Reklama

Společnost Tapestry koupí za miliardy dolarů majitele luxusních značek Versace či Michael Kors

Majitele značek luxusního zboží Michael Kors nebo Versace kupuje firma Tapestry
Profimedia
 ČTK

Americká společnost Tapestry koupí za 8,5 miliardy dolarů, zhruba 187 miliard korun, firmu Capri Holdings, která je majitelem značek luxusního zboží Michael Kors a dalších. Spojený podnik chce na globálním trhu lépe konkurovat větším evropským rivalům, uvedla agentura Reuters.

Američtí prodejci luxusního zboží zaostávají za evropskými protějšky, jako je společnost LVMH. Ta vlastní 75 značek včetně amerického prodejce luxusních šperků Tiffany a módních značek Louis Vuitton a Dior. Díky oznámené transakci se pod jednu střechu dostanou značky firmy Tapestry, mezi které patří i Kate Spade, a značky Jimmy Choo nebo Versace, které patří holdingu Capri.

Společnost Tapestry zaplatí za každou akcii Capri 57 dolarů, což představuje k poslední závěrečné ceně na burze prémii téměř 65 procent.

FOTOGALERIE: Gucci, Vuitton i Lego. Podívejte se do výloh nejluxusnějších obchodů na Páté Avenue

Spojení by oběma firmám mohlo přinést výhody v době, kdy se americký maloobchod potýká se slabší domácí poptávkou. Spotřebitelské výdaje dosud omezovala vysoká inflace a oživení nepřichází ani na klíčovém trhu v Číně.

„(Slábnoucí poptávka) vyvíjí tlak na společnosti Tapestry a Capri, které se nyní snaží posílit růst na mezinárodních trzích. Větší jistota je v tom, že se do odvážných mezinárodních plánů pustí jako větší subjekt," uvedl výkonný ředitel společnosti GlobalData Neil Saunders.

Manhattan jen pro vyvolené. Ceny nájmů jsou na rekordu, byty vyjdou měsíčně na sto tisíc korun a více.

Manhattan jen pro vyvolené. Ceny nájmů překonaly další rekord, počtvrté za půl roku

Nájemné za bydlení stoupá. Nejen ve velkých českých městech, kde dle nejnovější analýzy vzrostlo během posledních měsíců o jednotky procent, ale také na slavném Manhattanu. Tam je růst ovšem radikálnější. Web CNBC uvedl, že průměrné nájemné v nejhustěji osídlené čtvrti New Yorku je ve srovnání s loňským rokem o devět procent vyšší a průměrná částka vyšplhala na hodnotu 5588 dolarů za měsíc, tedy zhruba 123 tisíc korun. Za zvyšováním stojí i vyšší úrokové sazby a nízká nabídka bytů.

Přečíst článek

Obě společnosti se rozrostly prostřednictvím akvizic. V roce 2017 koupila firma Tapestry, tehdy známá jako Coach, za 2,4 miliardy dolarů výrobce kabelek Kate Spade. Ve stejném roce koupila společnost Capri, dříve známá jako Michael Kors, za 1,2 miliardy dolarů britského výrobce obuvi Jimmy Choo. O rok později Capri přikoupila za 2,2 miliardy dolarů firmu Versace.

Minulý měsíc oznámil francouzský prodejce luxusního zboží Kering, že kupuje 30procentní podíl v italské módní značce Valentino. Kering se snaží podpořit prodej ve své hvězdné značce Gucci. Francouzský výrobce luxusního zboží LVMH pak na začátku roku 2021 uzavřel akvizici společnosti Tiffany v hodnotě 15,8 miliardy dolarů.

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Značka spodního prádla Skim spoluvlastněná Kim Kardashian je partnerem americké NBA

Nikoliv modelky, ale vrcholoví sportovci mají spasit příjmy slavných módních značek. Příležitostí bude olympiáda

Přečíst článek
Birkenstock

S akciemi sandálů Birkenstock to šlo z kopce. V maloobchodu není dobrá nálada

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme