Babiš zainvestoval do reprodukčních klinik

Společnost FutureLife, za kterou stojí investiční fond CVC Capital Partners a fond Hartenberg spravující investice expremiéra Andreje Babiše (ANO), koupila tureckou firmu Bahceci Group s reprodukčními klinikami v Turecku, Bulharsku, Bosně a Kosovu, uvedl server Seznam Zprávy. Podle něj cena za převzetí firmy nebyla zveřejněna, ale vzhledem k její a k hodnotě podobných společností by mohla být v řádu miliard korun.
FutureLife vedle Česka a zemí, kde nově získal kliniky, působí také na Slovensku, v Británii, Irsku, Nizozemsku, Rumunsku, Španělsku a Itálii.
Bahceci Group podle serveru provádí 18 tisíc cyklů umělého oplodnění za rok a po jeho připojení stoupne firmě FutureLife počet provedených cyklů na 74 tisíc ročně. V počtu zákroků tak předstihne svého hlavního evropského konkurenta, španělskou firmu IVIRMA, uvedl Seznam Zprávy.
Desítky klinik
FutureLife má v současné době v Evropě čtyři desítky klinik a zaměstnává kolem 1500 odborníků, kteří vedle umělého oplodnění provádějí také gynekologické a chirurgické zákroky. Loni na podzim skupina oznámila akvizici rumunské reprodukční kliniky Gynatal v Temešváru.
Do portfolia investiční skupiny Hartenberg Holding patří spolu s nemovitostmi a FutureLife také polský výrobce rýžových a kukuřičných chlebíčků Good Food Products, slovenský producent potravinových doplňků Pleuran a letecké opravny v Polsku, Slovinsku a Srbsku. Holding ovládá také internetového prodejce spodního prádla Astratex, táborskou textilní firmu Unuodesign, síť květinářství Flamengo či e-shopy Ovečkárna.cz a Sportobchod.cz.
Česko by mělo udělat pro záchranu Svobodné Evropy udělat víc. Nejen gesta a signály, ale položit konkrétní a rozumné peníze na stůl. Je to přesně v duchu havlovské tradice a ochrany lidských práv po světě, na kterých naše zahraniční politika stojí. A navíc je to i chytrá investice do budoucna. Fiala a Lipavský na billboardech píší, že je čas stát na správné straně. Tak pánové šup, je čas. Rozhoupejte se, udělejte silný politický krok a zachraňte Radio Svobodná Evropa. Česko může být hrdina.
David Ondráčka: Radio Free Europe není retro, Česko by ho mělo zachránit
Názory
Rozvoj rozsáhlých ukrajinských zdrojů bude vyžadovat obrovské investice a mnohé z regionů, ve kterých se tyto zdroje nacházejí, jsou v oblastech okupovaných Ruskem. Napsal to americký list The Wall Street Journal.
Trump získal co chtěl. Jenže těžba surovin na Ukrajině bude obtížná a nákladná i bez války
Money
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.