Reklama

Apartmány v Jeseníkách připomínají horské štíty, splývají s krajinou

Apartmány ve Filipovicích navrhli architekti ze studia CL3.
Se svolením Tomáše Slavíka
Petra Jansová

Architekti z brněnkého studia CL3 vstoupili do chráněné krajinné oblasti na Jesenicku nadmíru citlivě. Apartmánové domy „zabalili“ komplet do dřeva, které po čase zešedne a objekty tak ještě více splynou s okolní krajinou.

Reklama

Nejenom okolní krajina, ale i tradiční jesenická architektura byly hlavními inspiračními momenty kolektivu architektů CL3. Na lokální architekturu obě dvě budovy odkazují svým obdélníkovým tvarem i sedlovou střechou. Zárověn jsou obě stavby kompletně obloženy typickým materiálem místního původu, a to modřínovým šindelem v přírodním provedení.

Na návrh architktů z CL3 se můžete podívat do následující galerie.

„V kontrastu k ´měkkému´, postupem času tmavnoucímu obkladu, otevíráme prostory lodžiemi. Ty pak krystalicky září barevnou skleněnou mozaikou a spolu s přísně čtvercovými okny stejné barvy definují charakter objektů,“ dodávají architekti ke svému návrhu.

Navíc stavba byla s ohledem na horské prostředí navržena maximálně soběstačně, dodává se jedině elektřina. Vytápění zajišťuje tepelné čerpadlo, voda pochází z vlastní studny s vodárnou, odpadní vody jsou likvidovány v domovní čističce se vsakem.

Reklama

Apartmány se nachází v turisticky atraktivní lokalitě vedle lanovky Skiareálu Filipovice a v blízkosti dalších populárních sportovních center.

QARTA Architektura

Architekti: Lidé nemají respekt k hodnotám, i to prodlužuje výstavbu

Praha by se měla rozvíjet koncepčně, ideálně u klíčových dopravních uzlů nebo na brownfieldech. Není nutné „najíždět” jen do centra. Nejenom o tom, co Praze chybí a kde by se měla inspirovat jsme si povídali v rozhovoru s architekty Jiřím Řezákem (na fotce vlevo) a Davidem Wittasskem z ateliéru Qarta.

Přečíst článek

Křesťanské komunitní centrum Církve bratrské v Kladně

FOTOREPORTÁŽ: Moderní české kostely, do nichž stojí za to jít i mimo Vánoce

I známí ateisté, Češi, si staví kostely. V posledních letech jich vzniklo hned několik. Jsou moderní, inspirativní a odbornou architektonickou veřejností oceňované. Podívejte se na výběr pěti z nich, do nichž stojí za to zajít i mimo Vánoce.

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry. 

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Takto bude vypadat administrativní centrum ve Vilniusu od Zaha Hadid Architects.

Studio Zahy Hadid navrhlo pro Vilnius kancelářské budovy. Až doslouží, půjdou zrecyklovat

Přečíst článek
Takto by mohlo vypadat Expo 2030 v Oděse.

Studio Zaha Hadid navrhlo areál Expa 2030 pro Ukrajinu. Zemi může pomoci s obnovou

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme