Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Warren Buffett: Inflace napálí všechny. Trhy se staly hráčským salonkem

Warren Buffett
ČTK
Stanislav Šulc

Proslulé „Orákulum z Omahy“ na výroční konferenci své investiční společnosti Berkshire Hathaway dal kolegům pár cenných rad. Tou hlavní však bylo, že před inflací se nejspíš neschová nikdo, ať investuje do čehokoli.

Reklama

Propad čistého zisku za první čtvrtletí se stal hlavní zprávou z výroční konference investiční společnosti Berkshire Hathaway, kterou ovládá legendární miliardář Warren Buffett. Ten po dvouleté pauze způsobené pandemií zároveň vystoupil před investory a spolu se svým dlouholetým kolegou Charliem Mungerem poskytli pár komentářů k současné ekonomické situaci ve světě. „Trhy se staly hráčským salonkem,“ uvedl Buffett. Zde jsou hlavní témata, kterým se proslulé investiční duo věnovalo.

Warren Buffett

Slabý kvartál. Buffettově Berkshire padl zisk o polovinu

Společnost Berkshire Hathaway amerického miliardáře Warrena Buffetta vykázala za první čtvrtletí meziroční pokles čistého zisku o 53 procent na 5,46 miliardy dolarů. Konglomerát není imunní vůči zpomalující americké ekonomice, napsal zpravodajský server CNBC.

Přečíst článek

O inflaci

Buffett: Dříve to vypadalo, že inflace napálí zejména akciové investory. Nyní je již jisté, že problémy budou mít také investoři do dluhopisů i všechny lidi, kteří mají své peníze v matracích. Inflace zasáhne téměř každého.

O bitcoinu a dalších kryptoaktivech

Buffett: Co bych s „tím“ (míněno s bitcoinem) dělal? Vždyť „to“ nic neumí a ani umět nebude. Vláda Spojených států umožnila, že „to“ lze in v USA směnit za různé věci včetně legálních platidel. Podle mě jsou ale peníze stále jen toto (a zamával klasickou dvacetidolarovkou).

Reklama

Mark Zuckerberg

Američtí miliardáři letos chudnou. Nahoru se derou indičtí magnáti

Výsledková sezona dokonala dílo zkázy na majetku většiny nejbohatších lidí planety. Poraženým dosavadního roku je zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg, jehož jmění kleslo o polovinu. Naopak neznámý indický miliardář Gautam Adani využívá komplikované situace na Ukrajině a v Číně a jeho přístavy mu vydělaly desítky miliard navíc za pár týdnů, vyplývá ze žebříčku miliardářů agentury Bloomberg.

Přečíst článek

O trzích

Buffett: Trhy se změnily v hráčský salonek. Kvůli válce a inflaci je hodně nejistoty. Přesto jsme za první kvartál investovali 41 miliard dolarů. (To je nejvíc od roku 2008, kdy nastala finanční krize.) V minulosti jsme občas neměli nejlepší timing na nákupy, vždy jsme ale sledovali, zda za své peníze dostaneme dostatečnou hodnotu. Nyní jsme navýšili pozice v herním gigantu Activision Blizzard a v Chevronu.

O aplikaci Robinhood

Munger: Poničit skvělý nápad je tak snadné. Podívejte se, co se „povedlo“ Robinhoodu na cestě z jeho vrcholu do dneška. Ale nebylo tak trochu jasné, že se přesně to stane?

Warren Buffett

Tohle bude velké. Oběd s Buffettem se letos draží naposled, výtěžek jde na charitu

Po dvouleté přestávce se letos opět uskuteční charitativní aukce oběda se známým americkým investorem a miliardářem Warrenem Buffettem, konat se ale bude již naposledy. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na nadaci Glide Foundation ze San Franciska, do které peníze z aukce směřují.

Přečíst článek

Americký miliardář a filantrop Warren Buffett odchází z rady Nadace Gatesových.

Buffettova ojedinělá sázka na technologickou firmu se vyplatila. Se ziskem ji prodá Gatesovi

Přestože se investicím do technologických firem Warren Buffett spíš vyhýbá, sázka na akcie firmy Activision Blizzard, která vyvíjí videohry, se mu opět vyplatila.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Hlavním tématem letního čísla magazínu Newstream CLUB je Česko-Slovensko, s podtitulem Dvě země, jeden trh. 

V rozhovoru se představuje Karel Vágner, marketér a podnikatel v řadě úspěšných projektů, známý také spoluprací s manželkou a úspěšnou modelkou Simonou Krainovou.

Další osobnosti jako Igor Rattaj se zamýšlejí nad rozdíly mezi podnikáním v Česku a na Slovensku. O umělé inteligenci hovoří česko-slovenská investorka Andrea Ferancová Bartoňová, o veřejnosti a kultuře slovenský bestsellerista Jozef Karika. Uznávaný chef Marcel Ihnačák prozrazuje, která z obou kuchyní je „lepší“. Marketér Milan Šemelák s klientem Williamem Rudolfem Lobkowiczem mluví o tom, jak přetvořit odkaz šlechtického rodu do moderní doby.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí. 

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme