Reklama

Spojené státy vyráží do boje proti technologickým gigantům. Komise FTC podá žalobu na Amazon

Americká FTC příští týden podá žalobu na Amazon
ČTK
 ČTK

Americká Federální obchodní komise (FTC) podá v úterý dlouho očekávanou žalobu na internetového prodejce Amazon. Zahájí tak nejnovější fázi snahy Spojených států omezit tržní sílu velkých technologických společností.

Akce proti Amazonu bude následovat po žalobách podaných na společnosti Google a Facebook a přijde po letech stížností, že velké technologické společnosti zneužívají své dominantní postavení, uvádí server Politico. Například Amazon.com byl obviněn mimo jiné z toho, že kupuje konkurenty, aby zamezil konkurenci, a zneužívá na své platformě prodejce třetích stran.

Nejmenovaný zdroj agentuře Reuters potvrdil, že FTC poslala návrh žaloby státům, aby ho podepsaly. Tento krok obecně naznačuje, že žaloba je blízko podání. FTC se odmítla ke zprávě vyjádřit.

Barbara Friedová, matka Sama Bankman-Frieda, míří před soud za zpronevěru v kauze FTX

Prominentní profesoři měli zpronevěřit 26 milionů dolarů. FTX žaluje rodiče Sama Bankmana-Frieda

Kolem zkrachovalé burzy FTX a jejího zakladatele Sama Bankmana-Frieda se schyluje k další kauze. Žaloba tentokrát míří na rodiče odsouzeného finančníka. Tvrdí, že Allan Joseph Bankman a jeho manželka Barbara Friedová se svým synem, hybatelem jednoho z největších podvodů americké historie projednávali převod peněžního daru ve výši 10 milionů dolarů a luxusní nemovitosti na Bahamách v hodnotě 16,4 milionu dolarů.

Přečíst článek

Přesné detaily žaloby zatím nejsou známé. Americký technologický gigant je však kritizován za údajné zvýhodňování vlastních produktů a znevýhodňování externích prodejců na své platformě. Společnost toto obvinění odmítla.

Předsedkyně FTC Lina Khanová zveřejnila v roce 2017 článek v renomovaném právnickém časopise Yale Law Journal, ve kterém uvedla, že struktura a praktiky společnosti Amazon vyvolávají obavy z narušení hospodářské soutěže a unikly kontrole antimonopolních úřadů.

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Sekáč Vinted i luxusní značky odhalují padělky. Okem i skrze umělou inteligenci

Sekáč Vinted i luxusní značky odhalují padělky. Okem znalce, ale také pomocí umělé inteligence

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme