Novým investičním šéfem pro Prahu je Miroslav Dvořák. Hnutí ANO krok kritizuje
Ředitelem investičního odboru pražského magistrátu se stal manažer Miroslav Dvořák. Výsledek konkurzu schválili městští radní. Průtahy ve výběru klíčového odboru kritizoval předseda pražské organizace opozičního ANO a zastupitelského kontrolního výboru Ondřej Prokop.
Aktuální výběrové řízení na šéfa odboru, který má na starosti přípravu magistrátních investic, vypsal úřad podle schváleného dokumentu letos v květnu. Přihlásilo se osm uchazečů, z nichž výběrová komise doporučila radním Dvořáka.
Ten má podle životopisu více než třicetiletou praxi v oblasti přípravy, řízení a realizace stavebních zakázek. Od roku 2014 až dosud působil jako projektový manažer projektu Kampus Albertov, což je vědecko-výzkumné centrum budované Univerzitou Karlovou. V minulosti pracoval jako manažer ve stavebních firmách nebo jako poradce pro investice na ministerstvu školství.
Kritika od ANO
Radní také kvůli obdrženým námitkám zrušili výběr firmy v tendru na dostavbu budovy Nová Palmovka v Praze 8 na sídlo Agentury Evropské unie pro kosmický program (EUSPA). Podle Prokopa je to i důsledek průtahů při jmenování šéfa investičního odboru. „Praha doplácí na neschopnost koalice zajistit personálně kompletní a funkční odbor investic. Nepovedená soutěž na transformaci Centra Nová Palmovka je hořkou tečkou za téměř rok a půl trvajícím politikařením nad výběrem vhodného ředitele paralyzovaného investičního odboru,“ uvedl.
Hlavní město Praha už čtyři roky rozvíjí svůj plán postavit sedm tisíc bytů pro lidi z takzvaných potřebných profesí. Petr Urbánek jako ředitel Pražské developerské společnosti, kterou si město zřídilo, má za úkol dodat tyto byty. Na rozdíl od soukromých developerů má výhodu, že nemusí vyhledávat a draze vykupovat pozemky pro výstavbu. On je tak nějak od města dostává. Ale stejně jako ostatní stavitelé musí podstupovat standardní proces povolování a výstavby. Výsledkem je, že společnost pod jeho vedením zatím nepostavila ani jeden byt. Sceluje parcely a řeší smluvní vztahy. Velké plány však zůstávají.Petr Urbánek: Sedm tisíc nových bytů v Praze bude. Ale ještě se nekoplo
Reality
Pražský magistrát vypsal veřejnou zakázku s odhadovanou hodnotou 1,95 miliardy korun bez DPH na dostavbu nedokončené budovy Nová Palmovka a její úpravu na sídlo Agentury Evropské unie pro kosmický program (EUSPA). Evropská agentura by se měla do budovy přestěhovat v roce 2027, v okolí plánuje město také vybudovat obytnou čtvrť.Proměna Palmovky. Praha vypsala dvoumiliardový tendr na budoucí sídlo kosmické agentury
Reality
Začíná jaro, bagry a dělníci v oranžových vestách jsou na svých místech. Rozkopávají silnice a chodníky. Neměnný rituál, konstanta našich životů. Ať je válka, nebo mír, rekonstruovat a opravovat se prostě musí.Dalibor Martínek: Česko jako znalostní ekonomika? Spíš ekonomika rozkopaných silnic
Názory
Magazín newstream CLUB
Hlavním tématem letního čísla magazínu Newstream CLUB je Česko-Slovensko, s podtitulem Dvě země, jeden trh.
V rozhovoru se představuje Karel Vágner, marketér a podnikatel v řadě úspěšných projektů, známý také spoluprací s manželkou a úspěšnou modelkou Simonou Krainovou.
Další osobnosti jako Igor Rattaj se zamýšlejí nad rozdíly mezi podnikáním v Česku a na Slovensku. O umělé inteligenci hovoří česko-slovenská investorka Andrea Ferancová Bartoňová, o veřejnosti a kultuře slovenský bestsellerista Jozef Karika. Uznávaný chef Marcel Ihnačák prozrazuje, která z obou kuchyní je „lepší“. Marketér Milan Šemelák s klientem Williamem Rudolfem Lobkowiczem mluví o tom, jak přetvořit odkaz šlechtického rodu do moderní doby.
Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí.
K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.