Reklama

Redakce Newstream.cz spouští Realitní Club

Redakce Newstream.
Newstream.cz
Tereza Zavadilová

Trh realit se rychle otáčí, přináší to nové výzvy a témata. Newstream.cz spouští Realitní Club, který zahrnuje podcast, magazín, eventy a speciál na webu včetně oborově zaměřeného newsletteru.  

Reklama

Začátkem září spouští byznysový magazín newstream.cz velký obsahový projekt, který bude vlajkovou lodí redakce, s názvem Realitní Club. Je to multiplatformní projekt na téma realitního trhu, nemovitostí a financování, který zahrnuje podcast, magazín, eventy a speciál na webu včetně oborově zaměřeného newsletteru.  

"Budeme mít nejobsáhlejší zpravodajství a publicistiku zaměřenou na realitní trh. Máme na to skvělé autory a spolupracovníky. Věnovat se budeme podrobně tématům jako je nová výstavba, komerční reality, brownfieldy, politika kolem stavebního řízení, financování nemovitostí. Nová situace v ekonomice totiž přináší i na tento trh nová silná témata," uvedla CEO newstream.cz Tereza Zavadilová. 

Podcastová série Realitní Club začíná 5. září. Prvním hostem moderátorů a zkušených autorů Petry Jansové a Dalibora Martínka bude architekt, urbanista a radní pro územní rozvoj Petr Hlaváček. V dalších dílech budou následovat rozhovory se známými developery jako je Marcel Soural z Trigemy či Simon Johnson z Crestylu a dalšími odborníky z trhu na aktuální i palčivá témata. Podcast vzniká v rámci širší spolupráce newstream.cz s agenturou EP Production.  

„Jsme v turbulentní době, každým dnem se situace na realitním trhu mění. Budeme postihovat tyto změny a s lídry trhu hledat a pojmenovávat budoucí vývoj,“ říká Dalibor Martínek.  

V říjnu vychází první číslo nového magazínu Realitní Club, který bude vycházet každého půl roku. V prvním čísle přineseme řadu aktuálních témat, která se mimo jiné týkají rozvoje Prahy, nové informace o vývoji bytové výstavby, cenách, architektury a nových trendech. „Architektura vypovídá o vyspělosti naší společnosti. Bude to jedno z klíčových témat, kterým se budeme věnovat. O směru, kterým se ubírá myšlení v Česku jsme si povídali se světoznámou architektkou Evou Jiřičnou,“ přibližuje Petra Jansová. 

Reklama

Jiří Pácal, ředitel společnosti Central Europe Holding a člen správní rady Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí

Jiří Pácal: Pořídit si vlastní byt není nárok. Mladí si na to budou muset zvyknout

Ke změnám na realitním trhu dochází, ale ty se podle Jiřího Pácala z Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí daly víceméně očekávat. Prostor pro pokles cen nemovitostí nevidí a nejvíce na aktuální situaci podle něj doplácí mladší generace. „Byt s první výplatou už není fenomén. Zdaleka ne tolik mladých si dnes může hypotéku dovolit. Je i méně těch, kteří si pořídí byt na investici. Ale bohatých s více investičními byty ve vlastnictví je stále dost,“ říká v rozhovoru pro Newstream Pácal.

Přečíst článek

Během podzimu uspořádá newstream.cz v rámci Realitního Clubu několik eventů, v září odstartuje business breakfastem na téma Stavební řízení, následovat bude v říjnu setkání na téma Výhledy realitního trhu 2023.  Pod hlavičkou klubu bude redakce dále pořádat společenská a networkingová setkání a další eventy. „Záměrem projektu je sdružovat a propojovat významné hráče na realitním trhu a tím přispívat k jeho zkvalitňování i ke vzniku nových business příležitostí. To, že jde o aktuální potřebu trhu, potvrzuje již nyní velký zájem partnerů o členství v klubu,” uvedla obchodní manažerka Katarína Krajčovičová.  

Newstream.cz je byznysový web, který vznikl v červenci 2021. Zaměřuje se na ekonomické zpravodajství, zprávy z firem, financí, realit a chytrého lifestylu včetně rozhovorů, komentářů, reportáží, videí, podcastů a videorozhovorů. Pořádá odborné a společenské eventy.   

Green Point - administrativní budova na pražském Smíchově.

Smíchovský Green Point znovu změnil majitele. Za stamiliony jej koupila Wood & Company

Portfolio realitního podfondu Wood & Company Office se v červenci rozšířilo o v pořadí již desátou kancelářskou budovu a třetí v Praze. Jde o smíchovský Green Point, který Wood & Company koupila od společnosti Ronaldsay. Cenu akvizice budovy dokončené v roce 2021 ani jedna ze stran nekomentovala.

Přečíst článek

Ilustrační foto

Ceny nemovitostí na Slovensku trhly rekord, meziročně byly dražší o šestinu

Meziroční 16,6procentní růst cen nemovitostí na Slovensku ve druhém čtvrtletí 2022 byl nejvyšší od roku 2010, od kdy se tato čísla zjišťují. Jedná se přitom o realizační ceny, za které se skutečně prodává. Statistiku táhne nahoru hlavně rekordní růst realizačních cen nových domů a bytů. Ceny stávajících nemovitostí rostou pomaleji, a to v průměru o 13 procent, uvedl slovenský Štatistický úrad (ŠÚ SR).

Přečíst článek

Reklama

Související

Zdeněk Tůma

Exguvernér ČNB Zdeněk Tůma v Realitním Clubu: Nemovitosti jsou pořád perspektivní byznys

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme