Samoživitelky bez příjmů, africké vdovy s malými dětmi, sociální pracovníci nebo lidé s mnoha půjčkami, to vše jsou lidé, kteří jsou dnes ve společnosti často zcela neviditelní. Proto je třeba o nich hovořit a pomáhat jim, aby se nestávali těmi dalšími, kteří plavou mimo sociální záchranný systém, zaznělo opakovaně v diskusích dalšího klubového setkání Newstream Business Clubu českých a slovenských žen. Květnové setkání inspirativních žen se uskutečnilo v prostorách Česko-kapverdské obchodní komory a Nadačního fondu Naděje Cabo Verde pod záštitou členky klubu a šéfky této obchodní komory Móniky Sofie Duarte.
Žen v rozhodovacích pozicích v České republice přibývá, ale jen pomalu. Manažerské funkce jsou pořád doménou mužů, žen ve vedení je málo. Z mnoha výzkumů vyplývá, že mít v čele šéfovou se firmám dlouhodobě vyplácí. Diverzita v týmu je pak zárukou lepších výsledků. Proč se tuzemským firmám moc nedaří vytvořit adekvátní podmínky pro kariérní růst žen? Brání ženám v postupu skleněný strop? A jak si v otázce diverzity stojí ČR ve srovnání s ostatními evropskými státy? Diskutovat o tom budou hosté eventu DIVERZITA, který pořádá byznysový web Newstream.cz.
Vzdělání je nezbytnou podmínkou pro to, aby byly ženy finančně nezávislé a nebály se realizovat své profesní sny. Pokud si ženy věří a umí se o sebe postarat, obohacuje to celou společnost i jednotlivé profese a pracovní týmy. Shodly se na tom účastnice setkání inspirativních žen s názvem Innovative Women Shapping the Future, kterou spolu s Irským velvyslanectvím a Enterprise Ireland pořádal Newstream Business Club českých a slovenských žen.
Ženám hrozí během podzimu jejich života chudoba. „Mnohé totiž spoléhají na partnera a státem vyplácený, často velmi nízký důchod. Do investování se pustí jen hrstka žen. A to je špatně,“ říká Andrea Olejárová, director FP&A v Mondelēz International. Ženy musí převzít zodpovědnost za své osobní finance, míní jednatelka nadnárodní společnosti, která povede diskusi u kulatého stolu na setkání Innovative Women Shaping the Future pořádaném velvyslanectvím Irska, Enterprise Ireland a Newstream Business Club českých a slovenských žen.
Zdravotní potíže mohou mít ženy, které se při své práci zapomínají věnovat svým koníčkům a duševní hygieně, myslí si ředitelka vnějších vztahů a udržitelnosti ve společnosti Edenred CZ Aneta Martišková. „Doba, kdy bylo ‚žití‘ v práci moderní, je už dávno pryč,“ říká manažerka, která na konci února v Praze povede diskusi u kulatého stolu na setkání Innovative Women Shaping the Future pořádaném velvyslanectvím Irska, Enterprise Ireland a Newstream Business Club českých a slovenských žen.
Jaké společenské události mohou přivést člověka na dráhu diplomatky? Která žena jí byla velkou inspirací? A jak se proměnila irská společnost a nerovné postavení irských žen za posledních šedesát let? Nejen o tom jsme si povídaly s Clionou Manahan, velvyslankyní Irska pro Českou republiku před setkáním Innovative Women Shaping the Future, které spolupořádají Velvyslanectví Irska, Enterprise Ireland a Newstream Business Club českých a slovenských žen.
Na manažery i zaměstnance jsou v dnešní turbulentní době kladeny čím dál větší nároky. Kromě společenských změn si musejí poradit i s novým standardem, kterým se stala práce na dálku. Jak v takovém prostředí vybudovat odolný tým? A proč je diverzita jedním ze základních pilířů úspěchu? To jsou otázky do diskuse u jednoho z kulatých stolů, kterou povede Lenka Axlerová, ředitelka pro sektor veřejné správy v Microsoftu, na setkání Innovative Women Shaping the Future pořádaném na konci února velvyslanectvím Irska, Enterprise Ireland a Newstream Business Club českých a slovenských žen.
Pomoc starším a zvyšování kvality života seniorů je podle Evy Prokešové jednou z největších výzev současnosti. I proto se v rámci ESG a CSR aktivit JTI věnuje právě těmto tématům. „Dlouhodobě mě zajímá, jak mohou firmy smysluplně pomáhat sociálně znevýhodněným osobám. Musíme toto téma otevírat,” vysvětluje Eva Prokešová z JTI, která na konci února v Praze povede diskusi u kulatého stolu na setkání Innovative Women Shaping the Future pořádaném velvyslanectvím Irska, Enterprise Ireland a Newstream Business Club českých a slovenských žen.
Robot dnes už není jen postava z románů Karla Čapka či ze sci-fi filmů. S roboty se dá běžně setkat i tam, kde byste je nečekali. Pomáhají zdravotníkům v první linii. Přesouvají se do restaurací nebo skladů velkých e-shopů. A na jejich vývoji se úspěšně podílí i mladé ženy, které by před pár desítkami let k takovým projektům nikdo nepustil. Seznamte se s inspirativní irskou vědkyní a specialistkou na sociální robotiku Niamh Donnelly, která bude v Praze na konci února přednášet na setkání Innovative Women Shaping the Future pořádaném velvyslanectvím Irska, Enterprise Ireland a Newstream Business Club českých a slovenských žen.
Inovativní ženy utvářejí budoucnost. A jaká bude ona budoucnost? Diskutovat o tom budou hosté akce Innovative Women Shaping the Future koncem února v rezidenci irské velvyslankyně Cliony Manahan. Akce, kterou pořádá Newstream Business Club českých a slovenských žen spolu s velvyslanectvím Irska a Enterprise Ireland, je pouze na pozvání.
Územní plánování a stavební řízení. Dvě začarovaná sousloví. Developeři si stěžují, že kvůli složitosti obou trvá v Praze povolování výstavby bytového domu až deset let, někdy i déle. Třeba ve Vídni je doba desetinová, rychleji se povoluje i v řadě zemí třetího světa. V Česku s tím jakoby nikdo nedokáže hnout. Praha má „provizorní“ územní plán starý přes dvacet let. Nový stavební zákon chystala minulá vláda čtyři roky, současná ho rok předělávala, stále není schválen.
Zdravotní péči 👩⚕️ hrazenou Všeobecnou zdravotní pojišťovnou (VZP) čerpalo v prvním čtvrtletí 93 600 ukrajinských uprchlíků ze zhruba 246 000 u pojišťovny registrovaných. Za více než rok od začátku války stála péče 2️⃣,4️⃣6️⃣ miliardy korun. Po jednání správní rady VZP o tom informovali její zástupci.
Objem sázek na skončené mistrovství světa v hokeji🏒u českých sázkových kanceláří přesáhl 2️⃣ miliardy korun, a byl tak mírně vyšší ↗ než při loňském rekordním šampionátu. Zájem sázkařů snížilo vypadnutí českého týmu ve čtvrtfinále. Šampionát přinesl ve vyřazovacích bojích řadu překvapení, takže sázkové společnosti celkově nad sázkaři vyhrály.
Číst více
Írán v uplynulém finančním roce, který skončil 31. března, zvýšil ↗ vývoz do Ruska o 3️⃣0️⃣ procent zhruba na 744 milionů dolarů, tedy přibližně 16,5 miliardy korun. Vyplývá to z údajů, které zveřejnila íránská agentura ISNA. Rusko se tak stalo desátým největším odběratelem íránského zboží, dodala agentura DPA.
Spisovatel, překladatel a někdejší diplomat Michael Žantovský oznámil, že od 1. června končí v Knihovně Václava Havla. Instituci, která se stará o myšlenkový, literární a politický odkaz dramatika, někdejšího disidenta a bývalého prezidenta Václava Havla, vedl od září 2015.
Česko během uplynulé zimy splnilo cíl EU na dosažení minimálně pětiprocentních úspor ve využití elektřiny ⚡ v období spotřební špičky. Celková úspora ve vymezených časech činila od loňského prosince do letošního března ve srovnání s průměrem z předchozích let 6️⃣,5️⃣ procenta. Pokles byl patrný v každém měsíci, řekl mluvčí Energetického regulačního úřadu Jan Hamrník.
Unie vydavatelůnavrhla ve vládním konsolidačním balíčku přeřazení tištěných deníků 📰 ze základní sazby DPH zpět do snížené sazby daně k časopisům. Více než zdvojnásobení sazby DPH ze stávajících deseti na 2️⃣1️⃣ procent by podle vydavatelů vedlo k poklesu ⬇ prodeje novin a dalšímu posílení dezinformační scény. Předpokládaný výnos 200 milionů korun považují za nerealistický.
Státem ovládanému provozovateli ropovodů Mero loni meziročně stoupl zisk o téměř deset procent na 7️⃣8️⃣8️⃣,3️⃣ milionu korun. Tržby společnosti vzrostly o 12 procent na 2,25 miliardy korun. Vyplývá to z informací zveřejněných na webu firmy. Firma je vlastníkem a provozovatelem české části ropovodu Družba, ropovodu IKL a zároveň jediným přepravcem ropy do Česka.
Ostravská strojírenská společnost Gearworks ze skupiny Witkowitz půjde do reorganizace. Povolil to Krajský soud v Ostravě poté, co věřitelé o způsobu řešení úpadku firmy nerozhodli. Usnesení soud zveřejnil v Insolvenčním rejstříku. O povolení reorganizace žádala sama firma a navrhoval to i insolvenční správce.
Turecká lira dnes pokračuje v poklesu📉 a ráno se dostala na další rekordní minimum vůči dolaru. Trh tím reaguje na volební vítězství dosavadního prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Lira zahájila obchodování na 2️⃣0️⃣,0️⃣5️⃣ za dolar, poblíž pátečního minima, které pak prorazila a spadla na 20,065 liry za dolar.
Po více než roce nečinnosti se znovu spustil provoz v sesterské továrně kyjovské sklárny🥛 Vetropack v Hostomelu u Kyjeva na Ukrajině. Byla vyřazena z provozu kvůli vpádu Rusů loni v únoru, jedna ze tří tavicích van byla po prvních dnech bojů v okolí zcela zničená, uvedla firma.