Reklama

Trump chce zpátky do politiky. Kvůli inflaci

Bývalý americký prezident Donald Trump
ČTK
Tereza Zavadilová
tzv

Ceny benzínu budou za rok ještě vyšší, tvrdí exprezident.

Americký exprezident Donald Trump vycítil téma, na kterém by se mohl opět ukázat - je to růst cen. V interview pro Yahoo Finance uvedl, že inflace je jednou z věcí, která by ho mohla ovlivnit při rozhodování, zda bude v roce 2024 ucházet o republikánskou nominaci do prezidentských voleb. „Je to strašidelné, když se podíváte, že galon benzínu, který za mého prezidentování stál 1,87 dolaru je nyní přes pět a míří ještě výš,“ řekl Trump. 

Ovšem, jak je prezidentovým zvykem, úplně pravda to není. Yahoo Finance oponuje, že cena benzinu sice roste, ale v průměru je nyní za 3,19 dolaru, nikoli více než 5.

Americké ministerstvo obchodu bude čínské aplikace typu TikTok, které by mohly mít vliv na národní bezpečnost, monitorovat. USA je už ale nezakazují.

USA ruší Trumpovy příkazy. Povolují transakce s aplikacemi TikTok a WeChat

Vláda Spojených států ruší seznam zakázaných obchodních transakcí s čínskými aplikacemi TikTok a WeChat. Uvedlo to americké ministerstvo obchodu. Seznam loni v září vydala administrativa bývalého prezidenta Donalda Trumpa v rámci snahy uvalit na tyto aplikace tvrdé restrikce, připomíná Reuters.

Přečíst článek

Téma ale Trump trefil. Strach z inflace mezi Američany v poslední době roste - spotřebitelské ceny se letos zvedly o 5,3 procenta a zatím to nevypadá, že by kvůli problémům na trhu práce a růstu cen energií měly polevit. Cena ropy se letos zdvojnásobila, což tlačí hodnotu benzínu vzhůru. „Přijde mi, že inflace pustoší naši zemí,“ prohlásil Trump. 

Americká centrální banka Fed považuje růst cen za dočasný. Na druhou stranu Joe Biden požádal právě kvůli rostoucím cenám benzínu na pumpách OPEC o zvýšení těžby ropy. Trump uvedl, že OPECu nevěří a že do roka a do dne budou ceny ropy i benzínu vyšší.

Reklama

Mark Zuckerberg, zakladatel Facebooku

Facebook čelí skandálu obřích rozměrů. Jeho akcie odepsaly téměř pět procent

Whistleblowerka Frances Haugenová vynesla tajné interní materiály. Instagram podle nich zhoršuje psychiku dětí a Facebook efektivně nebojuje s dezinformacemi. A problém eskaloval. Služby Facebooku byly několik hodin nedostupné.

Přečíst článek

Těžba ropy, ilustrační foto

Ropa prudce zdražila. OPEC+ drží dohodu a těžbu nad plán zatím nechystá

Skupina OPEC+ se dohodla, že bude pokračovat v červencovém plánu na postupné zvyšování těžby ropy, a to navzdory výzvám odběratelů k rychlejšímu růstu produkce. Cena ropy proto vystoupala na tříleté maximum.

Přečíst článek

Reklama

Související

Británií zmítá jedna krize za druhou

Johnson přilévá do ohně. K inflaci a pádícím cenám energií Britům ještě zvýší daně. Ustojí to?

Přečíst článek
Čerpací stanice

Ropa prudce zdražuje, český benzín bude následovat a míří ke 40 korunám za litr

Přečíst článek
Reklama
Doporučujeme