Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

pokuta - informace o tématu

Novinářka Jean Carrollová

Trump je vinen, rozhodl soud. Poškozené novinářce musí zaplatit skoro dvě miliardy

Soud v New Yorku nařídil bývalému americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi zaplatit dalších 83,3 milionu dolarů (asi 1,9 miliardy korun) novinářce Jean Carrollové jako odškodnění za poškození její pověsti. Trump novinářku pomlouval, že je lhářka, poté, co jej Carrollová obvinila, že ji sexuálně zneužil. Bývalý americký prezident v reakci na verdikt přislíbil, že se odvolá.

Přečíst článek

Pavel Maurer: Chlív v kuchyni je zločin. Se šlendriány bych neměl slitování

Přečíst článek
Topgal musí zaplatit desetimilionovou pokutu kvůli zakázaným cenovým dohodám s prodejci

Výrobce batohů Topgal nutil jejich prodejce zdražit. Zaplatí pokutu 10 milionů

Sedm let výrobce školních batohů značky Topgal uzavíral s jejich prodejci zakázané cenové dohody, které zboží zdražovaly koncovému zákazníkovi. Za vměšování se do maržové politiky prodejců zaplatí Topgal pokutu přesahující 10 milionů korun.

Přečíst článek
Daniel Křetínský

Křetínský dostal v Británii pokutu 674 milionů korun

Britský energetický regulátor Ofgem vyměřil pokutu 23,6 milionu liber (zhruba 674 milionů korun) společnosti EP SHB, která provozuje elektrárnu South Humber Bank v regionu Yorkshire a Humber, a je součástí sítě firem českého podnikatele Daniela Křetínského. Elektrárna si podle úřadu účtovala neoprávněně vysoké ceny. Mluvčí Křetínského firem Daniel Častvaj uvedl, že společnost EP SHB chybu uznává, pravidla porušila neúmyslně.

Přečíst článek
Společnosti KPMG hrozí v Británii rekordní pokuta kvůli krachu Carillionu

KPMG hrozí za pochybení při auditu společnosti Carillion rekordní pokuta

Poradenská a účetní společnost KPMG jedná s britským regulátorem o pokutě 25 až 30 milionů liber, v přepočtu zhruba 842 milionů korun, kvůli svému pochybení při auditu stavebního podniku Carillion, který zkrachoval v roce 2018. O práci tehdy přišly tisíce lidí, uvedl server Sky News, podle nějž se jednání KPMG a úřadu FRC, který má v Británii na starosti regulaci auditorských aktivit, blíží ke konci.

Přečíst článek
Evropská komise vyměřila Intelu novou pokutu

Nová miliardová pokuta pro Intel. Evropská komise slevila

Evropská komise vyměřila americkému výrobci čipů Intel pokutu 376,36 milionu eur, tedy zhruba 9,2 miliardy korun. Jde o nově vyměřenou pokutu, protože tu původní, z roku 2009 a v rekordní výši 1,06 miliardy eur, loni částečně anuloval Tribunál Soudního dvora Evropské unie.

Přečíst článek
Tik Tok

TikTok dostal v EU pokutu 8,5 miliardy za porušení zákona o ochraně osobních údajů

Čínská aplikace pro sdílení krátkých videí TikTok dostala v Evropské unii pokutu 345 milionů eur (8,5 miliardy Kč) za to, že při zpracovávání osobních údajů dětí porušovala zákony o ochraně osobních údajů. Informoval o tom irský úřad pro ochranu osobních údajů (DPC), do jehož kompetence tyto případy v unii spadají. Provozovatel čínské aplikace s rozhodnutím ani s výší pokuty nesouhlasí. Tvrdí, že na většinu vytýkaných záležitostí už zareagoval změnami v ochraně osobních údajů.

Přečíst článek
Největší švýcarská banka UBS

UBS zaplatí ve Spojených státech miliardovou pokutu kvůli hypotečním cenným papírům

Největší švýcarská banka UBS a její americké dceřiné společnosti se dohodly, že ve Spojených státech zaplatí na pokutách celkem 1,43 miliardy dolarů (zhruba 31,5 miliardy korun). Urovnají tak obvinění z podvodu při prodeji hypotečních cenných papírů.

Přečíst článek
Není sleva jako sleva. Dvě pětiny prodejců při slevách chybují

Nechci slevu zadarmo. Inspekce našla u „akcí” v obchodech stovky pochybení

Někteří obchodníci při slevových akcích chybují a neposkytují spotřebitelům informace, které jim zákony od začátku letošního roku ukládají. Česká obchodní inspekce (ČOI) v prvním pololetí udělala 1142 kontrol, ve 40 procentech případů zjistila porušení zákona o ochraně spotřebitele, uvedla inspekce.

Přečíst článek

Amazon a Apple zaplatí ve Španělsku miliardové pokuty. Jejich vzájemná dohoda prodražila Španělům iPhony

Španělský antimonopolní úřad v úterý vyměřil americkým společnostem Amazon a Apple pokuty v celkovém objemu 194,1 milionu eur (zhruba 4,6 miliardy korun), a to kvůli omezování hospodářské soutěže v internetovém prodeji zařízení Applu ve Španělsku. Informovala o tom agentura Reuters.

Přečíst článek
EU, ilustrační foto

Rekordní pokuta. Společnost Illumina musí zaplatit přes deset miliard, uvedla Evropská komise

Evropská komise vyměřila americké biotechnologické společnosti Illumina maximální možnou pokutu 432 milionů eur, tedy přes deset miliard korun, za to, že dokončila převzetí firmy Grail před získáním souhlasu evropských regulátorů. Podle serveru CNBC jde o dosud největší pokutu, jakou EK za podobné pochybení vyměřila. Illumina pokutu označila za nezákonnou a nepřiměřenou a hodlá se proti ní odvolat.

Přečíst článek
Čína pokutuje svého internetového giganta Ant Group miliardou dolarů

Čína pokutuje svého internetového giganta Ant Group miliardou dolarů

Ant Group musí zaplatit pokutu na více než 21 miliard korun. Končí tím roky trvající vyšetřování čínského fintech sektoru tamními regulátory.

Přečíst článek
Reklama

News box

Kurz koruny se dnes vyvíjel rozdílně. Vůči euru si česká měna polepšila o dva haléře na 25,24 koruny za euro, k dolaru naopak oslabila o pět haléřů na 23,19 koruny za dolar. 
Pražská burza pátý týden v řadě posílila 💪, index PX stoupl o 1,4 procenta na 1613,2 bodu. Nejvíce rostly akcie Moneta Money Bank, naopak největší oslabení zaznamenaly cenné papíry společnosti Piluka. 
Čína vyzývá evropské automobilky včetně německého koncernu Volkswagen, aby jí pomohly při řešení obchodního sporu s Evropskou unií. Peking očekává, že evropští výrobci aut budou hrát aktivní roli a povzbuzovat EU a Německo, aby se vyhnuly další eskalaci obchodních třenic s Čínou. S odkazem na čínského ministra obchodu to uvedla agentura Reuters.

Cen ropy 🛢 klesají 📉 a ztrátu mají i v týdenním srovnání. Hlavním důvodem je silný dolar a také obavy o vývoj ekonomiky v Číně, které zastínily výhled nižší nabídky. Cena severoamerické ropy Brent krátce ztrácí 0,6 procenta zhruba na 84,60 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI odepisuje rovněž 0,6 procenta a prodávala se za 82,35 dolaru za barel.

Americké burzy tvrdí, že trhy fungují normálně, výpadek CrowdStrike je neovlivnil. Americké akcie otevřely bez větších ztrát, odepisují maximálně nízké desetiny procent. Akcie CrowdStrike, jehož nezdařená aktualizace způsobila globální výpadek IT systémů, ale aktuálně odepísují víc než devět procent. 
Šéf americké technologické společnosti Meta Platforms Mark Zuckerberg nepodpoří do prezidentských voleb ve Spojených státech ani Joea Bidena ani Donalda Trumpa. Před nadcházejícím hlasováním se nehodlá nijak angažovat. Řekl to v rozhovoru s agenturou Bloomberg.

Šéf kyberbezpečnostní firmy Crowdstrike George Kurtz se v rozhovoru odvysílaném americkou televizí NBC News omluvil za globální výpadek počítačových systémů, který způsobila aktualizace softwaru jeho společnosti na systémech Windows. Problém, který výpadek způsobil, je už podle něj vyřešen. Zprovoznění všech systémů a služeb ale může u některých klientů ještě trvat, dodal.

Číst více
Akciové trhy v Evropě jsou v souvislosti s celosvětovým výpadkem IT systémů v obavách a odepisují vyšší desetiny procent. Propad postihl akcie společnosti Microsoft a zejména CrowdStrike. Klesají i ceny akcií některých aerolinek. Ve stejném duchu by se podle analytiků mělo nést i otevření americké seance.
Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (STAN) potvrdil, že upozornil na snížení kapacity plynovodu na česko-německé hranici v Brandově. Podle něj to může znamenat navýšení dovozu plynu z Ruska do střední a východní Evropy. Dopis s tímto vyjádřením zaslal německému ministrovi hospodářství Robertu Habeckovi a eurokomisařce Kadri Simsonové, oba vyzval ke spolupráci. Napsal to na síti X
Firmě Hanák Nábytek z Kroměříže, která patří k největším tuzemským výrobcům kuchyňského nábytku, klesly 📉 loni tržby na 390 milionů korun. Meziročně byly asi o 46 milionů nižší. Zisk se propadl na 47 milionů korun z předloňských 66 milionů. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.
Reklama
Reklama
Doporučujeme