Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Týden tradera: Downgrade od Moody´s znejistěl Wall Street

Wall Street
iStock
Kryštof Míšek

Uplynulý týden se nesl opět spíše ve znamení určité nejistoty. Vysoké valuace, nepříznivé zprávy a patrný výběr zisků ze strany investorů si vybraly svoji daň. Hlavní americký index si prošel určitou volatilitou a obchodoval se i hlouběji pod 4500 bodů. Mezi hlavní témata patřila změna ratingu u menších amerických bank nebo pokračující krize kolem převratu v Nigeru.

Reklama

Dalšího překvapení se dočkali investoři od globálních ratingových agentur. Světová dvojka v udělování známek pro dluhopisy, ratingová agentura Moody's se rozhodla snížit hodnocení dluhu u amerických menších bank, což notně muselo otřást nejen s bankovními tituly na burzách. Hlavní důvody jsou vyšší náklady na financování, potenciální slabé stránky regulatorního kapitálu a rostoucí rizika spojená s úvěry na komerční nemovitosti v důsledku slábnoucí poptávky po kancelářských prostorech.

dolar

Lukáš Kovanda: Ohrožuje zhoršení ratingu USA jejich „dolarové priviliegium“?

Warren Buffett dále bezmezně věří dlužnické spolehlivosti vlády USA. Legendární investor, resp. jeho společnost Berkshire Hathaway, napůjčovala v tomto a minulém týdnu americké vládě v přepočtu zhruba 450 miliard korun, dalších více než 200 miliard jí půjčí v pondělí. Přitom toto úterý renomovaná ratingová agentura Fitch historicky vůbec poprvé Spojeným státům zhoršila hodnocení spolehlivosti coby dlužníka.

Přečíst článek

Společnost rovněž pohrozila, že by mohla snižovat rating i jiných velkých amerických bank. Mezi postižené bankovní domy patří: M&T Bank, Webster Financial, BOK Financial, Old National Bancorp, Pinnacle Financial Partners a Fulton Financial. S postupem dalšího růstu úrokových sazeb v USA v kombinaci s kvantitativní utahování by se snadno krize okolo menších bank mohla opakovat. Moody's si je toho určitě vědoma a jedná předem.

Stanislav Šulc: Černé úterý pro banky. Jejich problémy dopadnou na všechny

Stanislav Šulc: Černé úterý pro banky. Jejich problémy dopadnou na všechny

Dnešní den nepřinesl příliš dobré zprávy pro bankéře, akcionáře finančních domů, a vlastně pro všechny investory. Italové totiž zavádějí windfall tax na bankovní sektor a v USA dostaly některé banky výrazně horší hodnocení od ratingových agentur. Co to přinese? Problémy.

Přečíst článek

Niger, který se stal ropným producentem v roce 2011 zásluhou čínských investic, může čelit plnohodnotné válce. Převrat, který zde provedla vojenská skupina v poslední době dál „dráždí“ celou řadu států. Pokud by se konflikt rozhořel, měl by pravděpodobně dopad na migraci, ceny nerostných surovin, ekonomický vývoj atd. Rozhodně bude zajímavé ho dále sledovat.

Společnost WeWork, která poskytuje kancelářské prostory, se znovu ocitá v potížích, a dokonce vzbuzuje pochybnosti o své budoucí existenci. Při prezentaci svých ekonomických výsledků za druhé čtvrtletí sama uznala, že má „významné pochybnosti“ o schopnosti přežít, dochází ji totiž hotovost na účtech. Pandemie covid-19 firmu hodně zasáhla, společnost tak byla v uplynulých měsících výborným kandidátem na „short“ pozici (spekulace na pokles). Akcie společnosti reagovaly na výše uvedené zprávy poklesem o dalších 30 procent.

Poskytovatel sdílených kanceláří WeWork vzbudil pochybnost o své další existenci

Nejistá budoucnost WeWork. Odstoupilo několik členů představenstva, akcie firmy prudce klesly

Poskytovatel sdílených kanceláří WeWork je znovu v potížích a vzbudil dokonce pochybnosti o své další existenci. Firma uvedla, že odstoupili tři členové jejího představenstva. Vydala také varování, že její management potřebuje získat dodatečný kapitál, aby se společnost udržela nad vodou a udržela likviditu během příštích 12 měsíců. Akcie podniku po skončení obchodování ztrácely až 27 procent.

Přečíst článek

Magazín Newstream CLUB

Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.

Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.

Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.

Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.

Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.

V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku. 

K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.

Objednávejte zde.

Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.

Související témata

Reklama

Související

S&P 500 oficiálně vstoupil do býčího trhu

Týden tradera: Hlavní index americké burzy oficiálně vstoupil do „býčího“ trhu. Překazí mu to snad Fed?

Přečíst článek
Během minulého týdne akciové trhy projevily opět větší nestabilitu, S&P 500 se neúspěšně pokusil překročit hranici 4200 bodů.

Týden tradera: Čínské zotavení zpomaluje a v Česku ožívá strašák inflační spirály

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme