Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Lukáš Kovanda: Od fiaska k fiasku. Evropě se nedaří deportovat migranty

Plány evropských zemí na deportaci imigrantů krachují
ČTK
Lukáš Kovanda

Plány evropských zemí na deportaci imigrantů krachují. Británii se nedaří imigranty vypudit do Rwandy, Itálii zase do Albánie. Německo chce Afghánce vyhošťovat do Uzbekistánu, ale už teď připouští, že se to asi nepovede.

Reklama

„Pokud není kontinent jako Evropa, s 500 miliony obyvatel, schopen přijmout milion Syřanů, zřejmě přechodně, je to v rozporu s našimi hodnotami,“ pronesla v lednu 2016 německá kancléřka Merkelová. Miliony imigrantů nakonec Evropa přijala.

Od fiaska k fiasku

V rozporu s hodnotami je ale hlavně to, že jen několik let poté, co je masově a nezřízeně přijímala, se jich chce zbavovat – a neví si s tím rady. Od fiaska k fiasku. Ode zdi ke zdi – a hlavou do zdi.

Hranice otevřené ekonomické imigraci mohou být stěžejní hodnotou klasického liberalismu. Ale jen tehdy, pokud je ona ekonomická migrace za prací a vytvářením hodnot. Pokud jde o ekonomickou migraci za sociálními dávkami, ba dokonce za ničením hodnot, nejde o klasický liberalismus, ale o progresivistický socialismus. Navíc, jak teď vidíme, notně krátkozraký socialismus.

Pohonné hmoty v Česku dále zdražují

Lukáš Kovanda: Špatné zprávy pro řidiče. Čekají je druhé nejdražší prázdniny historie

Pokles cen pohonných hmot v Česku zastavuje. Ceny jsou v podstatě na svém dně a nyní už půjdou nahoru. Pro řidiče tak letošní vrcholná motoristická sezóna bude z hlediska nominálních cen paliv druhou nejdražší v historii. Dráže bylo pouze v kritickém roce 2022, kdy ceny dramaticky stoupaly v důsledku invaze Ruska na Ukrajinu.

Přečíst článek

Reklama

Pandemie koronaviru

Lukáš Kovanda: Odborníky znepokojují dojezdy pandemie covidu

Po pandemii covidu lidé více umírají, hlavně ve vyspělých zemích typu Německa či Kanady. Špatně je na tom ale i Česko. Naproti tomu v zemích typu Ruska či Bulharska úmrtnost naopak nadměrná není.

Přečíst článek

Reklama

Související

Mladí lidé jsou v některých částech Evropy více proti migraci než staří

Nové generační rozdíly. Mladí lidé v Evropě začínají více zbrojit proti migraci, ukázal průzkum

Přečíst článek
Nizozemský premiér Mark Rutte

„Teflonový Mark“ či „pan Normální“. NATO převezme nizozemský premiér Mark Rutte

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme