Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Temu evidentně vydělává. Jeho šéf je novým nejbohatším Číňanem

Temu
ČTK
 ČTK

Nejbohatším Číňanem se s majetkem za 48,6 miliardy dolarů (1,1 bilionu korun) stal Colin Chuang, zakladatel internetového obchodu s levným zbožím Temu.

Reklama

V čele žebříčku čínských miliardářů sestavovaného agenturou Bloomberg tak Colin Chuang vystřídal krále balené vody Čung Šan-šana, který se na prvním místě držel od dubna 2021.

Čtyřiačtyřicetiletý podnikatel zpočátku zakládal firmy v oblasti her a elektronického obchodu, měl ale jen částečný úspěch. Onemocněl a přestal pracovat. V jednu chvíli zůstal celý rok doma a přemýšlel, co by mohl dělat dál.

Bývalý inženýr společnosti Google

Chuang, matematicky nadaný bývalý inženýr společnosti Google, nakonec v roce 2015 založil společnost Pinduoduo, což je internetový obchod známý prodejem velmi levného zboží a masivními slevovými akcemi. Rychle se vyšvihl mezi nejbohatší lidi světa, přičemž jeho čisté jmění na začátku roku 2021 dosáhlo výše 71,5 miliardy dolarů.

Stejně jako u mnoha takzvaných covidových miliardářů se objem jeho majetku snížil stejně rychle, jak ho Chuang vytvořil, a zhruba za rok se propadl o 87 procent. Chuangovi se ale podařilo majetek opět výrazně zvýšit. Jeho společnost PDD Holdings rostla, ne sice tak rychle jako předtím, ale stabilně. Kvůli slabé domácí ekonomice firma začala expandovat i mimo Čínu, a to pod značkou Temu.

Reklama

Chuang je prvním technologickým magnátem, který se po více než třech letech dostal do čela žebříčku čínských miliardářů. Jeho konkurenty, jako třeba zakladatele Alibaby Jacka Ma, zasáhlo nenadálé vládní tažení proti soukromým podnikům.

Italská premiérka Giorgia Meloniová

Italka Meloniová vytáhla proti cizím miliardářům

Itálie už delší dobu láká cizince. Některé na to, že si tu mohou koupit dům za euro a opravit jej. Jiné na výhodný daňový domicil. Teď ty bohaté ale pořádně zdaní.

Přečíst článek

Elon Musk

Stanislav Šulc: Elon Musk si koleduje. A může vykoledovat tvrdou regulaci všech sociálních sítí

O tom, že sociální sítě značně deformují realitu a mění politickou soutěž, již pochybuje málokdo. Elon Musk však svými poznámkami na adresu britských politiků může přivolat globální regulaci sociálních sítí. A upřímně řečeno, nebylo by to úplně od věci.

Přečíst článek

PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.

Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.

Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly. 

Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.

O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.

Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme