Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Nejbohatší rodina na světě odtajnila své investiční sázky za pět miliard dolarů

Alice a Jim Waltonovi
WikipediaCommons/Wesley Hitt
Petra Jansová
pej

Málo známá a dosud nenápadná investiční Walton Investment Team (WIT) zveřejnila, kam proudí miliardy dolarů rodinného klanu Waltonových. Waltonovi jsou nejbohatší rodinou v USA díky svému podílu ve Walmartu, největším maloobchodním řetězci na světě.

Reklama

Rodinná investiční společnost Walton Investment Team na konci června držela akcie téměř za pět miliard dolarů, většina z těchto peněž byla investována do věřejně obchodovaných fondů (ETF) - jako jsou Vanguard FTSE Emerging Markets a Short-Term Treasury ETF. Z podání pro americkou Komisi pro cenné papíry (SEC) vyplynulo, že rodina prostřednictvím investičky nakoupila podíly také ve společnostech Apollo Global Management, Snowflake či čínské Pinduoduo. 

Waltonovi po celá léta o svých investicích mlčeli, což se ale ukazuje být stále těžší, protože vydělávají miliardy prodejem akcií Walmartu. Jen od začátku roku 2020 prodal rodinný klan cenné papíry maloobchodního gigantu za asi 6,5 ​​miliardy dolarů. Peníze posléze zhodnocuje prostřednictvím WIT. To, že WIT je pobočkou, která investuje jménem rodiny, potvrdil i zástupce Walton Enterprises, hlavní family office Waltonů.

S investicemi rodině radí mimo jiné Dele Butlerová, která působí jako hlavní poradce pro investice ve Walton Enterprises, a je zároveň vedena v podáních pro SEC jako primární kontakt společnosti WIT. Mezi další členy patří Rupal Poltacková, prezidentka Walton Enterprises, která dříve působila ve Fidelity Investments. 

WIT začala zveřejňovat nakoupené podíly až letos, upozornila agentura Bloomberg. Podle údajů SEC na konci loňského roku spravovala podíly za 3,8 miliardy dolarů, nyní je to již miliard pět. 

Mark Zuckerberg, zakladatel Facebooku

Miliardáři na táboře v Sun Valley: řešily se nákupy, bitcoin i rafting

Bill Gates, Mark Zuckerberg, Jeff Bezos a další těžkotonážní jména dnes odjíždějí z prázdninového pobytu v Idahu. Teprve se uvidí, které nové akvizice z toho vyplynou.

Přečíst článek

Nejbohatší rodina na světě diverzifikuje investice

Podle žebříčku agentury Bloomberg rodina Waltonových drží jmění v hodnotě 238 miliard dolarů, a je tak nejbohatší na světě. Zhruba polovina z toho jmění je vázána na Walmart, kterou založil Sam Walton v roce 1950.

Netflix, ilustrační foto

Netflix zahájil novou éru. Koupil prvního vývojáře her

Americká společnost Netflix koupila herní studio Night School Studios. Jde o první převzetí firmy, která se specializuje na vývoj videoher. A cena? Ta zůstala utajená. Videohry jsou nicméně horkou sázkou Netflixu, který si jejich zařazením do nabídky chce udržet své vedoucí postavení mezi streamovacími platformami.

Přečíst článek

Činnost WIT zůstala dosud do značné míry bez povšimnutí. Podle záznamů z rejstříku začala firma fungovat na začátku roku 2020, několik měsíců před tím, než Walton Enterprises převedla 48 miliard dolarů získaných prodejem akcií maloobchodního gigantu do speciálního trustu.

Rodinný dům v Radvanicích je jedním z nominovaných projektů České ceny za architekturu.

Plechový dům vzbuzuje rozporuplné reakce. A bojuje o prestižní cenu

Rodinný dům v Radvanicích na Ostravsku na první pohled zaujme nejenom svým tvarem, ale i fasádou z plechu. Objekt navržený ateliérem ti2 architekti je dalším, který se uchází o prestižní ocenění Česká cena za architekturu.

Přečíst článek

Dům od ateliéru ORA v Božicích na Moravě.

Jak stavět na české vesnici moderně? S respektem k tradici

Dům, který navrhli do vesnice Božice architekti ze studia ORA, v sobě mísí prvky moderní architektury a tradičního vesnického stavení.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí. 

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Obchod Footshopu v areálu Vnitroblocku v Praze-Holešovicích

Stanislav Šulc: Nový hráč na pražské burze. Má smysl investovat do tenisek?

Přečíst článek
Výrobce mikročipů Arm míří na burzu

Velká investiční příležitost? Na burzu míří výrobce čipů Arm. Zájem má Intel i další

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme