Reklama

platy - informace o tématu

Česká národní banka, ilustrační foto

Na zaměstnance ČNB inflace nedolehne. Všichni si platově polepší o 20 procent

Na zaměstnance ČNB inflace nedolehne, všichni si letos automaticky platově polepší o zhruba 20 procent. Lidé by se jimi měli inspirovat a dojednat si k pracovní smlouvě inflační doložku – je to nejlepší zbraň proti inflaci.

Přečíst článek

Lukáš Kovanda: Ano, přidejme státním zaměstnancům. A také jich spoustu propusťme

Přečíst článek
Peníze, ilustrační foto

O více než pět tisíc korun si od 1. ledna polepší každý zaměstnanec s průměrnou mzdou a dvěma dětmi

Až se na Nový rok ráno každý průměrně vydělávající zaměstnanec v ČR, který má dvě děti, probudí do nového dne, bude mít automaticky o zhruba 420 korun vyšší čistý měsíční plat. Ročně to dělá přes 5000 korun v čistém.

Přečíst článek
Platy ve státní sféře 2022

Platy 2022: Zjistěte, jak porostou výdělky ve státní sféře

Zvyšování platů ve státní sféře bude v roce 2022 nerovnoměrné. Zatímco zdravotníkům se zvýší platy dokonce o šest procent, zaměstnanci ve státní službě nedostanou nic navíc. Vyplývá to ze závěrů středečního jednání vlády.

Přečíst článek
Lékař, ilustrační foto

Průměrné platy lékařů ve státní sféře letos poprvé překročily sto tisíc

Sto tisíc korun měsíčně. Tolik letos poprvé v historii činí průměrný plat lékaře ve státní sféře. Stát lékařům přidává výrazně rychleji než soukromá sféra, muži berou dramaticky více než ženy.

Přečíst článek
Reklama

News box

Studie: V ČR se průměrně spotřebuje podle odhadů zhruba 50 milionů jednorázových plastů využívaných jako obaly pro rychlé občerstvení a 340 milionů kelímků🥤 na kávu. Spotřeba plastových zátek, víček a dalších uzávěrů se pohybuje okolo 25 milionů kilogramů za rok.
Reuters: Kuba pošle 497 lékařů👩‍⚕️ s různými specializacemi do italské Kalábrie, kde je jich nedostatek. Výpomoc je součástí širšího programu, který posílá zdravotníky👨‍⚕️ z komunistického ostrova do zahraničí. Za pandemie covidu-19😷 působili ve 40 zemích.
Reuters: Španělská elektrárenská společnost💡 Iberdrola hodlá přestat dodávat elektřinu tisícům francouzských maloobchodních zákazníků🏚. Zdůvodňuje to prudkým nárůstem cen⬆ a vyzývá zákazníky k přechodu k jinému dodavateli.
Reklama
Reklama
Doporučujeme