Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Zuckerberg rozpálil kryptoměny metasvětů

Decentraland
Tereza Zavadilová/Newstream
Tereza Zavadilová

Hodnota měny Mana virtuálního světa Decentraland se od pátku zmnohonásobila. Facebook přejmenovaný na Meta evidentně trefil trend. 

Reklama

Na virtuální měnu Shiba Inu, která sice nemá žádnou hodnotu, ale raketově rostla kvůli aktivitám fanouškům na sociálních sítích, se koncem týdne trochu zapomnělo. Kryptosvět má nový hit, měny virtuálních světů. Ex-Facebook Marka Zuckerberga minulý týden představil svou vizi internetové reality, což s sebou táhne i dosud existující konkurenci.

Facebook se přejmenuje na Meta

Analýza: Facebook se mění v Meta. Co to přinese českému trhu?

Facebook mění jméno na Meta a chce ještě více urychlit transformaci společnosti v plně digitální, či dokonce virtuální svět. Pokud to udělá špatně, v Česku může přijít o dosavadní výlučné postavení.

Přečíst článek

Mana, měna virtuálního světa Decentraland, vzrostla za dva dny až o 400 procent. Přiteklo tam přes pět miliard dolarů. Mimochodem, dobře to ilustruje, jak odlišné je dění a rychlost pohybu ve světě kryptoměn a v tradičních akciích - cenné papíry Mety, dříve Facebooku, vzrostly v pátek o dvě procenta...Ovšem jen během dneška Mana opět zhruba o čtvrtinu spadla. 

Kromě Many rostou ostatní kryptoaktiva navázaná na virtuální světy jako Sandbox - dle indexu Metaverse  MVI se trh více než zdvojnásobil.

Reklama

Kolem Many teď během víkendu vypuklo na sociálních sítích šílenství známé z manipulací kurzy parodických kryptoměn jako Dogecoin či  Shiba Inu, nebo také z akciového světa kolem retailové aplikace Robinhood. Aktivisté na sítích pod heslem "až na Měsíc" motivují lidi ke koupi těchto měn a například Maně predikují hodnotu deset dolarů (před Zuckerbergem stála pod dolar). 

Každopádně analytici soudí, že Zuckerbergův krok potenciál virtuálních světů hodně nasvítil. Metasvěty mohou být velmi silným trhem. Tržní kapitalizace Many, tedy Decentralandu, který je největším a nejstarším virtuálním světem, je teď sedm miliard dolarů.

Virtuální světy jsou spojeny s fenoménem NFT, tedy digitálních obrázků a věcí běžících na blockchainových platformách. Lidé si tam mohou kupovat, prodávat či vystavovat digitální umělecká a sběratelská díla či módní doplňky. Vstup mainstreamového ex-Facebooku do toho světa proto je velmi silnou událostí. 

Facebook se přejmenuje na Meta

Analýza: Facebook se mění v Meta. Co to přinese českému trhu?

Facebook mění jméno na Meta a chce ještě více urychlit transformaci společnosti v plně digitální, či dokonce virtuální svět. Pokud to udělá špatně, v Česku může přijít o dosavadní výlučné postavení.

Přečíst článek

CryptoPunk v Lobkowiczkém paláci

NFT jako nové rolexky? Kryptopeněženka může přinést lepší zaměstnání

V Lobkowiczkém paláci se sešli odborníci na krypto, umění i investice. Již za pár let podle nich bude větší část populace žít v plně digitálních prostředích, v nichž je budou reprezentovat nejrůznější atributy. Již nyní si lze v podobě takzvaných NFT neboli nezaměnitelných tokenů pořídit například tenisky nebo luxusní nemovitost. A také umění. A lidé za to vše již nyní platí stovky milionů dolarů.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Hlavním tématem letního čísla magazínu Newstream CLUB je Česko-Slovensko, s podtitulem Dvě země, jeden trh. 

V rozhovoru se představuje Karel Vágner, marketér a podnikatel v řadě úspěšných projektů, známý také spoluprací s manželkou a úspěšnou modelkou Simonou Krainovou.

Další osobnosti jako Igor Rattaj se zamýšlejí nad rozdíly mezi podnikáním v Česku a na Slovensku. O umělé inteligenci hovoří česko-slovenská investorka Andrea Ferancová Bartoňová, o veřejnosti a kultuře slovenský bestsellerista Jozef Karika. Uznávaný chef Marcel Ihnačák prozrazuje, která z obou kuchyní je „lepší“. Marketér Milan Šemelák s klientem Williamem Rudolfem Lobkowiczem mluví o tom, jak přetvořit odkaz šlechtického rodu do moderní doby.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme