Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Newstream Eventy

Vzdělávání v éře umělé inteligence. TEDxPragueED 2023 nabídne neotřelé pohledy na budoucnost školství

V pořadí již šestý ročník odpolední konference inspirativních myšlenek TEDxPragueED 2023 proběhne 14. července v pražském multifunkčním prostoru DOX+. Téma letošního ročníku s podtitulem „Nesmysl“ slibuje odhalit nové perspektivy a hranice ve vzdělávání.

Přečíst článek

Kapverdy se otevírají investorům. Akce Choose Cabo Verde ukáže byznys potenciál ostrovů

Přečíst článek
Boj o zákazníka se vyostřuje. Úspěšní e-shopaři poradí, jak v konkurenci uspět

Boj o zákazníka se vyostřuje. Úspěšné e-shopy poradí, jak v konkurenci uspět

Vlivem plížící se recese se české e-shopy připravují na novou realitu. Po covidových žních nastává půst. Boj o zákazníka, který je stále méně ochotný utrácet, se vyostřuje. Jednou z možností, jak být napřed oproti konkurenci, je vzdělávat se v oboru a inspirovat se příběhy úspěšných e-shopařů. A přesně to nabízí akce ShopCamp, která proběhne v září v Praze. Pro registrované majitele internetových obchodů je zdarma. Zajistěte si místo včas. Newstream je mediálním partnerem akce.

Přečíst článek

Špičky udržitelnosti vystoupí na Sustainable Future 2023 v O2 Universum

Udržitelnost je nezbytná pro budoucnost naší planety. O tom budou diskutovat účastníci na již druhém ročníku mezinárodní konference Sustainable Future 2023, která proběhne 14. června v O2 Universum. Na 80 významných řečníků se zaměří na udržitelnost v různých odvětvích, jako je bankovnictví, logistika, doprava a byznys.

Přečíst článek
Mónica Sofia Duarte
video

23 140 korun. Tolik vybraly členky Newstream Clubu na kapverdské děti

Účastnice společenského setkání Newstream Business Clubu českých a slovenských žen minulý týden, jehož hostitelkou byla česko-kapverdská podnikatelka a filantropka Mónica Sofia Duarte, vybraly na dobročinné projekty nadace Cabo Verde celkem 23 tisíc korun, a to atraktivní formou: nákupem doplňků od fashion brandu Móniky Sofie. 

Přečíst článek
Mónica Sofia Duarte

Filantropka: Charita bez byznysu nejde. Podnikám, abych mohla pomáhat

Samoživitelky bez příjmů, africké vdovy s malými dětmi, sociální pracovníci nebo lidé s mnoha půjčkami, to vše jsou lidé, kteří jsou dnes ve společnosti často zcela neviditelní. Proto je třeba o nich hovořit a pomáhat jim, aby se nestávali těmi dalšími, kteří plavou mimo sociální záchranný systém, zaznělo opakovaně v diskusích dalšího klubového setkání Newstream Business Clubu českých a slovenských žen. Květnové setkání inspirativních žen se uskutečnilo v prostorách Česko-kapverdské obchodní komory a Nadačního fondu Naděje Cabo Verde pod záštitou členky klubu a šéfky této obchodní komory Móniky Sofie Duarte. 

Přečíst článek
Klubové setkání s Mónicou Sofií Duarte

Developerka, filantropka a hrdá Kapverďaňka. Mónica Sofia Duarte hostí klubové setkání českých a slovenských žen

„V České republice žiji již mnoho let. Srdcem jsem ale stále na Kapverdách. Život jsem zasvětila podpoře žen a dětí prostřednictvím mé nadace a vytvářením příležitostí pro mladé lidi z Cabo Verde,“ říká Mónica Sofia Duarte, členka Newstream Business Clubu českých a slovenských žen. Mónica je zároveň hostitelkou blížícího se klubového setkání členek klubu a dalších pozvaných osobností, které proběhne již tento čtvrtek. „Setkání beru jako příležitost zapojit více českých a slovenských žen do mých projektů,“ dodává Duarte.

Přečíst článek
Křest magazínu Realitní Club

Nájemní bydlení je z nouze ctnost, shodují se odborníci z realitního trhu

V době vysokých úrokových sazeb a drahých hypoték je velké téma pro developery a investory nájemní bydlení. Protože se trh s prodeji bytů téměř zastavil, do centra zájmu se dostalo podnikání v nájmu. Jenže při současné situaci ani to pro investory dobře nevychází, shodli se hosté setkání Realitního Clubu, které pořádal Newstream. 

Přečíst článek

Jeden z největších logistických kongresů proběhne v Praze. EASTLOG už zveřejnil program

Jeden z největších logistických kongresů ve střední Evropě zveřejnil program. EASTLOG si pro svůj v pořadí 26. ročník stanovil hlavní motto Logistics Unlimited, tedy logistika bez limitů. Postpandemické napětí a válka na Ukrajině totiž přinášejí problémy a nedostatky. Jsou to vysoké náklady na pohonné hmoty, nárůst cen energií, omezení v přeshraniční a globální dopravě, nedostatek pracovních sil mimo jiné z Ukrajiny, obavy firem z dalšího vývoje a odkládání potřebných investic. „Kongres bude ideální platformou pro diskusi s kolegy z oboru a hledání řešení obtížných situací včetně odemčení nyní limitovaného potenciálu logistiky,“ dodal Jeffrey Osterroth, jednatel pořadatelské společnosti ATOZ Group. Kongres se koná ve dnech 25. a 26. května 2023 v pražském centru O2 universum.

Přečíst článek
video

Živě: O budoucnosti finančních služeb debatují experti na největší česko-slovenské fintech konferenci

Největší česko-slovenská fintech konference FinTech Roadmap právě začala. Odborníci z fintechu, bankovnictví, technologických firem, investičního sektoru a dalších souvisejících oblastí se sjeli do Prahy debatovat o nejžhavějších novinká a trendech ve finančním sektoru. Na akci vystoupí zajímaví řečníci ze společností jako je Mastercard, IDEMIA, Deloitte, Česká Spořitelna, Geetoo nebo Purple Ventures a další. Newstream nabízí celodenní živý stream z akce.

Přečíst článek
ESG, udržitelnost

Ceny Sustainability Star 2023 už mají své majitele

Zástupci českých a slovenských firem si převzali ceny Sustainability Star za nejlepší udržitelné projekty. Ocenění je doprovodným programem Czech & Slovak Sustainability Summitu, akce na podporu udržitelných postupů v České republice a na Slovensku. Vědecká rada složená ze špičkových akademiků v oblasti udržitelnosti vybrala z 36 nominací 12 nejlepších projektů.

Přečíst článek

Největší česko-slovenská fintech konference se blíží. FinTech Roadmap odstartuje už za 10 dní

Největší česko-slovenská fintech konference se blíží a organizátoři slibují, že nabídne nejžhavější novinky a trendy ve finančním sektoru. Konference se uskuteční dne 4. května v Praze a přiláká odborníky z fintechu, bankovnictví, technologických firem, investičního sektoru a dalších souvisejících oblastí.

Přečíst článek
Reklama

News box

Výrobce stavebních strojů Bobcat staví továrnu v Mexiku za 280 milionů eur (téměř sedm miliard korun). Závod o rozloze 65 tisíc metrů čtverečních v obci Salinas Victoria u Monterrey ve státě Neuvo Leon firma zahájí provoz v roce 2026. V regionu by mělo vzniknout 600 až 800 pracovních míst.
Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) navrhne vládě do funkce příštího českého eurokomisaře nově zvolenou europoslankyni Danuši Nerudovou a ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkelu (oba STAN). Rozhodlo o tom širší vedení Starostů, řekl novinářům vicepremiér a předseda Starostů Vít Rakušan. Piráti si už loni odhlasovali, že jejich kandidátem na eurokomisaře bude dosavadní europoslanec Marcel Kolaja. Rozhodovat bude vláda.
Investiční společnost Berkshire Hathaway znovu snížila svůj velký podíl v čínské automobilce BYD. Akcie největšího čínského výrobce elektromobilů začala prodávat v roce 2022 poté, co se jejich cena více než zdvacetinásobila. Nově drží firma miliardáře Warrena Buffetta v BYD 6,9 procenta místo dřívějších sedmi procent. Vyplývá to z hlášení podniku hongkongské akciové burze.

Česká měna stagnuje k euru. Obchoduje se nadále za 24,72 koruny za euro. Vůči dolaru koruna ve srovnání s pátečním závěrem zpevnila 💪 o pět haléřů na 23,08 koruny za dolar. 

Ceny ropy 🛢 na začátku týdne rostou 📈. Naděje na zvýšení poptávky díky letní řidičské sezoně na severní polokouli převážily nad čínskými statistikami, které zvýraznily nerovnoměrné oživení největšího světového dovozce ropy. Ropa Brent kolem přidává 0,9 procenta na 79,15 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si připisuje 0,7 procenta na 83,20 dolaru za barel.
Hlavní ekonom Evropské centrální banky Philip Lane mírní obavy z dopadů výprodeje na finančních trzích ve Francii. Podle něj není nutné zemi spěchat na pomoc, protože vývoj tam není chaotický. Výprodej zasáhl francouzské finanční trhy minulý týden a byl reakcí na oznámení prezidenta Emmanuela Macrona vyhlásit předčasné volby.
Ruský oligarcha Ališer Usmanov podal ve Frankfurtu žalobu na banku UBS Europe, která je součástí švýcarské bankovní skupiny UBS. Tvrdí, že nepodloženými zprávami o jeho transakcích zapříčinila vyšetřování jeho osoby. Píše to agentura Reuters s odvoláním na oligarchova právníka Petera Gauweiler. Usmanov čelí sankcím ze strany Evropské unie i Spojených států.
Jeden voják zemřel na místě dnešního výbuchu munice ve vojenském prostoru Libavá na Olomoucku. Munice vybuchla při plánovaném výcviku pyrotechniků, všichni byli příslušníky Centra zabezpečení munice Týniště nad Orlicí. Číst více
Ve vojenském výcvikovém prostoru Libavá, který se nachází na území Olomouckého kraje, před polednem vybuchla blíže neurčená munice. Na místě jsou zranění, zasahuje vrtulník záchranné služby, informovala dnes armáda na síti X. Událost řeší Vojenská policie. Počet zraněných zatím mluvčí Vojenské policie Kateřina Mlýnková ani mluvčí armády Magdalena Dvořáková neupřesnily.

Vietnam má problém s připojemín k internetu 🌐. Tři z pěti podmořských optických kabelů jsou aktuálně mimo provoz, píše agentura Reuters. Jde už o druhý zásadní výpadek připojení v posledních dvanácti měsících. 

Reklama
Reklama
Doporučujeme