Hotovo. Strnad dokončil největší akvizici české firmy v USA

Americká společnost Vista Outdoor se dohodla s firmou Czechoslovak Group (CSG) českého podnikatele Michala Strnada na prodeji své muniční divize Kinetic Group. Strnad za ni zaplatí přibližně 2,23 miliardy dolarů, uvádí agentura Bloomberg.
Druhou divizi, výrobce outdoorového oblečení Revelyst, prodá Vista společnosti Strategic Value Partners za přibližně 1,13 miliardy dolarů. Prodej obou divizí celkově vyjde na 3,4 miliardy dolarů, uvádí Bloomberg. Obě transakce dohromady přinesou akcionářům společnosti Vista odhadem 45 dolarů na akcii v hotovosti. Celý obchod by měl být dokončen do ledna.
Strnadův mezinárodní holding se na převzetí Kinetic Group původně dohodl už před rokem, kupní cena byla tehdy stanovena na 1,91 miliardy dolarů. O převzetí aktivit Vista Outdoor nicméně projevily zájem také další podniky, CSG a Vista se proto opakovaně dohodly na zvýšení výsledné ceny transakce.
„Představenstvo neúnavně pracovalo, aby svým akcionářům doručilo maximální hodnotu, a těší nás, že jsme dosáhli této dohody s SVP a CSG, která nám pomáhá tento cíl splnit,“ uvedl podle Reuters v prohlášení předseda představenstva Visty Michael Callahan.
Představenstvo již dohodu o prodeji firmy ve dvou částech schválilo, stále však vyžaduje souhlas akcionářů. Vedení Visty dříve naplánovalo valnou hromadu na 9. října.
Ukrajinská zbrojovka Ukrajinska bronetechnika podepsala balík dokumentů o spolupráci s českým holdingem Czechoslovak Group (CSG), a to včetně dohody o výrobě dělostřelecké munice ráže 155 milimetrů, uvedl ukrajinský server Militarnyj, jehož informaci převzala i další ukrajinská média.
Strnad si plácl s Ukrajinci. Společně s tamní zbrojovkou bude vyrábět munici
Zprávy z firem
Dědička impéria PPF Renáta Kellnerová s rodinou zůstává i nadále v čele žebříčku nejbohatších lidí v Česku. Podle časopisu Forbes činí hodnota jejího majetku 386 miliard korun.
Kellnerová i nadále vládne žebříčku nejbohatších Čechů, Babiš si pohoršil
Leaders
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.