Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Šéf Microsoftu si vydělal miliardu dolarů. Firma to popírá

Šéf Microsoftu si vydělal miliardu dolarů. Firma to popírá
ČTK
Stanislav Šulc

Technologický gigant Microsoft dal vzniknout řadě milionářům, ba dokonce miliardářům. K těm patřili zejména zakladatel Bill Gates a jeho nejbližší spolupracovníci z dřevních dob. Nyní si však první miliardu za své působení v Microsoftu vydělal jeho stávající šéf Satya Nadella, vypočítal Bloomberg. Stojí za tím raketový růst akcií za dobu jeho působení.

Reklama

Tisíc procent. Tolik si připsaly akcie společnosti Microsoft od roku 2014, kdy do jejího čela usedl Satya Nadella. Teprve třetí CEO v historii firmy vsadil zejména na cloudové služby, naopak zaříznul nepovedené mobilní telefony. Tím se Microsoft vrátil do první technologické ligy, a ve službách konkuruje Googlu i Adobe.

Podle propočtů agentury Bloomberg se růst akcií podepsal na tom, že celkové Nadellovy příjmy za tu dobu vyšplhaly na částku 1 miliarda dolarů. „V této částce jsou všechny platby, které podle reportů regulačním orgánům Microsoft Nadellovy vyplatil. Tedy akcie ve výši 20 milionů dolarů, podíly na zisku, plat, bonusy a dividendy,“ uvedla agentura Bloomberg. Podle ní v této částce naopak nejsou zahrnuty soukromé investice, které Nadella během té doby podnikl.

Syndrom vyhoření. Burn-out syndrom

Harvard Business Review: Polovina manažerů je vyhořelá. Co s tím?

Jak zabránit tomu, aby se nákaza vyhoření nerozšiřovala od demotivovaných manažerů po celé firmě? Autoři, manažeři Microsoftu, sdílejí své poznatky v článku prestižního Harvard Business Review (HBR). Newstream.cz články z HBR na základě licence přináší pravidelně.

Přečíst článek

Mluvčí Microsoftu Frank Shaw odmítl částku komentovat, uvedl pouze, že majetek Satyji Nadelly nečiní miliardu dolarů ani víc.

Umělá inteligence boostuje akcie

Akcie Microsoftu jsou v posledních měsících značně v kurzu. A na rozdíl od konkurentů z technologického sektoru se jejich cena již otřepala z propadu z let 2021 až 2022 a opět atakuje historická maxima.

Stojí za tím zejména akvizice společnosti Open AI, která na konci loňského roku uvedla na trh program ChatGPT. Jedná se o první komerčně využitelnou aplikaci takzvaného LLM (large-language model), pro nějž se používá termín umělá inteligence. ChatGPT se stal nejrychleji přijatou technologickou inovací v historii. A na rozdíl od velké části dalších technologických novinek se Open AI podařilo velmi brzy vytvořit i funkční obchodní model předplatného.

Google spustil chatbota Bard v Evropě a Brazílii

Konkurence pro ChatGPT. Google v Evropě a Brazílii spustil chatbota Bard

Společnost Google spustila v Evropě a v Brazílii svého chatovacího robota Bard, oznámil mateřský podnik Alphabet. Bard, který využívá umělou inteligenci (AI), by měl konkurovat službě ChatGPT. Jde zatím o největší rozšíření tohoto produktu od jeho uvedení na trh letos v únoru. V mateřském jazyce si mohou tohoto chatbota vyzkoušet i čeští uživatelé.

Přečíst článek

Satya Nadella, CEO Microsoft

CEO Microsoftu rozkryl finanční plány firmy. Jsou ambiciózní

V rámci slyšení Microsoftu u federálního soudu v souvislosti se zablokovanou akvizicí hezní společnosti Activision Blizzard vybublala na veřejnost informace o finančních plánech Microsoftu. Do roku 2030 by softwarový gigant mohl dosahovat půlbilionových tržeb ročně, v dolarech samozřejmě.

Přečíst článek

Makléřka: Microsoft i Google zvyšují své sázky na umělou inteligenci

Nebývalou pozornost a obrovskou vlnu zájmu na sebe strhl nový webový nástroj umělé inteligence ChatGPT vyvíjený neziskovou organizací OpenAI. Od svého listopadového uvedení již přilákal miliony uživatelů a jeho dokonalost překvapila i odbornou veřejnost. A technologičtí giganti Google a Microsoft mají zase o čem přemýšlet, píše ve svém komentáři makléřka z J&T Tereza Jalůvková.

Přečíst článek

Magazín Newstream CLUB

Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.

Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.

Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.

Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.

Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.

V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku. 

K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.

Objednávejte zde.

Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.

Související témata

Reklama

Související

Bill Gates

Gates vypadne z klubu dolarových stamiliardářů. Vzdá se části bohatství pro dobrou věc

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme