Adidas chystá v Německu propouštění. Padáka dostane každý jedenáctý zaměstnanec

Šéf Adidasu Björn Gulden chce propustit v německé centrále zhruba každého jedenáctého zaměstnance. Uvádí to zdroj agentury Reuters. O plánech na propouštění už dříve informoval německý list Manager Magazin.
Druhý největší výrobce sportovního oblečení na světě zaměstnává ve svém sídle v Herzogenaurachu zhruba 5800 lidí. Podle zdroje Reuters hovořil Gulden na pracovní poradě o propuštění až 500 lidí.
Mluvčí Adidasu odmítla číslo potvrdit. Uvedla ale, že firemní struktura je „v neustále se měnícím světě příliš složitá“.
Gulden začal v posledních letech společnost decentralizovat a přesouvat odpovědnost z centrály na jednotlivé trhy. Opakovaně zdůrazňoval, že firma musí začít znovu růst, než začne řešit personální otázky.
V úterý podnik uvedl, že loni zpětinásobil provozní zisk a zvýšil tržby o 11 procent, čímž překonal odhady. Den poté oznámil snižování nákladů jeho menší konkurent Puma, jehož čistý zisk zaostal za odhady.
Německý výrobce sportovního oblečení a obuvi Adidas loni zpětinásobil provozní zisk na 1,337 miliardy eur (zhruba 33,6 miliardy korun) z 268 milionů eur v předchozím roce.
Sázka na retro sype. Adidas loni zpětinásobil provozní zisk
Zprávy z firem
Češi se konečně dočkali. To, co je v tuzemsku po léta běžné, proniklo do módního světa. Outdoorové a užitkové oblečení pro denní nošení ve stále větší míře konkuruje streetwearu, který dlouho vládl. Výjimkou dnes nejsou outdoorové a pracovní bundy, overaly, kalhoty i turistické boty v kolekcích luxusních módních domů. S cenovkou převyšující i tisícovku eur.
Oblečení na ryby nebo na stavbu? I za tisíce eur. Outdoor dobývá luxusní módu
Enjoy
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.