Reklama

Twitter čelí žalobě za nezaplacené tryskáče. Nové vedení odmítá odstoupit

Twitter, logo
ČTK
Štěpán Kult

Sociální síť Twitter čelí žalobě poskytovatele soukromých tryskáčů Private Jet Servises Group. Důvodem je, že společnost vlastněná nejbohatším mužem planety Elonem Muskem odmítla zaplatit za dva soukromé lety bývalé šéfky marketingu Twitteru Leslie Berlandové. K nim došlo v období, kdy se Musk připravoval na 44miliardovou akvizici Twitteru, informuje agentura Bloomberg.

Reklama

Nové vedení odmítá platit účty

Private Jet Services Group tvrdí, že Twitter dluží celkem 197 725 dolarů (přes 4,5 milionu korun) za cestu Berlandové z Teterboro v New Jersey do San Francisca 26. října a návrat následující den. Tedy stejný den, kdy Musk uzavřel dohodu o akvizici Twitteru. Berlandová byla začátkem listopadu ze své funkce propuštěna společně s asi polovinou zaměstnanců společnosti.  

Po Muskově akvizici Twitter odmítá zaplatit účty za tyto objednané lety. Podle šéfa globální strategie Twitteru Martyho O’Neilla nebyly lety v rámci emailové korespondence objednány určeným zástupcem firmy. 

„Chtěl jsem vám jen poslat zprávu ohledně neuhrazené faktury pro PJS. Byla to naléhavá záležitost v období, kdy probíhala akvizice a Leslie byla hlavní osobou ve společnosti, která byla v kontaktu s Elonem,” napsal O’Neillovi v reakci na stížnost zaměstanenec Twitteru Taylor Delorenzo.

Elon Musk

Muskovy eskapády s Twitterem mají vlivného zastánce – šéfa investiční banky Morgan Stanley

Nástup Elona Muska do čela své nové a drahé akvizice v podobě sociální sítě Twitter sebou přinesl obrovské propouštění, odchod velkých inzerentů v čele s Applem i celebrit se svými účty a nejistotu ohledně nárůstu šíření nepravdivých informací na této síti. Kromě kritiků ale našel nejbohatší muž planety a novopečený majitel Twitteru i jednoho velmi vlivného zastánce – šéfa americké investiční banky Morgan Stanley Jamese Gormana.

Přečíst článek
 

To ale vůbec neovlivnilo nové vedení společnosti. „Děkuji vám Taylore za přidaný kontext, ale nové vedení nehodlá dělat ústupky,” odpověděl O’Neill.  

Reklama

Kanye West

Twitter zablokoval účet rapperovi Ye kvůli jeho lásce k Hitlerovi a svastice

Americký rapper Ye, dříve známý jako Kanye West, upustil od převzetí internetové sociální sítě Parler, která je populární hlavně mezi americkými konzervativci. Ye ve čtvrtek v rozhovoru s dezinformátorem Alexem Jonesem řekl, že „má rád (Adolfa) Hitlera" a v jiné části, že „má rád i nacisty". Podle společnosti Parlement Technologies, která síť vlastní, rozhodnutí o neuskutečnění prodeje padlo už v listopadu a nesouvisí s rapperovými nejnovějšími výroky, které nepřímo odsoudil i americký prezident Joe Biden.

Přečíst článek

Elon Elon Musk v roce 2020 při představení operačního robota vyvinutého jeho společností Neuralink.

Čipy v mozku chce Musk už brzy testovat na lidech. Věří, že nevidomým vrátí zrak

Společnost Neuralink, která vyvíjí mozkové čipy, chce do půl roku zahájit klinické testy svého bezdrátového zařízení na lidech. S odvoláním na šéfa podniku Elona Muska o tom informovala agentura Reuters. Jednou z prvních funkcí, kterých Neuralink hodlá dosáhnout, je obnova zraku - podle Muska i u těch lidí, kteří se narodili slepí. Americký regulátor, bez jehož souhlasu se testy neobejdou, na žádost o komentář zatím neodpověděl.

Přečíst článek

Vše o inflaci

Strašák inflace. Co ji způsobuje? Jak se jí bránit? Jak investovat, kam uložit úspory, kde jsou slušné úroky, které dluhopisy se vyplatí? Jak s inflací bojuje stát, vláda a ČNB? Kdo a proč zdražuje a o kolik? Jak na zvyšování cen vyzrát? Je správný čas si vzít hypotéku, porostou úrokové sazby, nebo klesnou, a z jakého důvodu? Kontext, tipy, rady, varování.

Vysoká inflace trápí nejen Česko, ale i další země Evropy či Spojené státy. Podívejte se na přehled ve světě.

Témata související s inflací:

Vše o inflaci čtěte zde

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme