Reklama

CTP se v prvním pololetí dařilo. Zvýšil zisk i čistý příjem

CTP Group Aš
CTP Group
 ČTK

Průmyslový developer CTP Group v prvním pololetí zvýšil čistý zisk meziročně zhruba o čtyři pětiny na 188,3 milionu eur (4,8 miliardy korun).

Vzrostl mu i čistý příjem z nájmu stoupl o 17,4 procenta na 160,3 milionu eur (4,1 miliardy korun).

„V Česku, na Slovensku, v Rumunsku a Maďarsku jsme posílili svoji pozici lídra trhu. Absorbovali jsme třetinu růstu sektoru a sami v těchto regionech zaujímáme 25 procent trhu. Kromě toho se nám i v České republice podařilo zajistit si řadu atraktivních pozemků, které umožní růst našich klientů a jejich reakci na sílící trendy e-commerce a změny v dodavatelských řetězcích. Mimo expanze na západní trhy plánujeme v České republice stabilní růst, a to i přes administrativní překážky,” uvedl ředitel CTP pro Českou republiku David Chládek.

Stavba bytového komplexu, ilustrační foto

Velcí investoři byty drží. Česko má na trhu rekordní špunt

V Praze je levnější bydlet v nájmu než platit hypotéku. Kdo nestihne vlak, na byt dosáhne těžko.

Přečíst článek

Obsazenost budov, které firma vlastní, meziročně vzrostla o procentní bod na 95 procent.

Skupinu CTP Group založil Nizozemec Remon Vos v roce 1998 v České republice. Před pěti lety CTP vstoupila na další trhy v regionu. Kromě Česka působí na Slovensku, v Maďarsku, Srbsku, Rumunsku, Polsku, Maďarsku a Rakousku. Specializuje se na stavbu průmyslových a logistických nemovitostí.

Reklama

V polovině března firma oznámila, že rozšíří síť také do Nizozemska, kde chce do pozemků a nemovitostí investovat 300 milionů eur (asi 7,9 miliardy korun). V Česku na konci června loňského roku firma vlastnila 3,46 milionu metrů čtverečních ploch v 54 areálech. Na konci března skupina vstoupila na akciovou burzu v Amsterodamu.

Byty, ilustrační foto

Nové byty v Praze zdražují a dál budou. Metr čtvereční je za víc než 118 tisíc

Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci června meziročně vzrostly v průměru o 9,4 procenta na 118 480 korun za metr čtvereční. Proti prvnímu čtvrtletí stouply ceny o 5,6 procenta, uvádí aktuální analýza developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group.

Přečíst článek

Burza cenných papírů Praha

Akcie na pražské burze patří letos mezi nejvýnosnější na světě

Pražská burza je letos pro investory výnosnější než indexy největších trhů v Evropě a ve světě. Index PX již několik dní v řadě překonává své osmileté maximum z ledna 2014 a hlásí za letošek nárůst 20,25 procenta, oznámila dnes burza.

Přečíst článek

Reklama

Související

Stavebnictví se nedaří nastartovat.

Čeští podnikatelé porážejí strach z inflace. Do nového roku vkročili v dobré náladě

Přečíst článek
Reklama
Doporučujeme