Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Nejistá budoucnost WeWork. Odstoupilo několik členů představenstva, akcie firmy prudce klesly

Poskytovatel sdílených kanceláří WeWork vzbudil pochybnost o své další existenci
Profimedia
 ČTK

Poskytovatel sdílených kanceláří WeWork je znovu v potížích a vzbudil dokonce pochybnosti o své další existenci. Firma uvedla, že odstoupili tři členové jejího představenstva. Vydala také varování, že její management potřebuje získat dodatečný kapitál, aby se společnost udržela nad vodou a udržela likviditu během příštích 12 měsíců. Akcie podniku po skončení obchodování ztrácely až 27 procent.

Reklama

WeWork při představení hospodářských výsledků za druhé čtvrtletí přiznal, že má „významné pochybnosti" o další existenci společnosti s ohledem na ztráty a očekávané požadavky na hotovost. Společnost oznámila, že chce v příštích dvanácti měsících vyjednat levnější nájemné, snížit náklady a získat nový kapitál prostřednictvím emise akcií nebo dluhopisů nebo prodejem aktiv.

FOTOGALERIE: Prohlédněte si české kanceláře roku

Firmu těžce zasáhla pandemie, protože pandemická opatření přiměla lidi pracovat namísto jejích sdílených prostor z domova. WeWork nakonec zachránila japonská technologická firma Softbank, která jí poskytla životně důležitých 9,5 miliardy dolarů (209 miliard korun). Podnik je při tom od svého vstupu na burzu v březnu 2021 stále v zisku. Potýkal se ale také s problémy v technologickém sektoru, kde se rozmohlo masové propouštění.

Reklama

Stavba nové linky D pražského metra

Úleva pro novou linku metra. Stavební povolení pro „déčko“ obstálo před soudem

Stavební povolení pro trasu metra D obstálo před Nejvyšším správním soudem. Zamítl kasační stížnosti Pankrácké společnosti a muže z Kovařovicovy ulice v Praze 4, kteří už dříve neúspěšně zpochybnili stavební povolení u Městského soudu v Praze. Ve sporu šlo o provozní úsek z Pankráce na Nové Dvory. Stavba už začala, pražský magistrát ji povolil v červnu 2021.

Přečíst článek

Firmu postihl odchod vrcholných manažerů, včetně rezignace generálního ředitele Sandeepa Mathraniho a finančního ředitele Andre Fernandeze v letošním roce. To její problémy znásobilo. WeWork v úterý uvedl, že stále pokračuje v hledání stálého generálního ředitele a že po odchodu tří členů představenstva jmenoval čtyři nové.

Společnost WeWork založil v roce 2010 Adam Neumann se svou ženou a s investičním bankéřem Joelem Schreiberem. Z jedné sdílené kanceláře v New Yorku firma expandovala do celého světa, včetně České republiky. V současnosti využívá jejích služeb ve sdílených pracovních prostorách 512 tisíc členů ve 33 zemích.

Reklama

Související

Firma na sdílení kanceláří WeWork

Získá WeWork opět svůj lesk? Firmu chce koupit zpět její zakladatel, nabízí miliardy

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme