Reklama

Letadla Aeroflotu nesmí do Evropy. Rušíme veškeré spoje, zaragovaly aerolinky

Letadlo Aeroflotu
Alex Beltyukov
 ČTK

Evropská unie v noci na pondělí uzavřela vzdušný prostor pro všechna ruská letadla včetně soukromých letounů tamních miliardářů.

Reklama

Ruské aerolinky Aeroflot oznámily, že od pondělí až do odvolání ruší veškeré své lety do Evropy. Jde o zřejmou reakci na rozhodnutí EU, která krátce předtím ohlásila, že kvůli ruské invazi na Ukrajinu uzavře vzdušný prostor pro všechny ruské stroje.

Ukrajinská vlajka

SLEDUJTE ON-LINE: Rusové soustředí úsilí v Doněcké oblasti, Bělorusko manévruje u hranic

Ruské jednotky soustředí své hlavní úsilí v Doněcké oblasti, kde se dělostřelbou a leteckými útoky snaží zničit ukrajinské opevněné obranné pozice, uvedl v ranní zprávě ukrajinský generální štáb. Pokračuje těžké ostřelování mariupolských oceláren Azovstal s cílem způsobit co největší ztráty uvězněným obráncům závodu, uvádí Kyjev. Britské ministerstvo obrany informovalo, že Bělorusko přesouvá k ukrajinské hranici své speciální jednotky. Do bojů aktivně nevstoupilo, ale Ukrajina kvůli manévrům musí ponechávat na severu země některé své vojáky.

Přečíst článek

Zákaz provozu pro ruské aerolinky a uzavírání vzdušných prostorů hlásí jednotlivé evropské země už od čtvrtečního napadení Ukrajiny Ruskem. Mezi prvními zakázalo ruským letadlům vstup do vzdušného prostoru i Česko, přidaly se například Rakousko, Německo, Francie, Itálie, Španělsko, severské země, Severní Makedonie, země Beneluxu či Kanada.

Evropská unie v neděli večer ohlásila, že celý unijní vzdušný prostor se uzavře pro všechna ruská letadla včetně soukromých letounů ruských oligarchů. Letecké spojení mezi Evropou a Ruskem tak už prakticky není možné.

Zlato a bitcoin, ilustrační foto

Válka pomáhá zlatu. Bitcoin se neukázal jako bezpečné útočiště, zatím

Válečný konflikt na Ukrajině ukázal, co investoři v turbulentních dobách považují za bezpečný přístav. Zlato jím je, bitcoin nikoliv.

Přečíst článek

Druhý nejbohatší Rus, Alexej Mordašov, jenž se momentálně plaví na jachtě Nord za 11 miliard korun kolem Seychel

Kladivo na ruské miliardáře. Speciální účetní týmy mají odhalit a zabavit jejich majetek na Západě

Západ půjde po majetku ruských oligarchů. Sestaví zvláštní úderné týmy finančních specialistů, kteří se budou snažit zabavit jachty a paláce superboháčů, Putinových spojenců.

Přečíst článek

Reklama

Související

Aeroflot, Moskva, letiště

Na Západě zuří boj o stovky letadel zabavených v Rusku, ve vzduchu létají miliardy dolarů

Přečíst článek
Martin Feč

Martin Feč: Private jetem se do Ruska dostanete. My to ale v žádném případě nenabízíme

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme