Reklama

Uživatelé Twitteru Muska v roli šéfa platformy nechtějí. Odhlasovali si jeho odchod

Elon Musk
čtk
 ČTK

Většina uživatelů sociální sítě Twitter se v hlasování vyslovila pro odchod Elona Muska z funkce ředitele stejnojmenného podniku. Ukázaly to výsledky po skončení hlasování. Musk toto hlasování sám v neděli večer inicioval a slíbil, že výsledku se podřídí. Pro odchod miliardáře Muska z čela Twitteru se vyslovilo 57,5 procenta z více než 17 milionů hlasujících.

Reklama

Jedenapadesátiletý Musk je šéfem Twitteru od začátku listopadu. Od doby, co se ujal vedení, čelí Twitter kritice mimo jiné za odstraňování účtů, které byly zřízeny jen za účelem propagace konkurenčních sítí včetně Facebooku nebo Instagramu, anebo za blokování účtů prominentních novinářů.

Musk proto nechal uživatele Twitteru hlasovat o tom, zda má zůstat v čele společnosti.

„Mám rezignovat na funkci šéfa Twitteru? Budu se držet výsledků tohoto průzkumu,” napsal Musk. Uživatelé mohou hlasovat „ano” nebo „ne”.

A my jsme řekli ne!

V dalším tweetu Musk slíbil, že v budoucnu předloží k hlasování také takovéto zásadní změny. „Promiňte. Už se to nestane,” napsal.

Podle Twitteru se nová politika vůči konkurenčním platformám vztahuje jak na tweety, tak na vlastní účty. Twitter uvedl, že v budoucnu už nebude umožňovat bezplatnou reklamu pro určité platformy sociálních médií. Musk převzal Twitter v říjnu a od té doby v něm prosazuje své nápady.

Reklama

Elon Musk

Zdeněk Pečený: Musk není žádný Superman. Koupě Twitteru mu láme vaz

Kdysi nejbohatší muž světa nezažívá nejlepší rok. Bohatství se mu smršťuje nejen kvůli klesajícím cenám akcií automobilky Tesla, ale také kvůli sociální síti Twitter, z jejíhož nákupu se mu nepodařilo vykroutit. Muskovo „cpaní se“ do Twitteru se ukazuje jako opravdu hodně špatný nápad, píše Zdeněk Pečený z Newstreamu.

Přečíst článek

Twitter také od čtvrtka zablokoval účty několika prominentních amerických novinářů. Podle postižených tak učinil bez varování. Velká část účtů byla nyní znovu aktivována, ale kritika tohoto postupu byla obrovská. Mnozí uživatelé začali přecházet ke konkurenční síti Mastodon.

Musk se vždy prezentoval jako zastánce svobody slova. Na Twitteru ale propagoval konspirační teorie a využil ho k propagaci amerických republikánů. Síť se v posledních letech vyvinula v důležitou komunikační platformu. Pro svou práci a kontakt s veřejností ji využívají vlády, úřady a politici.

Musk firmu Twitter koupil na konci října zhruba za 44 miliard dolarů (asi bilion korun). Twitter už za Muskova vedení rozpustil dobrovolnický tým, který vznikl v roce 2016 a jehož smyslem bylo Twitteru dávat rady ohledně rozhodnutí týkajících se fungování platformy.

Musk se angažuje ve více oblastech, je například i šéfem automobilky Tesla či vesmírné společnosti SpaceX. Po převzetí Twitteru propustil nejvyšší management a zhruba polovinu zaměstnanců.

Elon Musk

Dnes je váš poslední den v práci, napsal Musk tisícům lidí a vyhodil je

Miliardář a výstředník Elon Musk Twitter poněkud přeplatil a nyní řeší, co se ztrátovou firmou. Začal propouštěním celých oddělení. Co to udělá s volbami, ptají se Američané.

Přečíst článek

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme