Reklama

Česká spořitelna - informace o tématu

Česká spořitelna

České spořitelně loni klesl čistý zisk i výnosy

Čistý zisk České spořitelny loni klesl o 7,7 procenta na 18,6 miliardy korun. Provozní výnosy se snížily o tři procenta na 48,4 miliardy korun, vzhledem k růstu provozních nákladů tak byl provozní zisk nižší o víc než desetinu.

Přečíst článek

Jak se vyhnout nevýhodným kurzům? Multiměnové účty umí platby i ve více jak 14 měnách

Přečíst článek
Tomáš Jandík, Reico

Tomáš Jandík: Otevírá se okno pro investice do nemovitostí. Než ECB začne snižovat sazby

Kdo má aktuálně kapitál, dokáže zajistit lépe dlouhodobé příležitosti. Až klesnou sazby ECB, hodnota nemovitostí opět poroste, říká Tomáš Jandík, místopředseda představenstva REICO Investiční společnost České spořitelny. Společnost je největším českým fondem, který investuje do nemovitostí. A svým klientům dokáže solidně zhodnotit jejich peníze. REICO IS ČS drží víc než dvacet prémiových nemovitostí v Česku, na Slovensku a vydala se nakupovat i do Polska. Teď, když ČNB poprvé po roce a půl snížila sazby, nastal podle Jandíka čas nakupovat.

Přečíst článek

A je to tady! Šestiprocentní úročení spořicích účtů mizí. Největší banky srazí sazby i o víc než polovinu

Trend snižování sazeb na spořicích účtech začíná nabývat jasných obrysů. To se ostatně po prosincovém snížení sazby v ČNB i čekalo. Zatímco Airbank teď slavnostně avizuje zvyšování sazby na svém spořicím účtu na šestku, ostatní banky už začínají mířit opačným směrem a potichu sazby snižují. Sazby u největších bank spadnou do měsíce dokonce až na polovinu. Víme, ve kterých bankách máte ještě šanci získat 6procentní úrok a kde už sazby poklesly a spadnou ještě více.

Přečíst článek
Česká spořitelna pokračuje v rozšiřování nájemního bydlení. Kupuje od Finepu 220 bytů

Česká spořitelna pokračuje v rozšiřování nájemního bydlení. Kupuje od Finepu 220 bytů

Česká spořitelna dál šlape do nájemního bydlení. Od společnosti Finep si nechá postavit na pražské Harfě celkem 220 nových bytů. K převzetí budou připraveny v červnu 2026.

Přečíst článek
Alan Pock má praxi s obchodem a budováním partnerských vztahů finančně technologických firem jak v Česku, tak v USA.

Mikroinvestice do nemovitostí táhnou. Letos investorům vyděláme 100 milionů, říká šéf Investownu Alan Pock

Developeři si malují, jak výhodně svůj projekt prodají, ale realita je dnes úplně jinde. „Stává se nám, že odhady stavitelů jsou nadhodnocené a jejich exitové strategie absolutně vysněné,“ říká Alan Pock, šéf společnosti Investown, který spojuje drobné investory s realitními developery. I přes nemalé vstupní poplatky chtěli developeři přes Investown získat na své projekty kolem 130 miliard korun, k investorům se však dostala jen hrstka z nich, které se podařilo na své projekty vysbírat 2,3 miliardy. „Síto je u nás husté, každého z developerů si bedlivě prověřujeme,“ dodává Pock v rozhovoru pro Newstream.

Přečíst článek
Dušan Sýkora, Reico ČS

Nemovitostní fond je pevný pilíř investic, rekordní výnos není účelem, říká Dušan Sýkora, šéf realitních fondů Reico ČS

V nemovitostních fondech by měli mít klienti patnáct až dvacet procent veškerých svých investic, říká Dušan Sýkora, ředitel nemovitostních fondů Reico České spořitelny. Účelem investic do nemovitostí podle něj nemusí být primárně rekordní zhodnocení financí, ale naopak ochrana peněz před znehodnocením pomocí konzervativního instrumentu.

Přečíst článek
šéf fondů Reico České spořitelny Dušan Sýkora

Zajistíme větší výnos než je inflace, říká šéf realitních fondů Reico České spořitelny

Česká spořitelna má pod hlavičkou Reico dva investiční fondy, které nakupují nemovitosti, zhodnocují je pomocí nájmů, a investorům vydělávají peníze. Jsou to Reico ČS Nemovitostní a Reico ČS Long Lease. Ač to možná někdo neví, fondy Reico jsou jedněmi z největších nemovitostních fondů na českém trhu. Kdokoliv do nich může investovat jak pár set korun, tak třeba miliony.

Přečíst článek
Platby na kontakt startují. Vyzkoušeli jsme, jak fungují

Platby na kontakt startují. Vyzkoušeli jsme, jak fungují

Dva až tři kliky v mobilu a máte nastavenou novinku s názvem „Platby na kontakt“. Ode dneška to již umí a nabízí šest bank v Česku a další to připravují na rok 2024. Nejde sice o žádnou revoluci, ale je to docela pohodlné a usnadňuje to okamžité posílání drobných plateb v korunách mezi přáteli a rodinou. Současně to eliminuje chybné zadávání čísla účtu. Vyzkoušeli jsme novinku za vás hned ve čtyřech bankách a je to intuitivní a docela rychlé. Přečtěte si, jak na to.

Přečíst článek

Srovnání spořicích účtů. Kde vám ještě stále dají úrok nad šest procent

Pokles úrokových sazeb u spořicích účtů je v Česku už na obzoru. Zatím se objevil v sazebníku jen dvou bank, ostatní slibují garance pro své sazby ještě minimálně na několik následujících týdnů. Je ale zřejmé, že jakmile sníží sazby ČNB, úročení spořicích účtů, které se od nich odvíjí, bude okamžitě následovat. Podle experta České spořitelny Davida Navrátila se tak stane v horizontu týdnů, nejpozději začátkem roku 2024. Nejvyšší sazbu 6,28 procenta na spořicím účtu nově nabízí v tuto chvíli jen jedna jediná banka - Trinity Bank.

Přečíst článek
Patrik Jeřábek, Tribe Lead – Core Systems v České spořitelně

Umělá inteligence poslouží nejen klientům, ale také zaměstnancům bank

O umělé inteligenci v bankovnictví se nejčastěji uvažuje jako o nástroji, který podpoří automatizaci pro rychlé a vysoce personalizované řešení požadavků klientů. Může také pomoci s odhalováním podvodů. Ve skutečnosti ale AI zvládne ještě mnohem víc.

Přečíst článek
ilustrační foto

České spořitelně klesl letos zisk, mateřské Erste Group se ale daří

České spořitelně klesl za první tři čtvrtletí letošního roku čistý zisk meziročně o 2,9 procenta na 14,6 miliardy korun. Provozní zisk se snížil o 15 procent na 18,6 miliardy korun a provozní výnosy o 5,6 procenta na 35,7 miliardy korun. Vyplývá to z konsolidovaných výsledků hospodaření, které spořitelna zveřejnila na svých internetových stránkách. Bance meziročně vzrostly vklady i úvěry, hrubý objem klientských úvěrů přesáhl bilion korun.

Přečíst článek
Reklama

News box

Belgická policie o víkendu překazila plánování teroristického útoku, jehož konkrétním cílem měla být koncertní síň 🎻 v Bruselu. Oznámila to dnes podle agentury AFP belgická federální prokuratura. Útok měl být proveden během několika týdnů.
Bývalý finanční ředitel Trump Organization Allen Weisselberg se u soudu na Manhattanu přiznal ke křivé výpovědi, podle soudkyně Laurie Petersonové za to půjde na pět měsíců do vězení. Případ se týká jeho svědectví v procesu o systematickém zveličování majetku 💰exprezidenta Donalda Trumpa před bankami a jinými podnikatelskými partnery.
Podpora britské Konzervativní strany premiéra Rishiho Sunaka ⬇ klesla na nejnižší úroveň za 46 let, vyplývá z průzkumu, který zveřejnila agentura Ipsos. Parlamentní volby 🗳 se v Británii mají konat koncem tohoto roku.
Protesty zemědělců se ve čtvrtek 7. března v Praze vytvoří. Po jednání představitelů zemědělských organizací to řekli prezident Agrární komory Jan Doležal a předseda Zemědělského svazu Martin Pýcha. Prahou pojedou traktory 🚜 a další zemědělská technika a vyrábí se demonstrace, zřejmě před úřadem vlády Číst více
Bývalý americký prezident Donald Trump se může zúčastnit republikánských primářů 🗳  ve státě Colorado . Shodli se na tom soudci nejvyššího soudu USA, kteří zvrátili prosincové rozhodnutí soudu v Coloradu. Ten se zabýval Trumpovou účastí ve volbách vzhledem k jeho roli v nepokojích v Kapitolu 6. ledna 2021. Číst více
Řetězec Kaufland 🛒 v uplynulém finančním roce , který trval od 1. března 2022 do 28. února 2023, zvýšil ↗ čistý zisk zhruba o 147 milionů na 3,4 miliardy korun. Tržby firmě vzrostly o osm miliard na 72,9 miliard korun. Vyplývá to z výročních zpráv ve Sbírce listin.
Policie  👮 znovu odložila takzvanou reklamní větev kauzy Čapí hnízdo , ve které prověřovala možné daňové úniky u plateb od firem z holdingu Agrofert za reklamu kongresovému areálu Čapí hnízdo. Informaci České televize potvrdil mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala.  Číst více
Maďarský prodejce automobilů AutoWallis se dohodl na převzetí divize českého konkurenta Stratos Auto pro prodej vozů 🚘 značky BMW. AutoWallis tak získá aktivity v Praze, Pardubicích a Hradci Králové a bude mít téměř desetiprocentní podíl na českém trhu s vozy BMW.

Americká technologická společnost Apple dostala od Evropské komise pokutu více než 1,8 miliardy eur (přes 45 Kč). Sankce je za to, že bránila služby pro streamování hudby 🎶 informovat uživatele o možnostech plateb mimo svůj obchod App Store. Pro Apple je to první pokuty od antimonopolního EU.

Číst více
Státy EU by se měly vyhnout jednostranným opatřením, která by mohla zvyšovat ceny plynu pro budoucí spotřebitele. V Bruselu to uvedl ministr průmyslu Jozef Síkela. Právě proto chce dnes se svými kolegy z dalších členských států jednat o zrušení poplatku 💶, který Německo vybírá za tranzit zemního plynu přes své území
Reklama
Reklama
Doporučujeme