Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Jak stavět na české vesnici moderně? S respektem k tradici

Dům od ateliéru ORA v Božicích na Moravě.
BoysPlayNice
Petra Jansová
pej

Dům, který navrhli do vesnice Božice architekti ze studia ORA, v sobě mísí prvky moderní architektury a tradičního vesnického stavení.

Reklama

Novostavba rodiného domu se nachází na úzkém svažitém pozemku na kraji obce Božice.

„Východiskem projektu je, že vesnický dům se nemůže chovat jako městská vila. Je třeba se vrátit k ulici a otevřít se jí. Neuzavírat domácnost za nepropustnou bariéru," popisují architekti v autorské zprávě. Dominantou štítu do ulice je velké okno.

„Je to nejvýraznější motiv celého domu, o kterém jsme vedli dlouhé debaty. Snažili jsme se poskytnout maximální výhled, umožnit jejím obyvatelům kontakt s ulicí a artikulovat současným způsobem reprezentativní štít vesnického domu,” přiblížili architekti. 

Původně dokonce zvažovali výjimečné materiálové řešení - zdivo z dusané hlíny, ve finále přeci jen zvítězila konstrukce z konvenčních plynosilikátových tvárnic. 

>>>>>>Zajímáte se o architekturu? Novinky i trendy sledujte zde<<<<<<

Magazín Newstream CLUB

Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.

Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.

Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.

Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.

Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.

V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku. 

K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.

Objednávejte zde.

Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.

Související témata

Miliardáři

Filantropie

Leadership

Biohacking

Fashion

Design

Umělá inteligence

Work-life balance 

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme