Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

bezpečnost - informace o tématu

Denis Šmyhal

Evropští lídři míří do Prahy na jednání o bezpečnosti. Dorazí i ukrajinský premiér Šmyhal

Na večerní schůzku k bezpečnostní spolupráci do Prahy dorazí i ukrajinský premiér Denys Šmyhal či zástupci Spojených států. Hlavním cílem pracovní večeře, která se odehraje v 19:00 v Kramářově vile, bude další zlepšení koordinace pomoci Ukrajině, řekl premiér Petr Fiala (ODS). Jednání se bude týkat muniční pomoci, protivzdušné obrany Ukrajiny či spolupráce v obranném průmyslu.

Přečíst článek

Luděk Niedermayer: Bezpečnost a ekonomická suverenita. To zajímá Čechy před evropskými volbami

Přečíst článek
Volodymyr Zelenskyj a Olaf Scholz podepsali dohodu o bezpečnostní spolupráci

Historický krok. Scholz a Zelenskyj podepsali dohodu o bezpečnostní spolupráci

Německý kancléř Olaf Scholz a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes v Berlíně podle očekávání podepsali bilaterální dohodu o bezpečnostní spolupráci. Informuje o tom agentura Reuters. Podobnou dohodu zřejmě ukrajinský prezident dnes večer podepíše také s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem v Paříži.

Přečíst článek
Sněmovna schválila nový zbraňový zákon

Sněmovna schválila nový zbraňový zákon. Sebrat zbraň půjde i za výhružky na sociálních sítích

Sněmovna schválila nový zákon o zbraních a střelivu, který ukládá prodejcům zbraní hlásit podezřelé obchody, umožňuje zabavit zbraně kvůli bezpečnostnímu riziku nebo zkracuje lhůtu pro lékařské prohlídky držitelů zbraní. Poslanci navzdory nesouhlasu ministerstva vnitra do vládního návrhu vložili dosavadní ustanovení, které zachovává právo pořizovat, vlastnit a nosit zbraně za zákonných podmínek. Normu nyní dostane k projednání Senát.

Přečíst článek
Ilustrační obrázek

Hackeři se zaměřují na automobily. Vozy budou chráněny před kyberútoky

Letošní červenec přinese další změnu pro výrobce automobilů. K řadě platných povinností jim u nových vozů přibude ochrana před kyberútoky. Tu zatím řešila každá automobilka po svém.

Přečíst článek
Jacobite Express z Harryho Pottera

Spěšný vlak do Bradavic není bezpečný. Jeho provozovatel prohrál soudní spor

Britský železniční dopravce West Coast Railways (WCR), který provozuje i historický vlak známý z filmů o Harrym Potterovi, prohrál u soudu spor týkající se bezpečnostního zajištění. Podle verdiktu musí firma do vlaků instalovat centrální zamykání dveří vagonů, což kvůli nákladům nechtěla udělat a žádala o výjimku, uvedl server BBC News.

Přečíst článek
Ruský prezident Vladimir Putin

BIS: Největší bezpečnostní hrozbou pro Česko je v současné době Ruská federace

Loňská ruská vojenská invaze na Ukrajinu měla dopady na většinu záležitostí, kterým se věnuje Bezpečnostní informační služba (BIS). Kontrarozvědka ve své zveřejněné výroční zprávě za rok 2022 označila Rusko za největší hrozbu pro bezpečnost České republiky, Čína pak podle BIS představuje hrozbu komplexní.

Přečíst článek
Vláda projednala nákup protiletadlových střel z Izraele za tři miliardy

Vláda projednala nákup protiletadlových střel z Izraele za tři miliardy

Nákup 48 protiletadlových střel I-Derby Long Range za 2,8 miliardy korun bez DPH ve středu projednala vláda. Smlouva s izraelskou vládou má být podepsána do konce října, uvedlo ministerstvo obrany (MO).

Přečíst článek
Sezóna končí, myslete již na zimu

Jak zazimovat letní sídlo? Je důležitá preciznost a kontrola detailů

Listí žloutne, počasí se stává proměnlivým a radovánky na venkově končí. Rekreační nemovitost je tak nutné připravit na zimu. Majitele čeká vypouštětí vody z trubek, čištění okapů a další důležité činnosti spojené s nástupem zimy.

Přečíst článek
Aeroflot

Ruská nebeská ruleta. Letadla běžně létají s poruchami, čeká se na první katastrofu

Postupně a nevyhnutelně klesá bezpečnost letadel provozovaných ruskými aerolinkami. Je to důsledek západních sankcí seslaných na Rusko za jeho agresi na Ukrajině. Západ nejenže znemožnil ruským aerolinkám přístup do evropského vzdušného prostoru, ale také Rusko odstřihl o dodávek nových letadel, náhradních dílů i služeb údržby a aktualizací softwaru provozovaných strojů. Jejich údržba nyní probíhá v Íránu. Zaměstnanci aerolinek mají zákaz hlásit běžné závady, které by za normálních podmínek letoun uzemnily.

Přečíst článek
Petr Fiala, ODS

Vláda už má teď větší přínos, než měly předchozí dvě, řekl premiér Fiala

I kdyby vláda už nic dalšího neprosadila, její přínos bude větší než v případě předchozích dvou kabinetů, řekl na ideové konferenci občanských demokratů v Praze předseda strany a premiér Petr Fiala. V úvodu celodenního jednání ODS o programu ocenil politiky své strany ve vládě i v dalších funkcích, vyzdvihl také vůli kabinetu k bolestné a nepopulární reformě v podobě konsolidačního balíčku, který vláda představila tento týden. Za priority do budoucna označil posílení české energetiky a bezpečnosti, rozvoj dopravní sítě, snížení byrokracie či reformu vzdělávání.

Přečíst článek
Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan

Turecko i Maďarsko zahájí ratifikaci vstupu Finska do NATO. Švédko si počká

Švédsko, které rovněž usiluje o vstup do NATO, bude muset na začátek ratifikace v tureckém parlamentu ještě počkat.

Přečíst článek
Reklama

News box

Demokratičtí guvernéři J. B. Pritzker a Gretchen Whitmerová, o nichž se hovořilo jako o možných kandidátech na amerického prezidenta, oznámili, že podporují viceprezidentku Kamalu Harrisovou v boji o Bílý dům. 🗳 Podpořila ji i vlivná bývalá předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová.
Srpnové jednání unijních ministrů zahraničí 🤝 se bude konat v Bruselu, nikoli v Budapešti, oznámil šéf unijní diplomacie Josep Borrell. Reagoval tak na maďarský postoj k válce na Ukrajině Číst více
Jihokorejské aerolinky Korean Air si objednaly 40 širokotrupých letadel Boeing ✈ určených pro lety na dlouhé vzdálenosti. Objednávka zahrnuje 20 letadel 777X, která ještě nemají certifikaci ke komerčním letům, a 20 letadel 787-10 Dreamline.
Úřad práce se chystá na možnost, že by zaměstnanci hutní společnosti Liberty Ostrava začali naráz podávat výpovědi. 📄 Připravuje se tak na případné zapsání většího počtu lidí do evidence nezaměstnaných a rychlého vyřizování podpory. Podle generálního ředitele úřadu práce Daniela Krištofa je nutné mít i "černý scénář" . Číst více
Na pět let a čtyři měsíce poslal německý soud do vězení Rusa, který jaře 2022 zaútočil na pobočku ruské státní agentury RIA Novosti v Berlíně. Soud odpůrce režimu ruského prezidenta Vladimira Putina shledal vinným z pokusu o vraždu, žhářství 🔥a dalších trestných činů.
Atentát 🔫 na exprezidenta Donalda Trumpa byl největším operačním selháním Tajné služby Spojených států za poslední desetiletí. Před jedním z výborů americké Sněmovny reprezentantů to uvedla šéfka služby Kimberly Cheatleová.
Nová britská ministryně vnitra Yvette Cooperová oznámila vládě Rwandy, že ❌ ruší bývalou konzervativní vládou prosazovaný program deportací migrantů z Británie do této africké země. Britského daňového poplatníka plán vyšel na 700 milionů liber (zhruba 21 miliard korun).
Čeští výzkumníci a technici v Plzni ukázali první chytrou tramvaj  🚊, která začala jezdit na osmikilometrovém testovacím polygonu u kampusu Západočeské univerzity. Dokáže komunikovat s okolím a reagovat na různé situace a překážky na trati.  Číst více
Ruský soud poslal na 6,5 ​​roku do vězení ⛓  rusko-americkou novinářku žijící v Česku Alsu Kurmaševovou , kterou uznal vinnou z šíření toho, co ruské úřady nazývají lživými informacemi o ruské armádě. Napsala to agentura AP s odkazem na soudní záznamy i úředníky. Číst více
Královéhradeckému výrobci stavebních izolačních panelů Kingspan loni klesly  tržby o 22 procent na 3,59 miliardy korun z předloňských rekordních 4,58 miliardy. Zisk podnik snížil na 159 milionů korun z 274 milionů korun. Společnost chce letos a v roce 2025 v Hradci Králové vybudovat nový závod
Reklama
Reklama
Doporučujeme