Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Zprávy z firem

Apple schválil výrobci videoher Epic evropský obchod na iPhonech a iPadech

Apple otočil. Firmě Epic Games povolil evropský obchod na iPhonech a iPadech

Americká technologická společnost Apple schválila výrobci videoher Epic Games evropský obchod s hrami na chytrých telefonech iPhone a počítačových tabletech iPad. Firma Apple to podle agentury Reuters oznámila krátce poté, co ji Epic v pátek obvinil, že mu ve spuštění obchodu dál svévolně brání.

Přečíst článek
Tomáš Čupr

Stanislav Šulc: Čeští technologičtí miliardáři cílí na léky. Lékárenství čeká revoluce

Přečíst článek
Tirana

Dobrodružství, nebo klid? Cesta autem do Albánie nabídne obojí

Omrzely vás hromadné dovolené v přeplněných výletních střediscích, čekání na letištích a zájezdy zprostředkované cestovními kancelářemi? Přemýšlíte o svobodné autoturistice? Pak je ideální cesta do Albánie.  

Přečíst článek
Ilustrační foto

Letiště v Praze reaguje na problém s odbavováním zavazadel. Najme krizového manažera

Na to, aby na letišti nedocházelo k excesům se zavazadly má dohlídnout nový krizový manažer. Nastoupí v srpnu, jeho jméno ale dosud letiště nezveřejnilo.

Přečíst článek
Sídlo holdingu Agrofert spojeného s expremiérem a šéfem ANO Andrejem Babišem v pražském Chodově.

Agrofertu klesl zisk o více než 80 procent

Zisk holdingu Agrofert, působícího v zemědělství, potravinářství či chemii, loni meziročně klesl o 84 procent na 2,09 miliardy korun. Tržby se snížily o 14 procent na 212 miliard, hlavně v chemii a zemědělství. Holding to dnes oznámil v tiskové zprávě.

Přečíst článek
Vinařská unie upozorňuje na kritický nedostatek pracovníků ve vinicích

Vinařská unie upozorňuje na kritický nedostatek pracovníků ve vinicích

Vinařská unie, která sdružuje významné vinařské producenty v České republice, zveřejnila výsledky svého nejnovějšího průzkumu. Ten odhaluje, že vinaři čelí závažným problémům se získáváním sezonních pracovníků, zejména traktoristů, potřebných pro práci ve vinicích.

Přečíst článek
Na SŠ se dostalo po dvou kolech asi 77 procent ukrajinských žáků

Většina ukrajinských studentů se dostala na české střední školy. Nejúspěšnější byli na Moravě

Na střední školu se po dvou kolech přijímacího řízení dostalo asi 77 procent z téměř 6800 uchazečů s ukrajinským občanstvím. V prvním kole byla nejvyšší úspěšnost těchto uchazečů na Vysočině a v Moravskoslezském kraji, ve druhém kole v Moravskoslezském a Zlínském kraji.

Přečíst článek
Eurokomisaři zavedli cla na dovoz elektromobilů z Číny

Němci zůstali nevyslyšeni. Eurokomisaři zavedli cla na dovoz elektromobilů z Číny

Evropská unie zavádí předběžná cla až 37,6 procenta na dovoz čínských elektromobilů, uvedla Evropská komise (EK). Cla budou platit od pátku 5. července.

Přečíst článek
Rusko zasáhla vlna veder

OBRAZEM: Rusko zasáhla vlna veder. V Moskvě padly více než stoleté teplotní rekordy

Rusové se potýkají s vlnou veder. V Moskvě po dva dny za sebou padly více než staleté denní rekordy a řeka Moskva protékající metropolí dosáhla teploty jako v Černém moři, uvedli meteorologové. Teploty v mnoha dalších městech se vyšplhaly i nad 35 stupňů Celsia. Teplotní rekordy podle médií padají napříč zemí od pobřeží Tichého oceánu přes Sibiř až po evropskou část země.

Přečíst článek
Úroda obilí bude letos nejslabší za poslední roky

Úroda obilí bude letos nejslabší za poslední roky. A nejen kvůli počasí

Prvotní odhady sklizní k letošnímu 10. červnu, které zveřejnil Český statistický úřad, vedou k závěru, že úroda základních obilovin bude letos poměrně slabá, alespoň na poměry posledních let. Sklidit by se totiž mělo 6,82 milionu tun obilí, zatímco v předchozích pěti letech se vždy sklízelo přes sedm milionů tun.

Přečíst článek
Slovenský generální prokurátor Maroš Žilinka

Už žádný pokus o vraždu. Atentát na Fica je nově vyšetřován jako teroristický útok

Květnový atentát na slovenského premiéra Roberta Fica, který se zotavuje ze střelných zranění, úřady nově vyšetřují jako teroristický útok, dosud šlo o pokus o úkladnou vraždu. Změnu právní kvalifikace skutku oznámil generální prokurátor Maroš Žilinka, který tuto možnost zmínil už krátce po útoku na Fica.

Přečíst článek
Objevte luxusní designové štítky i funkční průmyslové značení

Výroba štítků v Česku: Objevte luxusní designové štítky i funkční průmyslové značení

Často působí nenápadné, ale přitom fungují jako zcela klíčové prvky mnoha výrobků. Někdy nesou klíčové technické informace, jindy jde o estetický prvek, který pozvedne celkový dojem ze značky. Přečtěte si, z jakých materiálů se technické i designové štítky vyrábí a kde všude se používají.

Přečíst článek

News box

Švédská společnost Spotify, která je provozovatelem největší světové služby pro 🧑‍🎤 streamování hudby, zvýšila ve druhém čtvrtletí hrubý zisk meziročně o 45 procent na rekordních 1,1 miliardy eur. Akcie společnosti, se kterými se obchoduje na newyorské burze, si po zveřejnění výsledků připisovaly přes 11 procent.

Britská veřejnoprávní vysílací společnost 📻BBC hodlá v příštích dvou letech zrušit 500 pracovních míst. Vyplývá to z výroční zprávy, kterou  korporace zveřejnila. Škrty mají ušetřit téměř šest miliard korun, které mají být investovány do rozšíření nabídky prémiových videí a digitálních kapacit, řekla  provozní ředitelka BBC Leigh Tavazivaová. Snižování počtu zaměstnanců má být dokončeno do března roku 2026 a má být doprovázeno mimo jiné nabídkami odstupného.

 Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba je na návštěvě v Číně, se kterou chce navázat přímý dialog o dosažení míru na Ukrajině, uvedly agentury. Jedná se o první návštěvu takto vysokého ukrajinského činitele od začátku ruské agrese proti jeho zemi v únoru 2022. Kuleba má v příštích dnech naplánováno jednání s čínským ministrem zahraničí Wang Iem.
Šéfka Tajné služby Spojených států Kimberly Cheatleová rezignovala po atentátu na bývalého prezidenta Donalda Trumpa, uvedla agentura AP s odkazem na e-mail, který Cheatleová zaslala svým podřízeným. Cheatleová v pondělí vypovídala před jedním z výborů americké Sněmovny reprezentantů, kterému sdělila, že pokus o vraždu Trumpa byl za poslední desetiletí největším operačním selháním agentury, která se kromě jiného stará o bezpečnost amerického prezidenta a dalších významných osob.
Dodávky ropy do České republiky prostřednictvím ropovodu Družba jsou stabilní a pokračují podle standardního plánu. Problémy, které s dodávkami ropy přes Ukrajinu mají Maďarsko a Slovensko, se tak Česka netýkají. Uvedla to tajemnice státního provozovatele ropovodů Mero Barbora Putzová. Ropa tam teče jinou větví ropovodu, kromě toho do Česka dál proudí i ropa z italského Terstu, dodala.
Požáry 🍁v kanadském národním parku Jasper donutily  k evakuaci tisíce místních obyvatel a turistů, informují kanadská i zahraniční média. Podle záběrů zveřejněných na sociálních sítích v oblasti vypukl dopravní chaos, když se lidé za tmy hromadně vydali na vozovky zahalené kouřem.
Skupina Rockaway Capital podnikatele Jakuba Havrlanta kupuje společnost Pemic Books, předního českého distributora a prodejce knih. Plánovanou akvizici posuzuje antimonopolní úřad. Cenu obchodu společnosti nezveřejnily. Seznam Zprávy uvedly, že podle odborníků by se mohla vyšplhat na 600 milionů korun.
Největší americká automobilka General Motors 🚘ve druhém čtvrtletí zvýšila čistý zisk meziročně o 15 procent na 2,92 miliardy dolarů (zhruba 68 miliard Kč). Oznámila to v tiskové zprávě. Zároveň zlepšila odhad celoročního zisku. Akcie podniku si krátce po zveřejnění výsledků připisovaly přes čtyři procenta.
Násilí spáchané muži na ženách v Anglii a Walesu za posledních pět let stouplo o 37 procent. Ročně postihne podle odhadů dva miliony žen v této oblasti, kde žije 60 milionů lidí. Ve své nejnovější zprávě o tom dnes informovala 🚓 britská policie, která hovoří o "národním stavu nouze". Násilí se navíc dopouštějí stále mladší pachatelé, píše na základě policejní zprávy deník The Guardian.
Německo změní svoji ústavu, aby ochránilo ústavní soud před extremistickými vlivy a zajistilo jeho nezávislost. Na úpravě se dohodli vládní sociální demokraté (SPD) kancléře Olafa Scholze, Zelení a liberální svobodní demokraté (FDP) společně s opoziční konzervativní unií CDU/CSU. Spolkový ministr spravedlnosti Marco Buschmann řekl, že ústavní změna je reakcí i na vývoj v Maďarsku a v Polsku.
Reklama
Reklama
Doporučujeme