Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Apple představil nový MacBook i výkonné čipy, určené vývojářům umělé inteligence

Nový MacBook Pro
ČTK
 ČTK

Americká technologická společnost Apple představila nové počítače MacBook Pro a iMac a tři nové čipy, které je pohánějí. Společnost uvedla, že přepracovala grafické procesory, což je klíčová část čipu, napsala agentura Reuters.

Reklama

Nové počítače s výkonnějšími čipy, ale nezměněným designem půjdou do prodeje příští týden, uvedl server CNBC. Ten také vyzdvihl pokles ceny u základního modelu MacBooku.

FOTOGALERIE: Jak fotí nový iPhone 15?

Apple ve své prezentaci, která byla podle médií v nezvyklou noční hodinu, kladl důraz na rychlost nových počítačů a dlouho výdrž baterie - až 22 hodin. Novinkou je také černá barva (Space Black) u dražších modelů, která podle výrobce zabrání otiskům na povrchu počítače.

Reklama

Společnist Apple uvedla, že nový čip M3 Max je určen vývojářům umělé inteligence, kteří potřebují obrovské množství paměti pro vývoj chatbotů a dalších nástrojů AI.

Telefony iPhone podle analytiků přišly o vedoucí pozici na čínském trhu

Apple přišel o vedoucí pozici na čínském trhu. Novým králem je Huawei

Chytré telefony iPhone americké společnosti Apple přišly o vedoucí pozici na čínském trhu, předstihla je domácí značka Huawei, uvádí zpráva analytiků společnosti Jefferies, kterou cituje server CNBC.

Přečíst článek

Apple v uplynulých dvou letech začal do Maců místo procesorů od Intelu zabudovávat čipy vlastní výroby. Firma podle agentury Reuters neuvedla, kdo nové čipy vyrábí, ale podle odborníků by to mohla být společnost Taiwan Semiconductor Manufacturing, která prezentovanou technologii používá k výrobě čipů pro špičkové modely iPhone 15.

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Akcie výrobce čipů Nvidia raketově rostou

Dva se perou, třetí se směje. Nvidia je nejhodnotnější firmou, sesadila Apple i Microsoft

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme