Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Komerční reality: Co se staví a chystá?

Z londýnského vysílače bude luxusní hotel

Londýnské architektonické studio Heatherwick se podepíše pod další ikonickou přestavbu, tentokrát 177 metrů vysokého bývalého vysílače. Ten se má změnit na luxusní hotel.

Přečíst článek
Natáčení podcastu s Adamem Zvadou

Ceny nájmů kanceláří v Praze letí nahoru, říká Adam Zvada ze Scott.Weber

Přečíst článek

Evropské realitní fondy přestaly být „sexy“. Investoři z nich stahují své peníze

Přečíst článek

DRFG u Hradce Králové buduje zdravotnický závod pro Heraeus

Na brownfieldu ČKD v Plotištích nad Labem na severozápadním okraji Hradce Králové vyroste další, v pořadí již třetí stavba. Distribuční centrum PPL a sklad Plzeňského Prazdroje doplní výrobna specializovaných zdravotnický přístrojů. Pro firmu Heraeus Medevio ji buduje skupina DRFG.

Přečíst článek
O tom, jaký bude rok 2024, diskutovali členové a přátelé Realitního Clubu newstream.cz v hotelu Falkensteiner.
video

Zase se začne stavět. A ceny bytů letos opět porostou, shodují se experti

Nejistota ohledně stavebního zákona, růst cen nemovitostí a mírné oživení na realitním trhu. První letošní setkání Realitního Clubu Newstreamu se neslo v duchu predikcí. Na to jaký bude realitní trh v roce 2024 odpovídali zástupci soukromé i veřejné sféry, například Jan Kasl, předseda České komory architektů, Klára Dostálová, bývalá ministryně nebo Jiří Ochetz z J&T Real Estate.

Přečíst článek

Kotva se zavírá. Ikonický „obchoďák“ čeká rekonstrukce

Lidé dnes nakoupí v pražském obchodním domě naposled. Brutalistní památku v centru Prahy až na dva roky uzavře rekonstrukce. Měnit se budou vnitřní dispozice budovy, některá z pater se předělají na kanceláře. Zásadní proměnou projde i okolí budovy.

Přečíst článek
Návrh architektonického studia OVA architekti

Fotogalerie: Kousek od „zlaté“ Masaryčky vyroste nová kancelářská budova. Dříve tam stávala pošta

Na místě pošty na nároží Hybernské a Opletalovy ulice bude stát nová kancelářská budova podle návrhu architekta Jakuba Klašky, který byl dlouhou dobu součástí týmu Zaha Hadid Architects a podepsal se také pod podobu nedaleké Masaryčky.

Přečíst článek
Natáčení podcastu s Luďkem Sekyrou.
video

Luděk Sekyra: Na Smíchově vzdáme úctu ženám, na Rohanu filosofům

Luděk Sekyra je jedním z největších českých developerů. V současnosti rozvíjí tři velká území v hlavním městě, na Smíchově, na Rohanském ostrově a na bývalém nákladovém nádraží na Žižkově. Na všech těchto třech místech v jeho režii vyrůstají úplně nové městské čtvrti. Celkově jde o více než milion metrů čtverečních pozemků, které zcela mění svou tvář.

Přečíst článek
Průmyslová budova v Chebu získala prestižní mezinárodní ocenění.

Nejzelenější průmyslová hala světa stojí u Chebu. Má i hmyzí hotel

Splachuje se v ní dešťovou vodou, střecha je připravená pro umístění fotovoltaické elektrárny a na udržitelnost se myslelo i v jejím okolí. V areálu nejzelenější budovy na světě totiž nechybí hmyzí hotel, ještěrkoviště nebo hnízdní budky pro veverky.

Přečíst článek
Panattoni Business Park Kladno se bude skládat ze dvou moderních hal o celkové velikosti 88 500 metr čtverčních.

Investoři dávají přednost logistickým parkům před byty

Nejenom hypoteční trh, vysoké úrokové sazby loni významně zasáhly i financování komerčních nemovitostí. Podle průzkumu KPMG Property Lending Barometer byl objem investic do realit v loňském roce nejmenší od krize v roce 2009.

Přečíst článek
Španělský miliardář Amancio Ortega

Král fast fashion Ortega chce ovládnout logistické sklady v Evropě. V Americe již vlastní budovy Amazonu i Walmartu

Majitel španělského módního řetězce Zara a patnáctý nejbohatší člověk na planetě Amancio Ortega vrhá miliardy do evropských logistických center.

Přečíst článek
Arkády Pankrác od Izraelců kupuje český fond Trigea

Lukrativní nákupák na Pankráci mění majitele. Bude jím český fond Trigea

Portfolio nemovitostního fondu Trigea se rozroste o nákupní centrum Arkády Pankrác, které momentálně prostřednictvím firmy Atrium Pankrác vlastní izraelská společnost G City. Za luxusní nákupák fond loni na podzim nabídl 6,4 miliardy korun. Nyní od antimonopolního úřadu obdržel souhlasné stanovisko.

Přečíst článek
CPI Property Group

Výprodeje portfolia realitního magnáta Vítka pokračují. Prodává tři domy v centru Prahy

Realitní společnost CPI Property Group (CPIPG) českého miliardáře Radovana Vítka prodá historickou budovu pojišťovny ve Spálené ulici v centru Prahy. Obchod téměř za miliardu korun má být dokončen v nejbližších dnech, uvedl server e15.cz.

Přečíst článek
Reklama

News box

Vrchní ředitel sekce vyzbrojování a akvizic ministerstva obrany Lubor Koudelka ✍ podepsal dohodu o společném pořízení tanků Leopard 2A8. Česko plánuje nakoupit až 77 tanků za 52,1 miliardy korun, přistoupení k dohodě odsouhlasila před dvěma týdny vláda. Koalici evropských zemí, které mají o nákup zájem, vede Německo.
Evropská unie dosáhla politické dohody na dalších sankcích proti palestinskému hnutí Hamás i násilným židovským osadníkům. 💣 Podle agentury Reuters to uvedl šéf unijní diplomacie Josep Borrell bez dalších podrobností.
Velké americké nahrávací společnosti Sony Music, Universal Music Group (UMG) a Warner Records podaly žalobu na firmy Suno a Udio, jejichž  internetové aplikace umožňují uživatelům generovat hudbu 🎶pomocí umělé inteligence (AI).  Číst více
Po devíti hodinách jednání se na valné hromadě ČEZv pražském Kongresovém centru stále projednává první bod programu. Zástupci skupiny odpovídají na dotazy minoritních akcionářů, zatím se probírala hlavně témata týkající se daně z neočekávaných zisků a odvodů z nadměrných tržeb. Účast postupně slábne. 

Kárný senát odvolal z funkce soudkyni Okresního soudu v Mostě Ivu Flaxovou 👩‍⚖️, důvodem jsou opakované průtahy. Flaxová je v pracovní neschopnosti, jednání u Nejvyššího správního soudu v Brně se neúčastnila.

Nejméně osm lidí přišlo o život při požáru 🔥 , který dnes vypukl v ruském institutu pro výzkum a výrobu elektroniky nedaleko Moskvy , oznámil gubernátor Moskevské oblasti Andrje Vorobjov na síti Telegram. Hasiči 🚒 pokračují v boji s plameny, na místě je také tucet sanitek, dodal.
Čínský internetový prodejce levné módy 👗 Shein předložil britským regulátorům dokumenty k plánovanému uvedení akcií na londýnskou burzu. Vstup firmy Shein na burzu by se mohl stát jednou z největších primárních veřejných nabídek akcií (IPO) na světě v letošním roce.
Těžba v hnědouhelném lomu Bílina by mohla skončit do roku 2030 , nikoliv v roce 2035, do kterého získal povolení těžby. Skončit s těžbou uhlí do roku 2030 je strategie ⚡skupiny ČEZ, Bílina by ale zůstala v provozu až do roku 2035, pokud by nastala nečekaná situace, řekl mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. 
Riziko, že se konflikt na Blízkém východě  💣 přelije na jih Libanonu, je podle šéfa unijní diplomacie Josepa Borrella každým dnem vyšším. Borrell to uvedl během jednání unijních ministrů zahraničí v Lucemburku.  Číst více
Slovenská policie 👮‍♂️ zadržela českého občana, na kterého soud ve vlasti vydal evropský zatýkací rozkaz. Slovenské policejní prezidium uvedlo iniciály zadrženého, a to P. Z. Podle serveru Seznam Zprávy je dotyčným Pavel Zítko, který čelí v Česku obžalobě z trestného činu šíření poplašné zprávy a  policie po něm v dubnu vyhlásila pátrání.
Reklama
Reklama
Doporučujeme