Reklama

OPEC - informace o tématu

Pohonné hmoty, ilustrační foto

Lukáš Kovanda: Ropa citelně zdražuje, litr benzínu za 40 korun již tuto zimu nelze vyloučit

Růst pohonných hmot výrazně zrychlil.

Přečíst článek

Biden tlačí Rijád k vyšší těžbě ropy. Radost z toho budou mít i čeští řidiči

Přečíst článek
Ropa, ilustrační foto

OPEC+ se dohodl na zvýšení těžby ropy. Zdražování benzinu díky tomu zvolní

Zástupci zemí skupiny OPEC+ se dohodli na postupném zvyšování těžby od srpna. Do konce roku budou měsíčně produkci zvyšovat o 400 tisíc barelů ropy denně, uvedli ve společném prohlášení.

Přečíst článek
Pohonné hmoty, ilustrační foto

Lukáš Kovanda: Češi mají čtvrtou nejlevnější naftu v EU

Pohonné hmoty v Česku půjdou nahoru i v příštím týdnu, navzdory dohodě ropných princů o navýšení limitů těžby ropy.

Přečíst článek
ropná plošina

Konec ropného patu. Arabské země se dohodly na nových limitech těžby

Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty (SAE) se dohodly na kompromisu ve sporu o výši těžby ropy. SAE tak budou moci těžit více. Ceny ropy reagují poklesem.

Přečíst článek
Ropní princové se rozhádali, dopad na trh s ropu je nejistý.

Ropní vládci se rozhádali. Cena ropy letí vzhůru, v létě může stát barel i 90 dolarů

Diplomatický střet mezi Rijádem a Abú Zabí nabírá na síle, neshody mezi ropnými princi nechávají trhy v nejistotě. Už v minulém týdnu přitom jednání zástupců OPEC+ ve Vídni o navýšení těžebních limitů skončila nezdarem, na dnešní rozhovory pro jistotu vůbec nedošlo. Termín dalších jednání zatím není určený.

Přečíst článek

News box

Cena bitcoinu se během posledních hodin přiblížila hranici 63 tisíc dolarů. Hlavní kryptoměna se tak těsně dotýká dosavadního rekordu. Jedním z důvodu pozitivní nálady investorů je fakt, že vznikl nový ETF (burzovně obchodovaný) fond zaměřený na bitcoinové opce s názvem ProShares Bitcoin Strategy ETF, s tickerem BITO, což dále přiblíží svět kryptoměn tradičním burziánům. Zajímavé je, že americká komise pro cenné papíry SEC proti uvedení fondu na burzu neprotestovala, ačkoli formální souhlas také neudělila. 
Inlface je hlavním tématem, který řeší všichni investoři, šéfové a podnikatelé, řekl šéf Goldman Sachs David Salomon Bloombergu. Mzdová inflace se podle bankéře šíří napříč Spojenými státy. Salomon se přidal k dalším vlivným bankéřům, kteří problém s inflací artikulovali. Sílí hlasy, že nejde jen o jednorázový výkyv, jak tvrdí Fed. 
Reklama
Doporučujeme