Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Astratex z Babišova impéria expanduje na německý trh

Astratex
Les Dessous / Creative Commons / CC BY-SA 4.0
Veronika Kudrnová
vku

Největší středoevropský on-line prodejce spodního prádla Astratex na přelomu roku vstoupil na německý trh. Firma oznámila, že tam spustila vlastní e-shop, ve kterém letos očekává tržby v řádu desítek milionů korun. 

Reklama

Astratex, který patří do skupiny Hartenberg ze svěřenských fondů bývalého premiéra Andreje Babiše, vstoupil s vlastním internetovým obchodem na německý trh a hned se zařadil do první trojky co do šíře sortimentu podprsenek. 

„Na německém trhu pozorujeme trochu jinou poptávku, než jsme byli dosud zvyklí. Jde zejména o oblibu jiných značek než na trzích ve střední a východní Evropě. Nicméně zde zaznamenáváme výrazné úspěchy, a to i bez velkých marketingových investic,” říká generální ředitel Astratex Miroslav Tesař.

Lee Cooper a Timeout

Do insolvence míří módní obchody Timeout a Lee Cooper. Jejich provozovatel dluží stamiliony

Společnost Great United Trading, která v Česku prodává značky Timeout, Lee Cooper, KVL a Only, míří do insolvence. Majitelé ji podle informací z insolvenčního rejstříku chtějí reorganizovat. Firma neustála dopady pandemie a bankám a obchodním centrům dluží přes 600 milionů korun. Zprávu jako první přinesl týdeník Hrot.

Přečíst článek

Astratex v Německu prodává ještě skrze tržiště Amazon, kde chce v příštích týdnech nasadit i vlastní privátní značky. Nově právě prostřednictvím Amazonu prodává také v dalších západoevropských zemích, konkrétně v Nizozemsku, Francii, Španělsku, Švédsku a Itálii.

Reklama

Astratex, který v současnosti působí již na více než deseti trzích, očekává za loňský rok růst tržeb o dvě pětiny na více než 1,1 miliardy korun. 

V dubnu se téměř čtyřapůlnásobně se zvýšila výroba aut.

Kdo shrábl covidové miliardy? Automobilky, e-shopy i kasina

Stát vyplatil v programu Antivir téměř 50 miliard korun. Příjemci jsou celkem překvapiví, vedle automobilových gigantů třeba prodejci elektroniky, oděvů či moravská kasina.

Přečíst článek

Supreme

Móda ulice za miliardy. Mikina za tisíce eur je taky výnosná investice

Když se prochází londýnským obchodním domem Selfridges nebo Dubai Mall ve Spojených arabských emirátech, upoutá Středoevropana na první pohled jedna zvláštnost: velká část lidí, kteří nakupují v těchto top obchoďácích světa, nosí teplákové soupravy a tenisky. Jde často o produkty slavných fashion brandů jako Gucci či Louis Vuitton. Svět se mění a ani svět módy nezůstává na místě. Proměnil se, nabízí oblečení ulice. Proč se tak stalo, kolik stojí třeba takové tenisky Gucci a lze na tom i nějak vydělat?

Přečíst článek

 

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Senát schválil „lex Babiš“. Politici nebudou smět vlastnit média ani přes svěřenské fondy

Šéf ANO má smůlu. Senát schválil „lex Babiš“, politici nebudou smět vlastnit média ani přes fondy

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme