Reklama

Tohle bude velké. Oběd s Buffettem se letos draží naposled, výtěžek jde na charitu

Warren Buffett
ČTK
 ČTK

Po dvouleté přestávce se letos opět uskuteční charitativní aukce oběda se známým americkým investorem a miliardářem Warrenem Buffettem, konat se ale bude již naposledy. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na nadaci Glide Foundation ze San Franciska, do které peníze z aukce směřují.

Reklama

Dražby oběda s Buffettem se před příchodem pandemie covidu-19 konaly každoročně po 20 let a celkově vynesly téměř 34,5 milionu dolarů (zhruba 787 milionů korun). Od roku 2008 vítězná nabídka vždy přesahovala milion dolarů. Letošní aukce začne 12. června s vyvolávací cenou 25 tisíc dolarů. Zájemci budou moci podávat nabídky do 17. června, píše AP.

Vítěz aukce může přivést sedm přátel a strávit s Buffettem několik hodin v rozhovoru na jakékoliv téma. Jedinou výjimkou jsou budoucí investice Buffetta nebo jeho firmy Berkshire Hathaway. Naposledy, tedy v roce 2019, zvítězil v aukci podnikatel s kryptoměnami Justin Sun za rekordních 4,57 milionu dolarů.

Jedenadevadesátiletý Buffett patří mezi nejbohatší lidi světa a díky svým úspěšným investicím si vysloužil přezdívku Věštec z Omahy. Jeho firma Berkshire Hathaway ovládá desítky dceřiných společností, které podnikají v různých odvětvích. Vlastní rovněž významné podíly v řadě známých firem, například v technologické společnosti Apple či v největším světovém výrobci nealkoholických nápojů Coca-Cola.

Warren Buffett

Zatímco Bezos i Musk chudnou, Buffett bohatne. Je zpět mezi dolarovými stamiliardáři

Zatímco ostatní chudnou, Warren Buffett bohatne. Investor, který je známý svým vlažným postojem k akciím technologických firem, se vrátil do pětice nejbohatších lidí na světě. Upozornil na to server agentury Bloomberg. Podařilo se mu to i díky sázce na akcie ropné společnosti Occidental Petroleum.

Přečíst článek

Americký miliardář a filantrop Warren Buffett odchází z rady Nadace Gatesových.

Špatné investice se nevyhýbají ani miliardářům

Multimilionáři a miliardáři musejí mít čich na dobré investice. Ani jim se ale nevyhýbají přehmaty, občas dokonce naletí podvodníkům.

Přečíst článek

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme