom dnes agentura Reuters, podle níž je TikTok momentálně nedostupný v obchodech s aplikacemi Google Play a App Store. Nastupující americký prezident Donald Trump na své sociální síti Truth Social vyjádřil TikToku podporu.
TikTok si už v USA nikdo nepustí ani nestáhne. Trump se chystá zákaz odvolat
Zprávy z firem
Americký nejvyšší soud v pátek rozhodl ponechat v platnosti zákon, podle kterého má mateřská společnost ByteDance do neděle TikTok odprodat, nebo ukončit jeho činnost. Případná transakce mezi Perplexity AI a ByteDance by pravděpodobně trvala několik měsíců. Nově zvolený prezident USA Donald Trump ale řekl, že zřejmě v pondělí rozhodne o odkladu zákazu o 90 dní. V pondělí se Trump oficiálně ujímá funkce prezidenta USA.
Firma ByteDance veřejně naznačila, že TikTok U.S. neprodá. Perplexity se tak domnívá, že by se svou nabídkou mohla uspět, protože je spíše fúzí než prodejem, řekl zdroj CNBC.
Analytici hodnotu TikToku odhadli na 50 miliard dolarů. Agentura Reuters uvedla, že se zájemců o firmu objevila řada, včetně bývalého majitele Los Angeles Dodgers Franka McCourta. Peking také podle médií jednal o prodeji amerických aktivit TikToku miliardáři Elonu Muskovi, to však společnost popřela.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.