O nejlepší PR práce soutěží 174 projektů. Největší šance mají Jsme fér a Plzeňský Prazdroj, z agentur MSL Czech Republic

Soutěž komunikačních projektů a firemních médií Zlatý středník zná finalisty 23. ročníku. Asociace strategické komunikace a vztahů s veřejností (ASCOPA) představila shortlisty v prostorách PressCentra ČTK.
Z celkového počtu 642 přihlášek do 20 hlavních a 9 oborových kategorií postoupilo do finále 174 prací. Mezi nejúspěšnější zadavatele, kteří získali pět nominací, patří iniciativa Jsme Fér a Plzeňský Prazdroj. S deseti zmínkami uspěla agentura MSL Czech Republic. Kdo se stane vítězem letošního ročníku, se dozvíme ve čtvrtek 11. září během slavnostního vyhlášení v Empire Hall ve Slovanském domě v Praze.
Mezi partnery soutěže patří Mediaboard, AMI Communications, Mediální skupina A11, Seyfor, Macek.Legal, dm drogerie, Empire Hall, Fleksi, Visit Portugal, Coca-Cola HBC, Plzeňský Prazdroj, Bohemia Sekt, Smilebox a Komunikační experti. Mediálními partnery soutěže jsou kromě newstream.cz Marketing & Media a CNN Prima News.
Kompletní seznam finalistů najdete zde.
Mezi nejúspěšnější zadavatele se čtyřmi a více nominacemi patří letos (v abecedním pořadí) 365.bank, Centrum Locika, Česká filharmonie, Česká obec sokolská, Jsme fér, Medtronic Czechia, O2 Czech Republic, Plzeňský Prazdroj a Škoda Auto.
Z agentur nejvíce bodovaly AMI Communications + AMI Digital, Bison & Rose, Boomerang Communication, Fleishman - Hillard, Hero & Outlaw, MSL Czech Republic, Leo Burnett, Saatchi & Saatchi, SKPR Strategies a Svengali Communications.
Přihlášky letos hodnotilo 141 porotců v rámci 18 porot v průběhu května až června. Nejvíce přihlášek zaznamenala hlavní kategorie „Společenská odpovědnost, udržitelnost a ESG“, následovaná kategoriemi „Event“ a „Integrovaná kampaň“. V oborových kategoriích dominoval „Neziskový sektor“ následovaný oblastmi „Sport, zábava, umění, média, cestovní ruch a gastronomie“ a „Průmysl, strojírenství a energetika“.
Během slavnostního večera, který každoročně přiláká téměř pět stovek zástupců komunikačního oboru, budou vyhlášeni vítězové jednotlivých kategorií a uděleny ceny Top rated za výjimečné projekty. Opět budou předány prestižní ceny Grand Prix, letos v šesti kategoriích: Projekt roku, Nejlepší agentura, Talent, Osobnost PR, Měření efektivity a nově Odpovědná komunikace. Tato nová kategorie oceňuje kampaně naplňující odpovědnou roli a pozitivní společenský dopad komunikace. Nejlepší z letošních finalistů zároveň postoupí do světové soutěže World Public Relations & Communication Awards.
„Zlatý středník jde v posledních letech nahoru, hlásí se víc projektů a jsou čím dál kvalitnější. Letos je vidět, že firmy už berou komunikaci opravdu vážně a dělají ji promyšleně, s důrazem na opravdovost a jasné hodnoty. Čím dál víc se taky ukazuje, že udržitelnost a odpovědnost vůči společnosti nejsou jen hezká slova, ale důležité nástroje, jak budovat značku a dosahovat dlouhodobých cílů,“ říká Jitka Němečková, členka Výkonného výboru ASCOPA s odpovědností za Zlatý středník.
Slovenské projekty
Slovenské projekty tvoří 20 procent shortlistu. Do finále se letos dostalo 34 slovenských projektů, což představuje nárůst oproti předchozímu roku. „Slovenské přihlášky každoročně zaujmou svou odvahou a nápaditostí. Ani letos tomu nebylo jinak, porota ocenila kreativní, ale zároveň chytré a srozumitelné koncepty, které skvěle pracovaly s insightem i technologiemi,“ komentuje Michaela Pišiová, výkonná ředitelka ASCOPA.
Ceny Zlatého středníku si odnáší Česká televize či L'Oréal, agenturou roku je opět Svengali. PR Klub, organizátor ocenění, u příležitosti vyhlášení vítězů oznámil přejmenování na Asociaci strategické komunikace a vztahů s veřejností.
Hlavní ceny za marketing a PR Zlatý středník vyhráli Vítek, agentura Svengali Marka Pražáka a Česká televize
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.